Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

ładowarka


becker

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem to.  Daje radę, rozpoznaje jakie duże accu jest, z samochodu czy moto, rozpoznaje napięcie 6 i 12V.  Opala się w odpowiednim trybie i robi swoje.  Gdy skończy zasygnalizuje odpowiednią lampką, nie jest zbyt szybkie.  Na wycyckany akumulator potrzebowało całą noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też posiadam taką ładowarkę z Lidla. Muszę stwierdzić że za takie pieniądze lepszej nigdzie nie kupisz. Można szybko naładować całkowicie rozładowany akumulator motocyklowy przełączając na tryb akumulatora o dużej pojemności (samochodowy). Wtedy ładuje prądem 3,8 A. Średnio akumulator motocyklowy ma ok 8 Ah i na pełne naładowanie z całkowicie rozładowanego potrzebuje 14h przy prądzie ładowania 0,8 A. Więc analogicznie 1,6A ładuje w 7h a 3,2A ładuje w 3,5h. Czyli prądem 3,8A naładujesz całkowicie rozładowany akumulator o pojemności 8 Ah w jakieś niecałe 3h. Wiadomo że lepiej ładować mniejszym prądem ale gdy potrzeba szybko odpalić motonga nikt się nad tym nie zastanawia. Ładowarka posiada fajną funkcję regeneracji starych akumulatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja regeneracji starych akumulatorów polega na ich odsiarczaniu. Znaczy to że stary rozładowany akumulator który zdaje się nie trzymać napięcia ładowarka traktuje krótkimi impulsami przez długi czas co je częściowo odsiarcza. Z tego co pamiętam dopóki akumulator nie osiągnie napięcia 10,5V traktuje go impulsowo. Podobno długo to trwa ale ponoć skuteczne. UWAGA!!! Dziś byłem w Lidlu i jest nowsza wersja ładowarki. Posiada duży wyświetlacz pokazujący napięcie i inne funkcje na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Cena bez zmian czyli 59,90zł. Ładowarka posiada również zabezpieczenie przeciw odwróceniu biegunów.

%25C5%2582adowarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wada starej ładowarki lidlowej była taka że po wyłączeniu zasilania (chwilowy brak prądu) i jego ponownym włączeniu - startowała w trybie OFF.

Jako ładowarka "zimowa" - która ma na celu utrzymanie aku przez całą zimę w dobrym stanie - wymagała kontroli (nie można ją było zostawić np na miesiąc-dwa.

Czy nowa powraca po przywróceniu zasilania do trybu sprzed wyłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna wada - o której sobie przypomniałem

kiedyś rozładowałem aku do poziomu mniejszego niż 7V

 

ładowarka lidlowa potraktowała go jako akumulator 6V w pełni naładowany i nie ładowała dalej

musiałem zasilaczem laboratoryjnym dźwignąć napięcie chyba powyżej 7,3V - aby "inteligencja" zaskoczyła że ma podpięty aku 12V i trzeba ładować dalej.

szkoda że przełącznik nie jest stały/mechaniczny/ (zarówno napięcia jak i trybu) - a załatwiony programowo

 

 

co nie oznacza że nie widzę jej zalet - drugi rok podpięta i zasuwa.

 

i bym zapomniał - kuzyn kupił do samochodu i twierdzi że słabo ładuje - dosyć krótko i podobno słaby aku po tym ładowaniu.

Na samochodzie nie sprawdzałem - info jest z relacji a nie z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.