Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Cbf 600 nie odpala


AnetaAndzia

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie moja Honda miała dziś pierwszą glebę ale na szczęście na ogródku na trawę bo się zamyślałam i jej nie utrzymałam niby nic się nie stało ale przy próbach podniesienia zauważyłam że wycieka chyba paliwo.... gdy już stanęła na kołachi chciałam odpalić zaświeciła się kontrolka oleju i dupa kręci ale nie odpala nawet z gazem wiecie co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju kontrolka oleju zawsze świeci. A zapalaj zawsze bez gazu.

chwilkę pokręć i zapali. No chyba, że Ci całe paliwo się wylało z baku...

Swieciła zawsze ale póżniej gasła a teraz świeci non stop o nic. Co do Paliwa to nie możliwe bo był prawie pełny bak :)

Czujnik przechyłowy, nie urwał sie przewód od czujnika oleju od spodu?

P.s. przyznaj się, sasiad pewnie sie opalał toples:D

nic na ziemi nie leżało jak go podniosłam :)

P.S. jak by leżał akurat mój sąsiad toples to ja bym padła a nie motocykl : :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz akurat znalazłas sie na motocyklu w chwili podwyższonych emocji:D

Paliwo poleciało z przelewu ze zbiornika takze tym sie nie przejmuj.

Odłacz kleme z akumulatora na 10 minut i upewnij sie ze aku jest naładowane(nie wykreciłas go do zera)

Zobacz czy zapali.

kurcze  a może to olej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a sprawdziłaś poziom oleju po tej wywrotce? To najszybsza metoda wykluczenia czy wyciekło paliwo czy olej. Sprawdź również czujnik stopki bocznej o ile twój model Hondy go posiada może coś przy nim się stało? Miałem kiedyś podobny problem i okazał się to czujnik. Na którą stronę poleciało moto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF600 ma to samo co CB600F (hornet) czyli super czujnik który gasi sprzęt po wywrotce.
Jak już wywalisz się na drodze pamiętaj żeby motocykl podnieść, postawić w bezpiecznym miejscu i poczekać pare minut, ja po glebie tak dziada męczyłem, że akumulator rozładowałem i wtedy dopiero było ciężko odpalić.
Opcja nr2 to nie czekać i od razu ciepłego popchać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF600 ma to samo co CB600F (hornet) czyli super czujnik który gasi sprzęt po wywrotce.

Jak już wywalisz się na drodze pamiętaj żeby motocykl podnieść, postawić w bezpiecznym miejscu i poczekać pare minut, ja po glebie tak dziada męczyłem, że akumulator rozładowałem i wtedy dopiero było ciężko odpalić.

Opcja nr2 to nie czekać i od razu ciepłego popchać :))

Problem w tym że nie zgasł tylko ja go wyłączyłam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.