Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CBF1000 vs Fazer 1000/600 z ok. 2010 roku


Kamil Fruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Jestem tu nowy i chciałem zapytać o własne doświadczenia z maszynami z tematu. Jeżdżę dopiero pierwszy sezon ale na pożyczonej maszynie. Planuje w następnym sezonie zakup motocykla. Nie jestem osobą, która wymieniać będzie motocykl raz na parę sezonów więc szukam maszyny na lata. Interesują mnie tylko turystyki ze sportowym płomyczkiem. Zastanawiam się pomiędzy trzema modelami.


 


Każdy z modeli planuję upolować w malowaniu black/white (Fazerka ma złote lagi). Z recenzji i opinii na stronach internetowych to Honda dostaje lepsze oceny ale po ilości tego na ulicy nie widać. Ktoś może wie jakie są dalsze koszty utrzymania tych maszyn, która jest tańsza w częściach albo serwisie (własnym/profesjonalnym?). 


 


Jaka jest wasza opinia? Wiem, że Fazerek jeździ multum i łatwiej je dostać (jest w czym wybierać) natomiast Hond niewiele i ledwo się widuje ale szczerze ta Honda kusi mnie najbardziej chyba.


 


Z góry dzięki za pomoc i też z gory sorka za może nieprofesjonalne podejście, jak coś to mnie naprostujecie  :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat lata na FZ1 i powiem, że wszystko zależy od twojego stylu jazdy - FZ1 to moto bardziej do szaleństw, silnik z R1 który lubi obroty i bardzo duże pole do modyfikacji - można wyciągnąć nawet 150KM na kole. CBFka nieco słabsza, ale będzie miała lepszy dół i dlatego lepiej się sprawdzi w podróżowaniu z plecakiem i tobołami. Tu masz opinie nt. FZ1 - powinno się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki :) Zastanawia mnie bardzo fakt braku tych Hond na drogach (szczególnie tej nowej wersji od 2010 robionej). Nie jest już taka brzydka (subiektywne odczucie) a nawet bardziej rasowa ale do wyglądu Fazerki zawsze będzie czegoś brakowało :) 

Właśnie za Hondą przemawia ta elastyczność i wygoda z nawet niezłymi osiągami a za Fazerką popularność i większa siła. Ciekawe ciekawe.

Ta recenzja dotyczy właśnie tej starszej wersji Hondzi. Ta nowa dostała nie tylko nowy wygląd ale i więcej kucyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeżdżę dopiero pierwszy sezon ale na pożyczonej maszynie.(...)

 

A nie będzie bezpieczniej jakbyś sobie kupił coś mniejszego na początek? Jakąś 500-setkę, ewentualnie 600-setkę. Jazda na pożyczonym motocyklu to nie jazda, wiadomo, że się bardziej na niego uważa i prowadzi spokojnie, bez szaleństw. Kupisz coś mniejszego na sezon, dwa, nauczysz się jeździć i dopiero potem litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie bardzo fakt braku tych Hond na drogach (szczególnie tej nowej wersji od 2010 robionej). Nie jest już taka brzydka (subiektywne odczucie) a nawet bardziej rasowa ale do wyglądu Fazerki zawsze będzie czegoś brakowało :)

Właśnie za Hondą przemawia ta elastyczność i wygoda z nawet niezłymi osiągami a za Fazerką popularność i większa siła. Ciekawe ciekawe.

Ta recenzja dotyczy właśnie tej starszej wersji Hondzi. Ta nowa dostała nie tylko nowy wygląd ale i więcej kucyków. 

 

pewnie dlatego, że jest nowsza a więc (jako używka) droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.