Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Caberg duke - latał w tym ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

zbliza mi sie wymiana nocnika i tak mam na uwadze Caberga duke z pinlockiem a teraz pytanko do szanownego jury :P czy w tym ktoś latał ? jak wyciszenie bo to szczęka wiadomo wiac bedzie ale nie mialem okazji miec szczeki a teraz jak najbardziej mi pasuje tego typu sprawa ...kwota kasku 620 zl. w katosach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam od sierpnia zeszłego roku, co do wyciszenia nie mialem porówniania z kaskami "wyższej klasy" ale subiektywnie nie jest najgorzej, jedynie po odchyleniu głowy w prawo jak powietrze zaczyna opływać zaślepkę bluetooth-a to trochę świszczy. Wykonanie ok, na razie nic się nie sypie, mechanizm szczęki chodzi dosyć ciężko, otwieranie szybki się wyrobiło, ale tylko na tyle że chodzi lżej, sama się nie otworzy. Wentyacja na szczęce bez możliwości zamknięcia, ale nie wieje bezpośrednio na facjatę, mnie nie przeszkadza, a wentyluje dobrze. Wentylacji na górze kasku przyznam że nie czuję czy jest otwarta czy nie, bardzo słabo tam. Pinlock daje radę, jedynie trzeba odpowiednio założyć żeby się nie "odkleiła" uszczelka, inaczej może zaparować. Przy jeździe w deszczu w chłodny dzień woda zaczęła się na nim skraplać u dołu (na szybce pinlocka) ale nie zaparowała, za to niezasłonięta część szyby wokół juz tak. W porównianiu z Kondą pasek bardziej uciska na krtań, to akurat spieprzyli moim zdaniem, ale Cabergi mają tak specyficznie go montowany, dla niektórych może uciskać za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliza mi sie wymiana nocnika i tak mam na uwadze Caberga duke z pinlockiem a teraz pytanko do szanownego jury :P czy w tym ktoś latał ? jak wyciszenie bo to szczęka wiadomo wiac bedzie ale nie mialem okazji miec szczeki a teraz jak najbardziej mi pasuje tego typu sprawa ...kwota kasku 620 zl. w katosach

Szukałem ostatnio dobrego i taniego kasku dla żony i się napaliłem na DUKE ze względu na dobre wyniki w teście SHARPa i nowoczesny design. Po oględzinach na żywo i przejściu po innych podobnych, w końcu zakupiłem Nolana N90S. Przekonały nas świetnie (gładko) działające mechanizmy, ogólnie wygoda, lepsze wrażenie odnośnie wykonania i 100% zamknięta szczęka w testach (kontra 87% w Duke).

Kupiłem za 800, ale przepłaciłem :-) -> bez problemu znajdziesz taniej. Udanych łowów i udanych wyborów, a przede wszystkim kupna następnych kasków bez testowania ich wytrzymałości :-)

Pozdrawiam i LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.