Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fundusz Gwarantowany-pojeb.. kraj


nfs

Rekomendowane odpowiedzi

A więc historia zaczyna się tak:kupiłem auto z za granicy i myślałem że kilka dni będę nim jeździł.Okazała się ze procedura zarejestrowania,oclenia w naszym kraju jest taka poj.. że przez jeden miesiąc miałem auto unieruchomione.Nie można się było nim poruszać.Procedury oclenia,zarejestrowania,opłaty kto to przeszedł ten zapewne wie że dziękuję pierwszy i ostatni raz kupuję z za granicy.

Teraz dostaję pismo o wymierzonej karze chyba chyba 640zł (nie pamiętam dokładnie bo wyrzuciłem) za nie zapłacone OC 2 dni.

Dziś wczytuje się w to nasze poj.. prawo i proszę:

Art. 29. 1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:

    1)    NAJPÓŹNIEJ W DNIU REJESTRACJI pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych;

 

http://www.ufg.pl/web/guest/oplaty-karne;jsessionid=F698F71B6C1833D732AF76132942DC34

 

 

Możliwe że i zawarłem umowę tego samego dnia ale może towarzystwo wystawia datę od wpłynięcia pieniędzy na konto,kto teraz takie coś pamięta jak było to rok temu.

 

Pytanie co z tym zrobić?czy z powodu że jakiś matoł coś takiego wymyślił a ja mam być wszechwiedzący muszę zapłacić?

czy jest jakaś opcja aby tego uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data wpłynięcia pieniędzy na konto nie powinna mieć wpływu na ochronę ubezpieczenia OC a data zawarcia polisy jest wiążąca bo odbywa się na mocy ustawy - co najwyżej mogą Cię ścigać za opóźnienie w płatnościach. W takim przypadku wystarczy wysłać kopię polisy z datą od kiedy do kiedy została zawarta do FG. 

"Możliwe, że zawarłeś umowę" ?? Przecież masz datę rejestracji w dowodzie rejestracyjnym lub w karcie pojazdu i datę na polisie, jesli są różne to nic z tym nie zrobisz co jedynie możesz pisać odwolanie do FG ale jesli nie masz dowodów na to, że zawarłeś umowę w tym samym dniu co rejestracja to odrzucą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie różne daty.Najpierw odbiór dowodu rejestracyjnego a za dwa dni umowa oc.

Bardzo możliwe że jest to zgodne z dniem zawarcia umowy.To co ja kurw... mam być omnibus auto stało nie jeździło,dopiero jak przyszły papiery z oc wyjechało na drogę.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dupiaty wydzial komunikacji u mnie jak nie przyniesiesz polisy to nie dostaniesz dowodu.

U nas w Zabrzu tak samo - bez opłaconej polisy OC nie otrzymasz dowodu rejestracyjnego.

Data zawarcia umowy OC jest datą otrzymania fizycznie polisy OC, bądź datą zawarcia  jej telefonicznie. Czasami płaci się od razu za polisę, czasami przelewa się bądź wysyła pieniądze pocztą - wówczas data zaksięgowania pienięcy nie ma nic do daty zawarcia umowy - jaką jest polisa. Polisa zazwyczaj jest wazna po północy danego w którym została zawarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Zabrzu tak samo - bez opłaconej polisy OC nie otrzymasz dowodu rejestracyjnego.

Data zawarcia umowy OC jest datą otrzymania fizycznie polisy OC, bądź datą zawarcia  jej telefonicznie. Czasami płaci się od razu za polisę, czasami przelewa się bądź wysyła pieniądze pocztą - wówczas data zaksięgowania pienięcy nie ma nic do daty zawarcia umowy - jaką jest polisa. Polisa zazwyczaj jest wazna po północy danego w którym została zawarta.

To już jest nie istotne.Są dwie różne daty.Interesuje mnie tylko czy i jak mogę się odwołać więc piszę do Zefika.

Jak ktoś coś sprowadza niech uważnie sprawdza bo 4 za dni spóźnienia jest już stawka 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekER6N

Ja bym sie odwolal i napisal ze samochod nie byl uzytkowany w tym czasie itp itd. Mala szkodliwosc, swiezo sprowadzony itp

Wbrew pozorom warto tez np posciemniac ze wszystkie oszczednosci wydales na samochod i oplaty a taki koszt dodatkowy mocno obciazy twoj budzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.