Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lagi w "kocie"


DANIELEKiol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zaliczyłem dzwona na tyle mocnego że lagi do wymiany tak myślę ja ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem co tu dużo mówić zeby jechac prosto musiałem kierowniczkę mieć skręconą w prawo ewidentnie widać prawą wykrzywioną lagę na moje oko (foto zamieszczę jeszcze dziś albo jutro) moje pytania dotyczą tego czy jeżeli faktycznie lagi nadają się do wymiany trzeba wymieniać uszczelniacze łożyska itp itd pytam bo nie mam o tym kurcze pojęcia no i słyszałem o prostowaniu i tej firmie http://tecrol.bielsko.pl/ ale czytając ogólnie opinie to lepiej nie bawić się w żadne prostowanie lag tylko zainwestować w nowe czy tak?

http://imageshack.us...1/wp000885.jpg/ foto nr 1 tak musze trzymac kierownicę nawet moze troszę bardziej żeby moto szło prosto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak bedziesz miał to juz rozebrane to warto powymieniać niektórze rzeczy- wiadomo uszczelniacze i olej nowy. łozyska mozesz posprawdzac czy sa ok.

co do prostowania to uwazam ze warto, rury zawsze mozna kupic nowe ale połki i sztyce? sa półki na allegro ale jaka masz pewnosc ze sa proste? lepiej porozkrecaj i wyslij wszystko do tecrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak bedziesz miał to juz rozebrane to warto powymieniać niektórze rzeczy- wiadomo uszczelniacze i olej nowy. łozyska mozesz posprawdzac czy sa ok.

co do prostowania to uwazam ze warto, rury zawsze mozna kupic nowe ale połki i sztyce? sa półki na allegro ale jaka masz pewnosc ze sa proste? lepiej porozkrecaj i wyslij wszystko do tecrolu.

kurcze ja nie bede tego nawet rozkręcał bo nie mam warunków gdzie to zrobić i nie znam się kompletnie na tym piszesz ze mozna kupić nowe rury?a półki i sztyce to nie? nie rozumiem,kurcze to należało by wszystko zdemontować tak? i posłać do nich ,albo odstawię cały motor jechać nim można tylko bez przeginania co z tym prostowaniem podobno to nie najlepiej służy moto takie prostowanie lag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę musiał znaleźć kogoś kto się na tym zna i pomoże we wszystkim jeżeli jest ktoś chetny do pomocy będę bardzo wdzięczny i nie musi to być na już moto teraz będzie stało na parkingu przykryte i tyle.Jeżeli chodzi o firmę TECROL czy miał już ktoś z nimi do czynienia czy naprawdę są tacy dobrzy jak o nich piszą?ja mam do nich jakieś 35km to moze warto było by się tam wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie opanujesz sytuacji możesz dać do nich.Mamy tez kolegę forumowego ode mnie z wiochy możesz dać do niego bo już poratował paru forumowiczów po dzwonie.

Czarna Owca:

http://www.motocykle.slask.pl/user/198621-letek/ bo robi dobrze a tanio.

No to się przyznaj coś nawyrabiał ze kota skasowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie opanujesz sytuacji możesz dać do nich.Mamy tez kolegę forumowego ode mnie z wiochy możesz dać do niego bo już poratował paru forumowiczów po dzwonie.

Czarna Owca:

http://www.motocykle...r/198621-letek/ bo robi dobrze a tanio.

No to się przyznaj coś nawyrabiał ze kota skasowałeś?

no nawyrabiałem ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaliczyłeś dzwona czy szlifa? Bo może się okazać, że przekrzywiło lagi na półkach i temu masz kierownicę krzywo ustawioną... Sprawdź najpierw to żeby się nie okazało, że zapłacisz za za częscie które nie będą Ci potrzebne...

dzwon i moto padło na bok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaliczyłeś dzwona czy szlifa? Bo może się okazać, że przekrzywiło lagi na półkach i temu masz kierownicę krzywo ustawioną... Sprawdź najpierw to żeby się nie okazało, że zapłacisz za za częscie które nie będą Ci potrzebne...

Te ale nie wszyscy mechanicy to naciągacze.Po za tym najpierw rozbierasz i oceniasz a potem co trzeba zamawiasz.

No i powiedz jak półke na oko sprawdzisz czy prosta?Kolega 3 lata jeździł na krzywych lagach.Dopiero jak olej sobie zmieniał poskładał wszystko składa do kupy a tu banany.I cała robota w dupe,poskładał to i jeździ tak dalej.No ale olej ma wymieniony.

Wiadomo że szuka sie gdzie taniej ale jak nie masz warunków i praktyki to możesz sobie tak jak on naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dlatego zapytałem czy zaliczył szlifa, bo w większości przypadków kiedy motocykl poszedł bokiewm po asfalcie (przy rozsądnej prędkości) i nie trafił w żaden krawężnik albo inną przeszkodę to właśnie na półce się przeszuwają lagi i nie trzeba odrazu nowych kupować. W żadnym przypadku nie twierdzę, że każdy mechanik to naciągacz, mało tego sam odstawiałem swoją yamaszke do Junkola w Tychach i to chyba najbardziej uczciwy mechanik jakiego znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamka zapadła motorek bedzię robiony u niego ;)http://www.motocykle...r/198621-letek/

Bardzo dobry wybór! Sam u Daniela w "Czarnej Owcy" serwisuję swój drugi sprzet i póki co zero zastrzeżeń, a wręcz same pozytywy! Zresztą z tego co wiem nie ja sam z forum u Niego coś robie :)

Szybkiej i stosunkowo taniej naprawy zycze :) Lewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego powiem tak, miałem też ostatnio lekkiego dzwona, i też kierownica była w prawą stronę przekrzywiona, lecz to było przestawieniem się półek i skrzywioną prawą kierownicą:P Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to prawa laga, a jednak nie:P

Pozdrawiam, Lewa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.