Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fazer Fz1 czy co?


ilmarinen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 sezon jeżdżę kawasaki zr 7s, ma 77 KM, generalnie powoli czuję że trzeba by wymienić sprzęt na ciekawszy, i myślę o fazerze litrze, tyle że on dosyć mocno trzyma cenę, myslałem o czymś do 12k, z drugiej strony widziałem ładne egzemplarze kawasaki zzr 1200 tyle że to moze być troche za mocne dla mnie, ciężar mi odpowiada, nie lubie lekkich jak piórko motocyklli.

potrzeba mi do wygodnego jeżdżenia moto, przejażdżek w grupie, jazd po mieście i czasami wypadu z pasażerką. generalnie nie chce sporta bo to bolesna sprawa dla nadgarstków.

jakbyście mieli jakieś pomysły na coś w stylu Fazera albo jakieś przemyślenia dotyczące ZZR 1200 to prosze o pomoc.

Myślałem też o bandicie z owiewka 1250 ale on mi się wydaje troche zbyt zachowawczy.

najlepszy byłby fazer 800 ale niestety jest za drogi bo wszedł stosunkowo ten model niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xx mocno trzyma cene i roczniki są dosyć odległe, mozna kupic 2000/2001 rocznik, wygląd jest troche retro ale zdaje sobie sprawe ze to niesamowicie dobra konstrukcja xx,tyle ze 20 kg cięższy od zzr 1200. po prostu zzr 1200 wydaje mi sie troche mniejszym motocyklem a blackbird to jest jednak krowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no jasne, vfr ale tylko wersja z 2011 roku 1200 :-) szkoda ze kosztuje troche dużo. 800 vfr wydaje mi sie jakos zbyt sportowa. generalnie ten X11 dał mi do myślenia, ciekawy motocykl, może bym też czegoś w ducati pogrzebał, teoretycznie ducati monster chociaż to inna troche jazda, problem polega na tym że nie moge znaleźć nic podobnego do fazera czyli naked ze sportową owiewką z mocą około 130 kucy. ale póki co jestem bardzo wdzieczny za te uwagi ktore macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 1200 vfr jest super ale pieniądze spore a co do 800-tki to nie wiem czy jest aż tak sportowa, ja się przesiadłem z 929 własnie na vfr 800 i nagle wydawało mi się, że jadę prawie wyprostowany i w zasadzie trasa jakieś 600-700 km na raz nie jest problemem a co do x11 mało popularny motocykl u nas i chyba to jest najciekawsze w nim

sprecyzuj sobie może jeszcze gdzie większość czasu będziesz jeździł-trasa, miasto, dalsze wyjazdy czy tylko głównie wokół komina wtedy może bardziej się nakierunkujesz, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za darmo tego nie rozdają, generalnie najpierw muszę spylić ten moj zr 7s ale póki co sie rozgladam, najrozsądniejsze byłoby wzięcie fazera, ten sam własciwie typ moto tylko moc większa, wiec głowa podpowiada w tę strone, natomiast te fajnie wygladajace moto to maja moc w pizdu, chociaz nie wiem sam, ten x11 to ma 130 kucy niby z kawałkiem czyli mniej od fazera litra a mimo to widze na oko ze fazer z litrem jest łatwiejszy do opanowania, z pasażerem to ten x11 wazy ponad 300 kg :-) a podobno moment obrotowy ma absurdalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam i z  plecakami troche oblatalem litrowym fazerem i nie moge powiedziec 

nic negatywnego o tym sprzecie.Wygodny ,dosyc dobra ochrona przed wiatrem , mocy pod dostatkiem i tecznicznych 

problemow (0) 

Moj kolega tez mial troche strach przed ciezkimi moto do czasu jak sie na mojej gtr`ce troche posmigal (309kg )

gotowy do jazdy + trzy kufry ktore zawsze mam zapiete i pelne. Z bananem na twarzy dosyc 

dlugo chodzil  :)

Ps.Strach ma wielkie oczy  :blink:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po glowie ten x11. połączenie ducati monstera z v-maxem. różne opinie są, głównie skrajne, za duzo egzemplarzy nie ma , w polsce 10, w niemczech sa droższe niz w polsce (fascynuja mnie zawsze te sprzety sprowadzone z niemiec włoch i francji które sa tansze niz ich odpowiedniki w tych samych krajach :-) ) . no ciezki ozrech do zgryzienia. swoja droga jakby ktos znał kupca na zr7s 2002 rocznik to dajcie mu mój namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po glowie ten x11. połączenie ducati monstera z v-maxem. różne opinie są, głównie skrajne, za duzo egzemplarzy nie ma , w polsce 10, w niemczech sa droższe niz w polsce (fascynuja mnie zawsze te sprzety sprowadzone z niemiec włoch i francji które sa tansze niz ich odpowiedniki w tych samych krajach :-) ) . no ciezki ozrech do zgryzienia. swoja droga jakby ktos znał kupca na zr7s 2002 rocznik to dajcie mu mój namiar.

 

Skrzynke masz pelna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po glowie ten x11. połączenie ducati monstera z v-maxem. różne opinie są, głównie skrajne, za duzo egzemplarzy nie ma , w polsce 10, w niemczech sa droższe niz w polsce (fascynuja mnie zawsze te sprzety sprowadzone z niemiec włoch i francji które sa tansze niz ich odpowiedniki w tych samych krajach :-) ) . no ciezki ozrech do zgryzienia. swoja droga jakby ktos znał kupca na zr7s 2002 rocznik to dajcie mu mój namiar.

 

Skrzynke masz pelna ;)

Już pusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co mam wiec do wyboru x11, fazer Fz1 chociaz cholera trzyma cene a wiekszosc z tych fazerów to włochy albo francuzy, szkoda gadac. no i jeszcze mysle o zzr 1200  w sumie spada z ceny. problem tylko polega na tym ze fazer ma silnik z R1 tylko troche inaczej zestrojony, zzr 1200 ma 160 kucy , x 11 ma 136  i jest najciezszy wiec wydaje mi sie najmniej ochoczo rozpedzajacy sie do 200. wiem ze ma dobry moment obrotowy ale mam na mysli kulture jazdy. co o tym sadzicie? moze jeszcze jakies inne sugestie? oczywiscie mi zalezy na tym zeby nie był za zrywny i za szybki, skonczyłem juz 30 lat jakis czas temu i nie pcha mnie w strone predkosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.