Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Hornet 600-wymiana pompy wody


gemin82

Rekomendowane odpowiedzi

 Hej

Przyszło mi wymienić pompę wody(a przynajmniej O-ring,jeśli dobrze pójdzie).

W związku z tym muszę wymontować starą pompę,i tutaj mam do Was pytanie,bo naprawdę nie wiem...:czy przed wykręceniem pompy muszę spuścić olej z silnika?

Czy nie jest to konieczne?

 

   Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hej

Przyszło mi wymienić pompę wody(a przynajmniej O-ring,jeśli dobrze pójdzie).

W związku z tym muszę wymontować starą pompę,i tutaj mam do Was pytanie,bo naprawdę nie wiem...:czy przed wykręceniem pompy muszę spuścić olej z silnika?

Czy nie jest to konieczne?

 

   Dzięki.

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę,to znowu mnie skołowaliście,hehe.  ;)

Brojler pisze,że nie trzeba,a Ty YogiSc,że tak.

Mam serwisówkę do Hornetki,tam nie ma co prawda(przynajmniej ja nie zauważyłem nigdzie)napisane,że trzeba spuścić olej przed demontażem pompy ,ale skoro nawet ten O-ring od pompy jest tam po to,aby nie dopuścić do przedostania się płynu do oleju(i na odwrót),to chyba jednak istnieje taka potrzeba(?)

    A czy ktoś z Was już wymieniał pompę w Hornecie?

YogiSc,no moto stoi zwyczajnie na bocznej nóżce,czyli jest pochylony na bok w stronę pompy...także jeśli wezmę się za wykręcenie tejże,to olej automatycznie wypłynie(jeżeli jest tak jak piszesz)

  Dzięki za odzew koledzy

   Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę,to znowu mnie skołowaliście,hehe.  ;)

Brojler pisze,że nie trzeba,a Ty YogiSc,że tak.

Mam serwisówkę do Hornetki,tam nie ma co prawda(przynajmniej ja nie zauważyłem nigdzie)napisane,że trzeba spuścić olej przed demontażem pompy ,ale skoro nawet ten O-ring od pompy jest tam po to,aby nie dopuścić do przedostania się płynu do oleju(i na odwrót),to chyba jednak istnieje taka potrzeba(?)

    A czy ktoś z Was już wymieniał pompę w Hornecie?

YogiSc,no moto stoi zwyczajnie na bocznej nóżce,czyli jest pochylony na bok w stronę pompy...także jeśli wezmę się za wykręcenie tejże,to olej automatycznie wypłynie(jeżeli jest tak jak piszesz)

  Dzięki za odzew koledzy

   Pozdrawiam

dlatego Ci piszę żebyś albo spuścił olej, albo przechylił motocykl mocno na prawa stronę.

z drugiej strony co za problem spuścić olej, jedna śrubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.