Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Strony do nauki - zdaje w czwartek


zapaśnik

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mam pytanie czy znacie jakies strony do nauki na kat. A ? Zdaje w czwartek teoretyczny i nie ukrywam że chce strzelić go za 1wszym. 

 

Mam B od ponad 20 lat, przepisy znam dobrze, przed egzaminem przerobiłem ok. 3,5 tysiąca pytań z internetu i z 2 komercyjnych programów do nauki na A i B. Poszedłem na teorię A, zacząłem odpowiadać i klikając na "zakończ egzamin" byłem na 100% pewien, że na 99% mam komplet punktów. Tymczasem rzeczywistość była taka, że zdałem dopiero za 3 podejściem i to ledwo-ledwo, "na styk".

 

Powiadasz, że zabierasz się do nauki na 3 dni przed egzaminem i szukasz wiedzy w internecie ? Z całego serca życzę Ci powodzenia. Życzę, ale będę szczery: raczej nie wróżę. I nie jest to złośliwość z mojej strony, tylko niemiła prawda o obecnie obowiązującym systemie egzaminowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B od ponad 20 lat, przepisy znam dobrze, przed egzaminem przerobiłem ok. 3,5 tysiąca pytań z internetu i z 2 komercyjnych programów do nauki na A i B. Poszedłem na teorię A, zacząłem odpowiadać i klikając na "zakończ egzamin" byłem na 100% pewien, że na 99% mam komplet punktów. Tymczasem rzeczywistość była taka, że zdałem dopiero za 3 podejściem i to ledwo-ledwo, "na styk".

 

Powiadasz, że zabierasz się do nauki na 3 dni przed egzaminem i szukasz wiedzy w internecie ? Z całego serca życzę Ci powodzenia. Życzę, ale będę szczery: raczej nie wróżę. I nie jest to złośliwość z mojej strony, tylko niemiła prawda o obecnie obowiązującym systemie egzaminowania.

 

Dziękówa. Znajomy zdawał tydzień temu w piątek i zdał za 1"wszym, a nic się nie uczył. Ma B od 3 lat, a teraz zdawał A. Moim zdaniem chyba wszystko zależy od tego na jaki egzamin się trafi i jakie pytania są dla Ciebie wygodne, ponieważ ktoś może się nie odnajdywać w skrzyżowaniach ale przepisy zna :) 

 

 

zapoznaj się z Kodeksem Drogowym ;)

 

 

http://naukajazdy.pl/dla-kursanta/kodeks-drogowy

 

Ten tak ? 

 

wbij sie na forum i czytaj watek z najwieksza liczba wypowiedzi nie przejmuj sie tym ze to kat. b. bardzo duzo pytam sie powtorzy.

 

Dziękówa już zrobiłem przelew na te 31 dni dostępu do testów. Zobaczymy co z tego worka wyskoczy :)

 

 

 

 

Co do rezultatów powiadomię w czwartek po południu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło jak poszło 72/74 :) 

Pytania które pamiętam to :

 

Zdjęcie samochodu na przystanku autobusowym i pytanie :" Czy można się zatrzymać i wypuścić pasażera na przystanku ? " Odp : tak/nie

 

Potem było skrzyżowanie (bez świateł, znaków - zasada prawej ręki) z prawej jechał samochód, z na przeciwka motocykl i ja dojeżdżam do skrzyżowania (w około domy) pytania dokładnie nie pamiętam ale chyba było coś ala czy pierwszy mogę przejechać ? Wiem że odp to TAK/NIE ja dałem TAK. 

 

Co Ci jest potrzebne (to z pytań abc) aby mieć przyczepkę z boku motocykla - niestety nie pamiętam odpowiedzi

 

Potem była pierdola  : " gdzie nie wolno użyć defibrylatora " odp : w strugach deszczu 

 

Zdjęcie policjant obrócony (w stylu jedź - http://2.bp.blogspot.com/-G7g6lIpf8XE/UAw_fRkg-BI/AAAAAAAAB7E/geSMSMsUNaw/s1600/Gesty+policjanta+kierujacego+ruchem.jpg)  dalej na zdjęciu widać po prawej stronie CZERWONE ŚWIATŁO i pytanie : "Czy wolno Ci wjechać za sygnalizator i skręcić w lewo ? " 

 

Zdjęcie karetki i pyt. pod jaki numer zadzwonisz gdy są poszkodowani w wypadku ( nie pamiętam chyba 998,997 i 112 było) 

 

Przewożąc coś ile może to wystawać ZA POJAZD, a potem miałęm drugie pytanie takie same tylko ile do przodu to może wystawać - co mnie zdziwiło jak cholera bo było to tak Pierwsze ZA POJAZD 5 pytań dalej PRZED POJAZD - strachałem się z odpowiedzią bo nie umiałem i strzelałem (chyba dobrze) - nie pamiętam odpowiedzi ale może być to gdzieś na necie. 

 

Pytanie było czym byś holował motocykl - nie pamiętam odpowiedzi A/B ale C była to nie giętka lina tylko taka mocna (nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało) - wiem że odpowiedź C jest błędna z tą "twardą" liną.

 

Jedzie auto, zielone światło OGÓLNE, z prawej widzimy tramwaj i pytanie : " Czy musimy ustąpić tramwajowi wyjazd z zajezdni ? " Nie - Mamy zielone światło + to on się włącza do ruchu

 

Cofanie z drogi gruntowej i pytanie czy jesteś włączającym się do ruchu wtedy - odp TAK,

 

Jaka kategoria pozwala na kierowanie czterokołowcem innym niż lekki?

a) A
B) B1
c) AM

 

 

 

Dalej nie pamiętam ...

 

Ogólnie porąbane pytania były. Nie wiem jak to zdałem, ale mam za sobą... Powodzenia życzę :)

 

PS : Wejdź sobie na Facebooka i wpisz : "

Prawo jazdy 2013 - Pytania egzaminacyjne

 

Tam są wypisywane pytania które ludzie zapamiętali ... Mi się powtórzyły - może Tobie tak że... 

 

 

PS : MAJĄ ZNIŻYĆ DO 64 pkt ZDAWALNOŚĆ albo POWRÓCĄ STARE ZASADY - tak słyszałem jak gadałem z egzaminatorem przed wordem 

 

 

Nie wiem czy CI to pomoże ale rozwiązałem testy z zdamyto.pl, przeczytałem tego facebooka, robiłem testy na http://prawkobazapytan.pl/ i przeczytałem wydawnictwo IKONA ZNAKI DROGOWE Z KOMENTARZEM I OBSŁUGĄ POJAZDÓW oraz PODRĘCZNIK KIEROWCY - te samo wydawnictwo + kodeks ruchu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się na praktykę nie zapisałem. Możliwe że w tym roku nie pójdę, ponieważ mam trochę pilne wydatki. Cieszę się że zdałem tą teorię, a praktyka to już myślę formalność.

Osa71 powodzenia tam jutro ! Daj znać jaki wynik !

No i po egzaminie, 73/74 nawet nie było tak tragicznie,10 minut i po sprawie. Pytań za dużo nie pamiętam,ale podstawowych było dużo podobnych do testów ze strony: zdamyto.pl ze spacjalistycznych było o bocznym wózku,łańcuchu i zębatce,kasku,o jeżdzie w deszczu i poślizgu takie tam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :P A na praktyke gdzie bedziesz szedl w przyszlym roku ? Katowice ? Bo tez sie wybieram :D

 

Tak do Katowic :) ale nie wiem kiedy dokładnie.

 

 

No i po egzaminie, 73/74 nawet nie było tak tragicznie,10 minut i po sprawie. Pytań za dużo nie pamiętam,ale podstawowych było dużo podobnych do testów ze strony: zdamyto.pl ze spacjalistycznych było o bocznym wózku,łańcuchu i zębatce,kasku,o jeżdzie w deszczu i poślizgu takie tam..

 
graty ! 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.