Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

agv k3, za mały czy dobry?


holdus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temcie problem z doborem kasku, mianowicie zakupiłem kask Agv k3 rozmiar s 56cm, obwód mojej głowy wynosi także 56 cm czyli powinno być ok, jednak kask troszkę uwiera na samej górze, niewiem teraz czy on się "rozbije" czy nie ? nie jest to mój pierwszy kask lecz drugi, poprzedni firmy naxa był okej a tutaj mam wątpliwości, pytanie do wszystkich którzy posiadaja kask agv czy mogą coś podpowiedzieć bo sam się przekonałem że jednak skorupa jest bardziej dopasowana i nwm czy rozmiar nie powinien być większy, no chyba ze kask się rozbije i będzie ok, proszę o wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzałem masę tych kasków i nie kupiłem właśnie z tego powodu. Bardzo gniótł mnie w głowę na samej górze mimo że rozmiar zgadzał się z moim obwodem głowy. Ale ja miałem wrażenie że ugniata mnie wręcz styropian i zrezygnowałem z zakupu. Potem kupiłem Airoha przez neta nie przymierzając go i okazał się idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz niewłaściwy baniak do tego kasku poprostu :D . Też latam w K3 tyle że M i nie mam takich problemów. Z kaskiem jest jak z butem jednemu pasuje dany model innemu nie  :P . Mogłeś pomierzyć na miejscu S i M ew. przejechać się i byś wiedział wszystko. Boki mają dociskać góra nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz niewłaściwy baniak do tego kasku poprostu :P . Mogłeś pomierzyć na miejscu S i M ew. przejechać się i byś wiedział wszystko. Boki mają dociskać góra nie

no też własnie tak mi się wydaje, kupowałem na necie szukałem po okolicznych sklepach k3 nigdzie nie widziałem i tu jest ból rozmiaru M modeu prawdopodobnie nie ma tylko L i jest lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holdus, nie wiem czym się kierowałeś w wyborze tego akurat kasku zwłaszcza żę to Twój drugi. Powiem tak po roku używania K trójki mogłem sobie ją okręcić prawie wokół głowy a przy zakupie oczy ściskało z ucisku. Niestety tak jak pisze Mroczny góra to sama szmata i znowu szmata a potem już skorupa więc tam nie bardzo jest się co ugnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holdus, nie wiem czym się kierowałeś w wyborze tego akurat kasku zwłaszcza żę to Twój drugi. Powiem tak po roku używania K trójki mogłem sobie ją okręcić prawie wokół głowy a przy zakupie oczy ściskało z ucisku. Niestety tak jak pisze Mroczny góra to sama szmata i znowu szmata a potem już skorupa więc tam nie bardzo jest się co ugnieść.

kierowałem się wyglądem polowałem na niego a nie miałem okazji przymierzyć ;/ mój rozmiar mierzony 56cm, poprzedni kask rozmiar s 56cm, zakupiony agv także 56cm rozmiar S ! dlatego kupiłem w "ciemno" co do rozbicia właśnie niewiem co robić... górę "czuję" cały ten obwód wokoło głowy to mówicie nie rozbiję się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbija się i to jak.Teraz jest tańszy ale kiedyś to kolega na agv psy wieszał,bo wybulił a potem jak w miednicy,koleżanka to samo.Może coś poprawili bo te pierwsze to były ciulate.Ja mam zwykły nitro i 4 sezony na razie.Teraz tez maja modele z pompowaniem policzków jak w skorpionie.Na pałę nie kupuj bo mi dali skorupę L a środek przepieliśmy z S.A tego nawet za 100 nie kupuj:

http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&tbo=d&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=610&tbm=isch&tbnid=Xhe2lnV0F4SLcM:&imgrefurl=http://sklepy.aukcje.fm/%3Fp%3Dsystem%26type%3D%26n%3D27&docid=fER34F3fsxXkbM&itg=1&imgurl=http://strefamotocykli.pl/templates/images/products/417/fa0b2c741dfbf9b0a8baf3e560d7fd93.jpg&w=743&h=398&ei=C5XsUKSsG47GtAbMrICoCA&zoom=1&iact=rc&dur=394&sig=103986939683431271728&page=1&tbnh=143&tbnw=285&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:16,s:0,i:135&tx=96&ty=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Ci sie nie rozejdzie bo nie ma co się rozejść , minimalnie boki. Latam w K3(mat z tym dodatkowym sys. went. z tyłu)  od 2 lat i nic się z tym kaskiem nie dzieje, ledwo wyczuwalnie boki sie rozbiły. A sam kask naprawde wporządku kilku znajomych tez w nim lata i zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.