Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

miejsca do poćwiczenia w okolicy


cannibalus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

znacie jakies dogodne miejsca do pocwiczenia manewrów,  hamowania awaryjnego, roznych innych wygłupów w dzień?

 

Wazne zeby nikomu nie przeszkadzac, bylo troche  miejsca coby sie rozpedzic i jakas w miarę normalna nawierzchnia. Nalepiej okolice Katowic, Sosnowca, Będzina  gdzie można przyjechac z nowicjuszem i trochę wspólnie  pobrykać w bezpiecznym miejscu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydaje mi się że na takie szkolenie doskonale nadają się parkingi przy dużych hipermarketach.W soboty i niedziele kiedy sklepy wcześniej są zamykane a ruch wokół nich praktycznie zerowy takie miejsca doskonale się nadają do podstawowych ćwiczeń na moto i są względnie bezpieczne. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkingi przy marketach własnie maja owe progi, jest kostka i najczesciej duzo syfu typu piach:(

Też szukam takiego miejsca...

No cóż, nie jeżdżę do zbyt wielu hipermarketów ale parking obok Auchan w Mikołowie można by śmiało polecić gdyby kolega mieszkał bliżej bo niema tam progów rozdzielających ale niestety jest kostka (ale czysta i wielokrotnie obserwowałem motocyklistów ćwiczących w tym miejscu)... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam parking jest podzielony na ,,sektory'' drogami poprzecznymi z kratkami na skrzyżowaniach i garbami zwalniającymi na samych drogach, niemniej same sektory do parkowania są wystarczająco duże do ćwiczenia na największych moto. Widywani prezemnie motocykliści zazwyczaj ćwiczą od strony zjazdu od ul Gliwickiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od strony Leroy Merlin. Dawno tam nie byłem wieczorem ale oświetlenie zawsze było. Wydaje mi się że godziny otwarcia można pominąć bo boom na hipermarkety już minął i zawsze większa część parkingu jest pusta a klienci walą prosto do sektorów pod samym sklepem a w dalszej odległości nikt nie stoi. Wystarczy nie wjeżdżać na drogi dojazdowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałek za DG jest zalew i obok jest plac manewrowy i takie wielkie koło z betonu, ja tam cwiczylem manewry (plac jest namalowany przez jakiegoś gościa ze szkoly jazdy, no ale jak nie ma nikogo to chyba nie ma wiekszych przeszkód), wszystko jst na uboczu i szczerze mowiac w tygodniu to tam nikogo nie ma 

http://goo.gl/maps/VxYVw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam już nie pojeździsz, wszystko zablokowane

Na teren byłego placu manewrowego moto wjedziesz bez problemu,odgrodzili drogi dookoła dla aut,komuś przeszkadzało że na totalnym zadupiu i odludziu ludzie sobie driftowali i ćwiczyli w miare bezpiecznych warunkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.