Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl na początek


Kwazi97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może jest już troszkę tematów tego typu na tym forum, ale wolę tutaj otrzymać poradę, więc do sedna. Nie długo planuję zakup, swojego pierwszego jedno ślada, interesują mnie motocykle,a raczej motorowery podlegające karcie motorowerowej gdyż kończę nie długo dopiero 16 lat. Interesują mnie motorowery typu Zipp pro 50, z ładnym designem itd.. Mieszane opinie są co do niego, dlatego proszę o poradę w tym temacie, może ktoś ma lepszy pomysł co do mojego pierwszego jedno ślada. Dysponuję gotówką, do zakupu ok. 3700 zł. Pozdrawiam gorąco i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uparłeś się na tym chińskim wynalazku? Mam wrażenie, że i tak już dokonałeś wyboru, tyko szukasz usprawiedliwienia dla swojej decyzji. Sądzisz, że ktoś na tym forum będzie namawiał Cię do kupienia chińskich wyrobów? Może zastanów się nad jakimś markowym używanym - np. aprilia rs 50?

 

Zajrzyj na www.skuterowo.com - zacznij od lektury archiwalnych postów. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki chiński wynalazek z silnikiem 110 ccm latał swojego czasu zawrotne 100 km/h :D, Tak na poważnie 4T chińskie jeśli nowe to możesz się pokusić jak będziesz użytkował zgodnie z zasadami to długo pojeździ, ja na swoim zrobiłem 9000km znam takich którzy zrobili dwa razy więcej po tych 9000 km sprzedałem. Z chińczykiem jest tak jak dbasz tak masz. Sam silnik 50 ccm jest słaby naprawdę słaby, w trase tym ciężko jechać bo to męczarnia, przeróbka na 72 ccm dużo poprawia, natomiast silnika 110 ccm nie polecam nikomu ( cieknie gorzej niż HD :P taki żart :P), miałem z nim dużo problemów bo chciałem go doprowadzić do idealnego stanu co jest niewykonalne te silniki po prostu ciekną i tak jest.

 

Co do samego zippa pro 50 to różne rzeczy słyszałem że owiewki pękają czy podobne rzeczy, ale zipp jest troszkę lepszej klasy niż inne moto w każdym bądź razie nowego za tyle nie kupisz. Jakbym teraz miał szukać moto 50 ccm to brałbym coś w 2 suwie, może supermoto albo crossa jakiegoś. Można w terenie polatać a to się przydaje jak masz zamiar rozwijać swoją pasję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jeśli temat zippa pro 50 jest nadal aktualny, to wyraże swoją opinię na jego temat. Jeździłem troche na tym sprzęcie. A więc tak. Podam to w formie zalet i wad:

Zalety:

Design - Chińczycy naprawde się postarali. Moto naprawde ładnie wygląda.

Ogumienie - Tylnia opona śmiało mogła by być zastosowana w o wiele większym sprzęcie.
Hamulce - Naprawde skuteczna przednia tarcza. Tjw. Mogła by być zastosowana w większym sprzęcie. Hamuje szybko i pewnie.

Pozycja za kierownicą - Jeśli lubisz moto typu ścigacz, pozycja naprawde jak na takim motocyklu.

Dźwięk z tłumika - bardzo przyjemny jak na taką pojemność.

Spalanie - bardzo małe

Cena - używki idzie kupić za wmiare atrakcyjną cene

Zegary - ładne ułożenie. Jak w rasowym ścigaczu. (oczywiście jakość ich ma wiele do życzenia)

Zawieszenie - dla jednych wada, dla innych zaleta. Twarde.

No a teraz wady:

 

Kiepska jakość wykonania. Chodzi zarówno o jakość plastików, jak i zabezpieczenie antykorozyjne. W miejscu wybicia numerów ramy, prawie w każdym egzemplażu jest już rdza.

Wibracje - są naprawde przeszkadzające

Moc - Jeśli chodzi o przyśpieszenie seryjnej 50tki, lepiej pojeździj na rowerze. Większe emocje. Polecam szukać albo wersji z zamontowaną 80tką lub 110tką. Ale te chińskie 110 też dupy nie urywa. Mam starą honde 125, i bez porównania chodzi.

Twarde wchodzenie biegów - bardzo ciężko wchodzą. Ale to znak rozpoznawczy chińskich silników

Trzeba często dokręcać różne śrubki. Przez wibracje często poluzowywują się.

 

To narazie tyle. Mam nadzieje, że pomogłem. Jełśi zaczynasz przygode z moto, będzie to dobre wprowadzenie do świata jednośladów. Ale naprawde polecam szukania z większa pojemnością. Nawet te 80ccm. Bo 50 naprawde jest słabe. Pozdrawiam :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.