Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Virago xv 500


Arti500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zakupić taki motorek w związku z tym mam pytanie na co zwracać uwagę przy zakupie - będzie to moja pierwsza virażka - bardzo mi się podoba a już jazdę próbną miałem i ogólnie przy moim wzroście 188 cm fajnie się do niej dopasowałem. Dodaję jej zdjęcie.

post-206938-0-39853300-1387140320_thumb.

post-206938-0-39853300-1387140320_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z XV 500 Fajny zgrabny motocykl, starszy od 535(sporo czesci do niego pasuje)
Potrafi miec problemy z rozrusznikiem i sprzegiełkiem jak wieksza siostra takze trzaski i zgrzyty przy odpalaniu chyba nikogo nie dziwią.
Spala wiecej wachy jak 535. Potrafi sie przegrzewać latem w korkach. (warto dbac o luzy zaworowe)
Raczej motocykl do podrózy solo w Twoim wypadku (za miekki tył) także zapomnij o wielkiej turystyce.
Wg mnie 500 ma wygodniejsze siedzenie pozycje i kierownice, jest troszeczke wyzsza.
Także 500 bardziej Ci spasuje od "mniejszej" 535 patrzac na Twoje gabaryty.
Zwróc uwage na korozje wewnątrz zbiornika paliwa (z wiekiem dotyczy to wiekszosci motocykli)
Korozja układu wudechowego, uszczelniacz kardana z tyłu, z przodu  (czy jest suche tylne koło i wogóle olej w kardanie)
Czy silnik jest suchy i nie poci się.
Natomiast wszystko zalezy w jakich pieniądzach masz ta 500 bo byc może za ta kase dostaniesz sporo młodsza 535?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Danvield

Mogę mieć ta virażke za 4500 wydaje mi się że to dobra cena, tylko żeby technicznie było wszystko OK.

Raczej planuję jazdę solo na początek a potem się okaże. Jak wspominałem jestem młodym stażem motocyklistą, dlatego też potrzebuję pomocy osób doświadczonych w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzic kranik paliwa bo jest on zupełnie inny niż w pozostałych wirażkach i bardzo ciężko go dostac . Jedyny jaki znalazłem to używka i kosztował 600 zł :angry: . Najlepiej zdjąc przewód paliwowy (grubszy) i podciśnieniowy (cienki) , ustawic kranik na "res"i lekko pociągnąc powietrze przez podciśnieniowy (cienszy). Paliwo powinno leciec (przez grubszy)nawet kiedy przy podciśnieniu zatkasz językiem przewód. kiedy puścisz paliwo musi przestec leciec . Kranik ma jedną prostokątną ale podwójną membranę i jeśli będzie gdzieś nieszczelnośc to będzie kopała podciśnienie i sterowanie całym gaznikiem i pompką . Popatrz czy kranik nie jest mokry.

Dodatkowym felerem jest filtr powietrza - nie osiągalny . To co sprzedają na allegro to nie są filtry do vx 500 . Tu jednak nie ma problemu bo rozwiązałem ten problem skutecznie i tanio . Jeśli kupisz to skontaktuj się ze mną a podeślę Ci fotki i instrukcję jak to zrobic .

Tylne zawieszenie rzeczywiście jest bardzo miękkie ale i tu mam prosty i skuteczny patent :) . Sam ważę więcej niż Ty a śmigam z pasażerem i bagażem . Czasem brak trochę mocy ale tragedii nie ma ;) .

Przy wszystkich motocyklach warto popatrzec też na stan i ROCZNIK opon bo nie są to tanie imprezy . Po literach DOT mie może byc trzech cyfr (lata 90-te) lecz cztery .Pierwsze dwie cyfry to tydzień roku a dwie pozostałe to rok np. 2305 oznacza 23 tydzień roku 2005 a np 2310 oznacza 23 tydzień roku 2010 .

Tyle chciałem dodac do tego co koledzy wcześniej napisali .

Motorek fajny , podatny na wszelkie indywidualne przeróbki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jaki masz filtr u siebie bo jezeli tenponizszy
oryginalny-filtr-powietr_1290.jpg
to z nim nie ma problemu natomiast w polsce cięzko dostac  ten drugi(zdjecie niżej)
yamaha-xv500k-virago-1983-intake_bigyau0
Zestaw naprawczy kranika moge załatwic.(kwestia co jest w środku)
filtr powietrza ten (ciezko dostepny)  €50.80+ wysyłka

http://www.motorparts.nl/index.php?main_page=product_info&cPath=79_90_106_537&products_id=11111&zenid=en3k8ponqcfmk69de9tt9ohq22
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten drugi i szczerze mówiąc nigdzie go nie mogłem znalezc a nie znałem stronki krórą podałeś . Tak na marginesie poszperam tam to może znajdę coś dla siebie :) .Jednak  cena tego filtra też jest "zdrowa" :wacko: ale jak nie ma wyjścia to trudno . Ja poradziłem sobie inaczej . Okazało się , że obudowa rozkłada się jak klocki lego więc dobrałem papierową harmonijkę o podobnej przepustowości i wysokości a następnie wymieniłem uszczelniajęc klejem na gorąco i gra :D . Jeśli kolega będzie chciał to robic to harmonijkę mam gratis . Właśnie będę wymieniał a robiłem to już trzy razy tzn trzy sezony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee... nie przejmuj sie . Każda maszyna ma jakis słaby punkt . Wiele mówiło się o słabościach a mało o zaletach np odpada Ci wymiana łańcucha bo kardan jest "prawie" wieczny , felgi alumy dzięki czemu stosujesz opony bezdętkowe , siedzenie ładniejsze i wygodniejsze no i pasażer ma na czym siedziec :D , silnik ma (w/g katalogu ;) ) 3 KM więcej , pompa paliwa podciśnieniowa a nie elektryczna , obrotomierz ( w 535 brak) nooo ... i wygląd jest to sprawa gustu ale mi bardziej sie podoba :) .

Bez względu na to co kupisz to będziesz zadowolony a jednocześnie będziesz się denerwował że ta zima jeszcze trzyma :D .

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nie takie proste wyłożyć kasę i jest  jeszcze masę zachodu żeby to jeździło chyba zacznę myśleć o 535 tylko czy zaś jak wlezę na to żebym nie wyglądał jak na osiołku :D

 

Na osiołku nie przesadzaj  :D ...Jesteś tylko 8 cm wyższy ode mnie a ja latam głównie na ścigu i nie narzekam. Na dodatek nie mam problemów ze słuchem bo zawsze kolanami mogę uszy zasłonić ;) . Co najwyżej zmienisz kierę na kozę z kustomowego Harleya i będzie O.K. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . Usiąc na jedną potem na drugą i porównaj wygodę i dopasowanie a potem wybrany model dokładnie obejrzyj .

Jeśli chodzi o mechanika w okolicy to dysponuję nr tel  z DG  (jeśli będzie Cię interesowało ) jednak słyszałem o bardzo dobrym mechaniku z Będzina . Możesz popytac tu lub na forum miłośników virago .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Arti500 proponuje zajrzeć na forom miłośników yamahy virago FMYV tam napewno dowiesz sie wszystkiego co cie interesuje. a i w dziale "giełda" zawsze możesz znalezć coś godnego uwagi.Osobiście wolałbym 535 ale z tym budżetem nie masz zbyt wielkiego pola manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.