Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Moja Perełka


Flavius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie...

Zawitałem tutaj całkiem nie dawno patrząc przez perspektywę długości istnienia forum...

Ale nie o tym chciałem teraz tutaj pisać...

Chciałbym Wam przedstawić historie poszukiwania swojego motocykla :)

( dla niezainteresowanych - zdjęcia na samym dole :) )

 

Poszukiwałem swojej własnej FJR'ki już jakiś czas... sprzedałem poprzedni motocykl i musiałem czymś tą pustkę zapełnić.

Początkowy plan zakładał kolejnego Fazera ale o większej pojemności. ( miałem FZS 600 a chciałem FZ1 w wersji GT )

Znajomi szybko mnie uświadomili, że moto fajny ale...

No i tu się zaczęło :

- w wersji GT ciężej z częściami

- że to taki średnio turystyk

- żebym usiadł i zobaczył w ogóle jak na takiej litrówce się czuję

 

Faktycznie,przysiadłem się i coś było nie tak. Nie mogłem się przypasować do tego motocykla - po prostu nie leżał mi.

Niestety ze względu na brak pomysłu co dalej jakoś uparcie szukałem tej Fazery.

Przeglądając serwisy ogłoszeniowe gdzieś między Fazerami zaplątała się FJR'ka.

Sokole oko mojego Padre ( tak nazywam swojego Tatę ) dostrzegło ten motocykl i mówi zobacz to...

Wchodzę, patrzę... no nie jest źle ale cena odstraszająca jak dla mnie. ( niestety posiadałem troszkę niski budżet )

Po chwili myślę sobie : ale przecież Grzesiu ma taki moto! szybko łapie za telefon, umawiam się z nim i po 30 minutach jestem już u niego i siedzę na maszynie.

Noooo to było to. Czułem się super! Idealna dla mnie pozycja, pewnie czułem go pod nogami... po prostu cud, miód i orzeszki.

No to teraz zabieramy się za poszukiwania - ponownie szperanie po forach , serwisach ogłoszeniowych i na mojej mordzie pojawia się uśmiech - jestem w stanie zakupić sobie FJR'ke.

Szukamy tydzień, dwa... mija znowu trochę więcej czasu... po drodze kilka min 

 

( tutaj chciałbym serdecznie podziękować Konradowi F. z okolic Poznania za pomoc w wyeliminowaniu miny  :beer: )

 

Do wszystkich moto miałem po 300, 400 albo i więcej kilometrów. Uwierzcie mi - byłem gotów jechać.

Nagle pewnego dnia na aukcji pojawiła się nowa pozycja! Piękna Perełka koloru niebieskiego z 2 kuframi!

Patrzę na cenę - no może się jakoś dogadamy. Zabrałem kolegę od FJR'ki i jedziemy do pobliskiego miasta jakim są Tarnowskie Góry.

Spotykamy się z właścicielem, gadamy gadamy... ja się urywam i zostawiam kumpla aby sobie pogadał z właścicielem.

Zapatrzony w FJR oglądam ją z każdej strony - czułem, że to będzie ten motocykl. 

Powiedziałem, że muszę się przespać z tą myślą zakupu i jutro się odezwę. Taaaa to było najgłupsze co mogłem zrobić.

Noc nie przespana a motocykla w garażu nadal nie ma. 

Zadzwoniłem popołudniu tak jak mówiłem do właściciela i powiedziałem mu, że może już ściągać ogłoszenie z serwisów.

Pojechaliśmy transporterem po FJR'ke. Przyjeżdżamy na miejsce a właściciel coś nie w sosie... pytam się co jest ?

A on się mnie pyta: Na pewno chcesz ten motocykl?

Ja przerażony odpowiadam oczywiście! ale co się stało ?

Okazało się, że właściciel znalazł rozwiązanie w swojej sytuacji nie zmuszającego go jednak do sprzedaży motocykla.

Na moje szczęście okazał się honorowym i porządnym człowiekiem i dobiliśmy targu.

FJR'ka była pakowana do auta a ja z właścicielem spisywałem umowę. 

Po zapakowaniu moto, podpisaniu umowy zapytałem tylko jeszcze o jedną rzecz: 

Powiedz mi tak szczerze: nie pożałujesz mi tego motocykla ? wiesz o co mi chodzi...

Przerwał mi zdanie i odpowiedział: żałuję, że tak pośpieszyłem się ze sprzedażą motocykla ale widzę, że trafi w dobre ręce.

Masz moje poparcie i spokojnie - nie pożałuję Ci go.

Uśmiech tylko zawitał na mojej mordzie i uścisnęliśmy sobie dłoń i pożegnaliśmy się. 

W drodze do nowego domu siedziałem oczywiście na moto. Już jest mój i tylko mój! Cieszyłem się jak małe dziecko... cieszę się nadal!

 

A oto Perełka, która wywołała całe to zamieszanie.

TADAM!

( tak wiem wiem mogłem ją przyszykować do przedstawienia :P )

 

dsc00609di.jpg

dsc00608nr.jpg

dsc00597re.jpg

dsc00605jpe.jpg

dsc00598nb.jpg

 

dsc00599fv.jpg

dsc00601ij.jpg

dsc00602fp.jpg

dsc00603v.jpg

dsc00604za.jpg

 

 

 

Teraz tylko zaprzyjaźnić się z FJR'ką i przemierzać dłuuuuugie tysiące kilometrów wspólnie:)

Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia na trasie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nfs jedyna zmiana sprzeta jaka wchodzi w gre to na swiezszy model :D

ale fakt , nie planuje tego za szybko :)

moto cudowne, plynie po drodze a jak trzeba to i swoje potrafi pokazac :)

dzisiaj trafia do mechanika na serwis. tzw serwis przed sezonowy - po zakupowy :)

rozrząd, lagi, oleje itp :) na weekend mam nadzieje wyjechac.

 

Dzieki wszystkim :)

Szerokosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.