Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Intercom do wszystkiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że temat motocykla już ogarnąłem czekam w zasadzie na fundusze, to zastanawiam się teraz nad dobrym interkomem, który spełniałby następujące zadania:

 

-oczywiście podstawowe intercom kierowca/pasażer lub np 2 innych motocyklistow

-podłączenie telefonu czyli funkcja telefonu i odtwarzania z niego muzyki jak i prowadzenia rozmow/komunikaty GPS

-podłączenie jakiegoś Auxa cd-player/mp3( z tego można zrezygnować o ile zestaw BT interkom potrafi odczytać muzykę wysyłaną z telefonu przez BT)

-podłączenie CB radia np. przez moduł BT

 

Jest kilka zestawów które by prawdopodobnie spełniały te wymagania, ale nie mam pewności czy mogę jednocześnie obsługiwać 3/4 urządzenia. Jak są zestawy BT to jest w nich napisane że obsługują telefon nawigacje i coś tam jeszcze. Pytanie moje jest do posiadaczy czy te interkomy obsługują te urządzenia naraz ?

Przykłąd:

Mam podpięty telefon na BT, moduł BT z CB radia i muzykę z mp3 (kablem), oraz jeszcze jakiegoś innego motocyklistę. Czy to będzie tak działać?

 

Co do pytań to przeszukałem internet forum i nie mogę zaczaić czy będzie tak to działać. Podejrzewam że niewiele osób próbowało podłączeń cb na BT, ale do alana 42 jest taki zestaw. Byłbym wdzięczny jeżeli byście mi podali np. namiary do jakiegoś sklepu z tego typu sprzętem, bo może tam się dowiem tych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem sie na temat CB radia z BT bo nie wiem jak to hula (rozpoznawane jest jako co?), ale ogolnie to jest tak, ze działa to na zasadzie priorytetów. Tzn. jesli np gadasz sobie z kumplem a w tym czasie jest polaczenie przychodzace z telefonu, to przelaczy sie na telefon. Jesli np. sluchasz mp3 a kumpel chce pogadac to przelaczy sie na interkom. 

Zeby sluchac muzyki przez BT, telefon (oraz sam interkom) musi obslugiwac protokół A2DP.

 

Osobiscie uzywam Seny SMH10 ( http://www.senabluetooth.com/ )  ale polecić moge równiez Scale ( http://www.cardosystems.com/scala-rider/scala-rider-solo ).

 

W mojej Senie SMH10 priorytety sa nastepujace (od najwyższego):

 

telefon

intercom

muzyka po kablu

muzyka po BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś np do swojego zestawu doczepić nawigacje i telefon po BT ? W tedy byłaby jasność czy jest możliwość parowania dwóch urządzeń naraz. Co do CB to jest po porstu taki poduł BT który się wpina pod wejscie na mikrofon i PTT w radiu CB. Guzik PTT na kierownice, a reszta informacji idzie po BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbym sprobowac, ale nie posiadam nawigacji BT, bo w aucie mam wbudowana a jak juz potrzebuje uzyc jakiejs przenosnej to korzystam z google maps na telefonie.

 

Mozesz mi wskazac linka do rzeczonego modułu BT do radia CB? Bo to co znalazlem pozwala jedynie sparowac telefon z CB zeby odbierac rozmowy telefoniczne za pomoca CB radia... Jako ze w temacie CB radia jestem zupelnie zielony, to musialbym przeczytac specyfikacje tego modułu BT zeby wiedziec czy dałoby sie to połączyc.

 

Co do dwoch urzadzen na raz, to:

 

With the SMH10, you can call handsfree on your Bluetooth mobile phone, listen to stereo music or voice instructions of GPS navigations by Bluetooth wirelessly, and have intercom conversations in full duplex with a passenger or other motor cycle riders.

 

A jest mozliwe w tym samym czasie miec telefon i gps, bo jest multipoint:

Multipoint for mobile phone+GPS

 

Odpal to: http://www.senabluetooth.com/downloads/manual/UsersGuide_Sena_SMH10-v4.2.pdf

i zobacz punkt 6.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw Midland BT dla kierowcy + pasażera. Jak znajdę opis to sprawdzę, czy będzie działać z kilkoma urządzeniami. Wydaj się że nie powinno być problemu. Jak miałem to sparowane z Nokią N95 w której miałem navi, telefon i MP3. Więc nie było problemu.

 

Obecnie tego nie używam, jak chcesz możesz podjechać i spróbować podłączyć do ustrojstwa o którym piszesz.

 

Jak coś to pisz na priv

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

problem w tym że nie mam tego ustrojstwa jeszcze, najpierw chciałem kupić zestaw BT a potem CB, ale chyba trzba bedzie zrobić w drugą stronę.

Tak wygląda BT adapter do CB radia:

http://www.alan.pl/radiokomunikacja/produkt/311/bt_adaptor_bpa_200_bluetooth_do_radia

Wiesz co, nie jestem pewien w 100% ale wydaje mi się, że ten adaptor łączy się z intercomem jako telefon, więc możliwe że będziesz mógł podłączyć albo telefon albo ten adaptor, ale nie oba razem. Niestety na to pytanie może ci odpowiedzieć tylko sprzedawca bądź właściciel takowego. Ja pewien nie jestem. Najlepiej kup i sam sprawdzisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.