Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dziwna sprawa z biegami - kilka razy nie dało się zmienić - CB 500


Poszukiwacz_500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

coś niedobrego zaczęło się dziać ze skrzynia biegów w Hondzie CB 500. Zdarzyło mi się niedawno że chciałem zmienić bieg, jak zwykle czyli preload, potem ruch klamki do półsprzęgła, zmiana, tak że noga zaczyna i kończy. Ale bieg się nie zmienił icon_eek.gif. Za pierwszym razem pomyślałem że to ja coś zrobiłem źle, już nie pamiętam czy to była redukcja czy w górę. Ale powtórzyło sie to już 6 czy 7 razy:
- raz przy redukcji 5->4
- 3 razy przy 3->4
- 1 przy 2->3
- reszty nie pamiętam, ale na pewno nigdy przy 1->2 czy 2->1 oraz przy 5->6 i 6->5.

Zaczęło się niedawno, najpierw raz, a ostatnio 2 razy w odstępie kilku minut. Wygląda to tak że w momencie jak robię preload i ruch klamką, skrzynia staje się nagle miękka i dźwignia biegów wchodzi jak w masło, po czym po zasprzęgleniu obroty są takie jakie były - bieg się nie zmienił. Próbuję zmienić ponownie i wszystko ok - już wchodzi. Poza tymi kilkoma przypadkami nie ma jakichś innych objawów.

Raz było tak że robiłem szybkie zmiany: 1->2 ok, i od razu 2->3 i tutaj nawet preloadu nie wyczułem bo dźwignia wpadła jak w masło. Zmieniłem znowu raz jeszcze i wszedł.

Gdzie szukać problemów, bo domyślam się że to nie jest "normalne". Uszkodzony wodzik? Bo sprzęgła nie podejrzewam, zero ślizgania itp. icon_neutral.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, taki nawyk już sobie wyrobiłem, żeby noga zaczynała i kończyła ;)

Ale nie o to chodzi, mój problem dotyczy tego że od niedawna sporadycznie bieg się nie daje zmienić. Coś zaczyna nawalać, przez ostatnie 7kkm nic takiego się nie działo (moto ma ok. 50kkm nawinięte), teraz pytanie czy to tak zostawić i obserwować dalej, czy na gwołt do serwisu zawieść, bo grzebanie w silniku to już nie na moje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja bym na twoim miejscu odwiedził kogoś z większymi umiejętnościami technicznymi.. żeby to dokładnie ocenił. bo jeśli coś się już tam dzieje to z reguły lepiej na pewno nie będzie a tylko gorzej i np. bloknie ci bieg na amen ;)..a tak póki jedzie to na serwis się dokulaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.