Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana łańcucha Suzuki GS500E


Ragor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, orientuje się ktoś ile kosztuje wymiana łańcucha + łańcuch z zębatkami w GS'ie? Ewentualnie kto by się tego podjął. Pytam, ponieważ mam kupca i chce mieć wszystko gotowe, a to zostało do zrobienia w moim moto (nie wiem czy będę to robił czy on, ale prosił się zorientować o koszt).

 

Dziękuję za ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem jaki mam łańcuch, jest to moje pierwsze moto i nie interesowałem się tym. Jak sprawdzić czy jest zakuwany czy na zapinkę?

 

Dzięki nfs, we wtorek przedzwonię ;)

Jak chcesz wymieniać napęd to nawet nie szukaj tej zakuwki/spinki bo to na pewno bedzie w zestawie z łańcuchem zębatkami.

Zapytaj tylko ile za wszystko reszta Cie nie obchodzi.

Sam tego dobrze nie zrobisz a dla mechanika to pestka taka wymiana.Czy spinka czy zakuwka to on dobrze wie jak to zrobić co kupić.

No i wypadało by podjechać aby sprawdził czy rzeczywiście jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymieniać napęd to nawet nie szukaj tej zakuwki/spinki bo to na pewno bedzie w zestawie z łańcuchem zębatkami.

Zapytaj tylko ile za wszystko reszta Cie nie obchodzi.

Sam tego dobrze nie zrobisz a dla mechanika to pestka taka wymiana.Czy spinka czy zakuwka to on dobrze wie jak to zrobić co kupić.

No i wypadało by podjechać aby sprawdził czy rzeczywiście jest do wymiany.

Nfs co jest trudnego w wymianie napędy z zapinanym łańcuchem? sam ogarnie. Zgodzę się z Tobą jeśli miałby zakuwany. Do zakucia  potrzeba pojęcia i wprawy, tym bardziej nie dysponując zakuwarką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zrobiłbym to sam, ale wolę jak ktoś sprawdzi moją robotę przed jazdą, by nie było przykrej niespodzianki po paru km. Uczę się jako mechanik (technik pojazdów samochodowych) i mimo, że douczam się u znajomego już 2 lata to nadal jeśli czegoś nie wiem wolę się zapytać jak to zrobić niż doprowadzić do jakiejś tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia, wydaje mi się, że mam łańcuch na zapinkę (tak wnioskuję ze zdjęć). Masz w ofercie również części czy tylko robocizna?

 

Żeby nie było nie chcę się na razie umawiać na robociznę, interesują mnie tylko koszta, ponieważ potencjalny kupiec chce się dowiedzieć czy taniej jest gdzieś bliżej mnie czy w Bielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jestem z Rudy śląskiej i sam wymieniałem napęd w Hondzie CB500. Nic trudnego jeśli ma się odpowiednie klucze. Ja wymieniałem kiete z zakówką. Nie mam swojej zakówarki ale to nie problem. Wymieniasz napęd a zakówka która wchodzi tak ciasno że jak ją wciśniesz za pomocą ściskacza czy małego imadełka to napewno nie wyleci. Potem podlatujesz do bliskiego warsztatu i chłopaki za dwie dychy zakują. W ten sposób oszczędzasz 200-350 zeta. Jestem w stanie Ci pomóc gdyby była potrzeba. Mam też klucze więc jak coś to pisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.