Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mandaty sprzedany pojazd


Gość Mr.Cookie

Rekomendowane odpowiedzi

DarkRider - nie masz co się przejmować. Wobec prawa sprzedałeś pojazd a nowy właściciel go nabył. Nie masz do niego już żadnych praw i obowiązków - o ile pojazd nie był przedmiotem przestępstwa lub był kradziony za Twojej lub wcześniejszej "kadencji". Masz umowę na papierze (jeśli byłaby słowna to byłoby gorzej - tak, umowa słowna to także pełnoprawna umowa) i to się liczy.

Niczym się nie przejmuj, zgłoś zbycie pojazdu w twoim starostwie i tyle. Na mandat już grzecznie odpisałeś i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko na jakiej podstawie ubezpieczalnia przyjęła zgłoszenie sprzedaży mając umowę nie podbitą w wydziale komunikacji... ostatnio miałem przeboje z tego tytułu, bo PZU wystawiło kupującemu nową polisę na sprzedane moto (nr rej. się nie zmienił), ale równolegle przysyłało mi przypomnienia o niezapłaconej polisie wraz z groźbą windykacji w przypadku nie zapłacenia.

Wg naszego prawa najpierw musisz zgłosić sprzedaż w wydziale komunikacji (pieczątka), a potem dopiero u ubezpieczyciela (następna pieczątka)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdu nie wyrejestrowujesz tylko zgłaszasz jego sprzedaż. Ubezpieczyciel nie ma nic do tego, czy byłeś w urzędzie czy nie, i nie dawaj se wciskać bajek, że jest inaczej. To co Ciebie spotkało to tylko ustawa o ubezpieczeniach i przepis, który zapobiega poruszaniu się pojazdu bez ważnego OC. Nie zgłosiłeś sprzedaży a kupujący wykupił polisę gdzie indziej i klops - są dwie polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smok79: prostujemy fakty

1. nie pisałem nigdzie o wyrejestrowaniu

2. sprawdzałem w inspektoracie PZU w miejscowości ubezpieczenia, w innym województwie i na infolinii - wszędzie ta sama "bajka" - nie akceptują nie podbitych umów. Głową muru nie przebijesz, a i walczyć nie mam czasu... - witamy ducha biurokracji...

3. jak pisałem, stara i nowa polisa była w PZU, w tym samym inspektoracie, na ten sam pojazd, z tym samym numerem rejestracyjnym.... jednakowoż na logikę nie powinni wystawiać dwóch polis. Ale nie spodziewajmy się za dużo ;-)

4. sprawę swoją załatwiłem, ale dzielę się ku przestrodze dla innych - warto od razu zgłaszać sprzedaż, unikniemy niechcianych emocji

Pozdrawiam,

TomekSHL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.