Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dylemat...który wybrać??


AnetaAndzia

Rekomendowane odpowiedzi

no i wy dalej to samo a ja też to samo !!!! Możecie pisac co chcecie jesteście tacy mądrzy bo macie prawko ja jestem w trakcie robienia przepisy znam bo samochodem jeżdze 10 lat!!!ale nie wyobrażam sobie żeby motocykl stał w garażu albo żebym ja czekała aż bede mieć papier sorry każdy ma swoje zdanie na różne tematy i nie rozumiem waszego oburzenia ja mam w dup... co wy robicie więc wy podejdżcie do tego tak samo !!!!!!!!!! Po drugie mnie sie wydaje że ci co nie mają oczywiście pod warunkiem że mają olej w głowie jeżdzą ostrożniej bo wiedzą że robią zle a ci co mają myślą że są mistrzami kierownicy bo już mają papier.... Po trzecie widzę że nie macie zielonego pojęcia na temat wielu rzeczy więc się nie wypowiadajcie na temat np. przepisow ani statystyk ...ponad połowa wypadków z motocyklami jest z winy kierowców samochodów a jeżeli z ich winy to od paru lat nie jest ważne czy motocyklista ma prawko czy nie!!!!!!!!! i tyle w tym temacie bo zaczyna się ten dialog robić bez sensu!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" nie wyobrażam sobie żeby motocykl stał w garażu albo żebym ja czekała aż bede mieć papier" - no to już przynajmniej mamy zgodność że to kwestia braku wyobraźni. 

 

"mnie sie wydaje że ci co nie mają oczywiście pod warunkiem że mają olej w głowie jeżdzą ostrożniej" - po pierwsze wydaje ci się po drugie jeżdżenie bez prawka wyklucza posiadanie oleju w głowie. jedną z pożądanych acz rzadkich cech jeżdżenia na moto jest pewnego rodzaju wstrzemięźliwość, odraczanie dawkowanego ryzyka, to pewna cecha osobowości, wiąże się z dojrzałością, 

 ty obejrzyj sobie dokladnie to co tam jest i zastanów się którym dzieciem jesteś :) zachecam wszystkich do ogladniecia filmiku do konca, smieszny jest, a i okazuje sie ze te dzieci co nie odroczyły przyjemnosci w czasie w późniejszym okresie miały przejebane życie (rozwody, alkohol etc),

 

a poza tym ty mozesz świetnie mieć opanowane moto ale to nie zmienia faktu ze jak jeździsz bez prawka to znaczy ze nie masz wyobraźni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe zebys 10 lat miała prawko na samochod bo nie jest mozliwe zebys miała 28 lat, poza tym nie rozmawiamy o tym czy ja umiem czy nie umiem jeździć i czy jestem cianki bolek a nie kozak tylko o tym czy dobrze jest na tym forum paradować z informacja ze nie ma sie prawa jazdy. no i obejrzyj filimk a pozniej powiedz mi ktorym dzieckiem jestes :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilm nie przegadasz..odpuść :)

Dziewczyna myśli, ze motocykl to wszystko..aa to tylko kupa złomu tak naprawde...

wydaje jej sie, ze wszysyc jestesmy cwani bo mamy prawko.. no cóz, ja zrobiłam prawko i dopiero kupowałam moto, zeby właśnie nie korciło :)

 

Jako doświadczony kierowca samochodu powinnaś wiedzieć, ze wypadki nie musza być z naszej winy.. wystarczy debil na drodze.. i bum. Nie ma tez co porownywac jazdy samochodem do jazdy motocyklem :D

 

Olać..nie ma co gadać.

Ja sobie bede czytac :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd ta misja nawracania, ;) rozumiem że komuś może się nie podobać jazda bez uprawnień, jednak to jest tak naprawdę tylko i wyłącznie decyzja osoby która się tego podejmuje, jeżeli zrobi kurs i jeździ samochodem to cała róznica przed-po egzaminem to plastik w kieszeni, powiecie że duże koszty przy stłuczce... ok to jest fakt, którego nie da się podważyć, ale dla osoby poszkodowanej to jest zadna różnica bo tak czy siak dostanie kasę od ubezpieczyciela, 

 

kwestia tego co kto ma w głowie, jezeli ktoś jeździ bez prawka i ma się za "nieuchwytnego" to tak samo będzie śmigał z prawkiem, a jak ktoś jeździ normalnie (robi kurs czy tam czeka na egzamin) to nie widzę różnicy w tym czy ma plastik czy nie ma, a ryzyko? ryzyko jest zawsze, bez prawka jedynie mogą być większe konsekwencje finansowe - ale jak ze wszystkim, każdy dopiero żałuje już po szkodzie a z tym się wiąże kolejne prawidło że ludzie uczą się tylko na swoich a nie cudzych błędach co potwierdza cała nasza historia od początku cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ty nie widzisz różnicy wr6n ale najwyraźniej prawodawstwo w Polsce widzi. Niechce chodzic do lekarza ktory nie ma uprawnień, latać samolotem w którym pilot Nie ma uprawnieñ, chodzić do prawnika ktory nie ma uprawnień czy uczestniczyć z ludźmi w ruchu którzy nie maja uprawnień. Na tym polega cywilizacja. Umawiamy sie na coś. Jak ci sie to er6n nie podoba to w Afryce swobodnie można robić wiele bez uprawnień. Nie róbmy z ulic rp Afryki. I nie widzę tutaj żadnego nawrócenia, z księdzem ci sie pomyliło, nie lubisz księży i wszędzie ich widzisz. Po prostu jak ktoś chce sie bawić w studiowanie to niech najpierw zda maturę. Porazavmnie ta bezkrytycznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie kolego, ja wspominam o wszechobecnej hipokryzji.  koleżanka manka wspomina o łamaniu prawa, a każde złamanie prawa to po prostu złamanie prawa, jedno o mniejszej a inne o większej wadze. dlatego jest taryfikator mandatów który mowi że za jazdę bez kategorii A dostajemy 200zł mandatu a za przekroczenie predkosci o 50km/h 300-500? o ile dobrze pamiętam, więc według prawa (idąc za waszą logiką), jazda bez prawka jest mniejszym wykroczeniem niz przekroczenie prekosci, które popełnia kazdy z Was kilka razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jazdę bez prawa jazdy 500zł, za jazdę bez uprawnień na dany typ pojazdu 300zł 

 

taryfikator nie przewiduje możliwości skierowania sprawy do sądu :), ewentualnie jeżeli ktoś odmówi przyjęcia mandatu (art 97 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia)

 

 

 

źródło: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011061148&min=1

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20032082023+2012%2405%2431&min=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie w złym kierunku ta rozmowa tj brak logiki zstepowany jest linkami. Manka nie jest hiporytka, czuje intuicyjnie pewna różnice ale trudno jest jej to uglosnic. Dla mnie posiadanie bądź nie posiadanie uprawnień jest elementarna zasada zaufania społecznego, czy idę do lekarza, czy idę do selgrosa a tam jeżdżą wozki widlowe to ja mam takie poczucie ze nie muszę sie zastanawiać nad tym czy ktoś ma uprawnienia czy Nie ma. Ta dziewczyna z forum łamie te zasadę zaufania bo twierdzi ze wie lepiej kiedy może jezdzicxa kiedy niecicnikt jej nie będzie ńic mówił bo ów już wszyskto wie. Jeśli chcemy zamienić sie w Rosję w naszej społeczności to ja wysiadam. Nietety teraz są czasy ze najczesciej sie słyszy "mam prawo" albo "tak naprawdę". Każdemu sie wydaje ze ma dostęp do prawdy i do praw, bardzo roszczeniowe to jest. Andzia ma prawo i nikt jej nie przekona ze prawa nie ma. Mtv sie naogladala. Jak manka przekroczy 50 tke w zabudowanym to znaczy ze sie ze mną Umówila i zlamala te umowę. Jak Andzia jeździ bez prawda to znaczy ze na nic sie ze mną nie chce umawiac. I to jest ta różnica i żaden taryfikator nie ma tu niccdo rzeczy, zreszta nikt sie na niego nie powoływał, er6n polemizuje z argumentami które sam przytacza . Możemy z of topa zrobić oddzielny temat czy to fajnie czy niefajnie jeździć bezprawka ale sami sie tym jako forumowa społeczność skompromitujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie w złym kierunku ta rozmowa tj brak logiki zstepowany jest linkami. Manka nie jest hiporytka, czuje intuicyjnie pewna różnice ale trudno jest jej to uglosnic. Dla mnie posiadanie bądź nie posiadanie uprawnień jest elementarna zasada zaufania społecznego, czy idę do lekarza, czy idę do selgrosa a tam jeżdżą wozki widlowe to ja mam takie poczucie ze nie muszę sie zastanawiać nad tym czy ktoś ma uprawnienia czy Nie ma. Ta dziewczyna z forum łamie te zasadę zaufania bo twierdzi ze wie lepiej kiedy może jezdzicxa kiedy niecicnikt jej nie będzie ńic mówił bo ów już wszyskto wie. Jeśli chcemy zamienić sie w Rosję w naszej społeczności to ja wysiadam. Nietety teraz są czasy ze najczesciej sie słyszy "mam prawo" albo "tak naprawdę". Każdemu sie wydaje ze ma dostęp do prawdy i do praw, bardzo roszczeniowe to jest. Andzia ma prawo i nikt jej nie przekona ze prawa nie ma. Mtv sie naogladala. Jak manka przekroczy 50 tke w zabudowanym to znaczy ze sie ze mną Umówila i zlamala te umowę. Jak Andzia jeździ bez prawda to znaczy ze na nic sie ze mną nie chce umawiac. I to jest ta różnica i żaden taryfikator nie ma tu niccdo rzeczy, zreszta nikt sie na niego nie powoływał, er6n polemizuje z argumentami które sam przytacza . Możemy z of topa zrobić oddzielny temat czy to fajnie czy niefajnie jeździć bezprawka ale sami sie tym jako forumowa społeczność skompromitujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fireblade, twoja wypowiedz jest rownież nielogiczna. W swojej wypowiedzi sugerujesz ze wyrażenie swojej opinii popieranej aktem prawnym nie może być nielogiczne. A z tego ze ktos ma opinie i powołuje sie na akty prawne wcale nie wynika ze jest logiczny. Ludzie myśleć!!! Dyskusja sie robi coraz bardziej emocjonalna i przez to sie stacza. Punkt wyjsci jest taki czy pomagamy ludziom poradami które utwierdzają delikwentow w hasaniu bez prawka. I ja mówię nie. A reszta to jak gadka z marszem wolnych konopi którzy twierdza ze marihuana powinna być zalegalizowana bo alkohol szkodzi bardziej (i popierają to badaniami choć punkt wyjścia jest właśnie nielogiczny). Jak dla mnie offf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odpuście sobie ten temat, bo dziołsze nie przemówicie do rozumu. Niektóre baby tak mają.

 

AnetaAndzia nie cwanakuje bo mam prawo jazdy (człowiek nabiera doświadczenia z kilometrami), tylko sugeruje byś przemyślała pewne konsekwencje Twoich poczynań. Nie będziesz sprawcą wypadku to i tak Ci przypiszą winę bo jechałaś bez uprawnień. Druga rzecz jak kogoś zrobisz borokiem licz się z tym że z własnej kapsy będziesz płacić całe życie rente danej osobie.

 

Nikt tu nie chce źle dla Ciebie, tylko byś zobaczyła na to z dystansu okiem matki, siostry czy kochanki  ;)  jak potrącisz dziecko itp. żaden rodzic nie wybaczy Ci, a Twoje życie może stać się koszmarem którego byś sobie nie życzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.