Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha r6, honda cbr


maa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Zaczęłam przygodę z motocyklami i nadszedł czas na kupno swojej pierwszej maszyny. Niestety za dużo tego wszystkiego jest, a ja nie jestem w 100% obeznana w temacie (czytam, czytam i jeszcze raz czytam).

Upatrzyłam sobie 2 yamahy r6 i jestem ciekawa, co o nich sądzicie. Niestety mam do nich kawał drogi, więc nie chcialabym jechać na darmo. Czytałam, że yamahy mają delikatną skrzynię biegów, często są problemy z 2 biegiem. Jednak ponoć od rocznika 2003 zostało to poprawione. Ma ktoś z Was yamaszkę starszą, sprzed 2003? Macie ten problem? Drugi bieg wyskakuje tylko w katowanych motocyklach? Nie chciałabym wydać kupy kasy na motocykl, a potem władować się w dodatkowe koszta związane z naprawą skrzyni.

http://moto.allegro.pl/yamaha-r6-2002r-oryginal-pilne-cena-posezonowa-i2632375277.html

http://otomoto.pl/yamaha-r6-yzf-M3377600.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 2002.Wszystko jest sprawne po za kontrolą luzu,nie świeci.Nie naprawiłem tego bo mi nie przeszkadza.To co było serwisowane a były same podstawowe rzeczy jest wypisane z przebiegiem na kartce pod siedzeniem.Nie masz co się obawiać rocznika 2002 bo ja na mam już 3 sezon i nie wiem czy sprzedać aby nie wdepnąć w młodszego złoma w który trzeba będzie pchać kasę.Pierwsza już ze zdjęć ma oryginalny napęd i zajechane opony(1700 zł na dzień dobry) a druga malowana cała więc po jakimś głębszym dzwonie.To masz po zdjęciach a gdzie oględziny.

Dwa w takim roczniku najlepiej oszczędzać i ciągnąć po obrotach od 3 w górę.Za 8 proponuje szukać horneta,ja chcę 14.

Mi się bdb jeździ na tym moto i tym co szukają gorąco polecam r6 bo daje radochę z jazdy tylko ciężko fajna znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zniszczyć 2 w R6 trzeba się postarać. To są wytrzymałe sprzęty. Z R6 jest trochę ciężko żeby trafić za takie pieniądze na okaz w którym nie utopisz się w kosztach. Może obejrzyj się za CBR, jest ich więcej i mają solidniejsze silniki. Sprawdź też moją CBR (jest tu na giełdzie ze sporym upustem dla forumowiczów)- wszystko ma już porobione więc odchodzą niepotrzebne wydatki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad CBR rowniez myslalam, tylko najbardziej podobaja mi sie f4i. Zakochalam sie w kocich oczach. A w yamahah r6 strasznie. I mam teraz taki dylemat wewnetrzny, ktore moto wybrac, na ktore czekac. Czy kupic na poczatek spokojna CBR F3/4, czy czekac na dobry egzemplarz f4i... czy na r6, ktora najbardziej mi sie podoba. Bałam się yamah właśnie ze względu na te problemy z 2 biegiem.

http://otomoto.pl/honda-cbr-600-f3-f6-gsx-r-zxr6-zobacz-M3350631.html ta CBR jest nawet, nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem R6 2002 jedną z ostatnich wypustów przez 4 lata. Z dwójką nie było problemów, ale fakt faktem nie wchodziła jak przysłowiowe masło w porównaniu z nowym moto czy hondami z podobnych lat. Dobra rada... jak się nie znasz i boisz wtopić, to kup moto z mechanikiem motocyklowym lub przez kontrole w serwisie moto. Pare zł dopłacisz, a będziesz miał w miare sprawdzone moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też czytałam, że r6 trzeba trochę okiełznać. Jednak najbardziej mi się podobają. Są to maszyny małe, ale o groźnym wyglądzie. No i całkiem niezłymi osiągami ;)

A pozarzucam Was jeszcze linkami. Co sądzicie o tych maszynkach? Kivan, dzięki za propozycję kupna Twojej maszyny, ale nie lubię takiego malowania ;)

http://moto.allegro.pl/yamaha-r6-i2640003670.html

http://moto.allegro.pl/yamaha-r6-igla-i2611542471.html

http://moto.allegro.pl/yamaha-r6-2002r-okazja-zamiana-i2638700261.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dosiadam teraz r6 1999 r - nie ma z nią żadnych problemów, przy szukaniu proponuję tą dolną półkę cenową z allegro odrzucić - tak jak koledzy wcześniej pisali, jak ktoś ma swój sprawdzony, zadbany sprzęt to za darmo go nie odda. A kupno tańszej może okazać się tylko pozorną oszczędnością.

Z linków z drugiej tury wg. mnie tylko druga jest w oryginalnym malowaniu ale cena kup teraz też inna niż reszta :) powodzenia w poszukiwaniach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz za 8 kawałków kupić sporta w odpowiednim stanie w tych rocznikach, to albo dozbieraj, albo obejrzyj sprzęty forumowe- bo to raczej pewne maszyny. Za 8 tyś nie pchaj się w plastika bo popadniesz w koszty- najczesciej opony za ktore trzeba slono zaplacic bo są to DUŻE rozmiary.

Ja nadal upierałbym się nad F4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maa... Pamiętaj że to mocne motocykle i musisz sobie z nimi da rady w każdej sytuacji. Ja szukałem GS500 na początek, ale trafiła się CBR 600 F3. Słabsza od R6 a na początku tylnie koło nie raz objechało w zakręcie, jestem pewien że mocniejsze moto by mi tego nie wybaczyło :D

CBR 600 F3 97r. około 700 km po wymianie płynów. oleju itd. na sprzedaż pod koniec sezonu! konkrety i zdjęcia niedługo :) Malowanie czarno-srebrne takie jak w linku którym dodałaś. Cena 7.800 do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi. R1 nawet mi przez myśl nie przeszło, nie patrzę na większe niż 600. Myślę, że moto ogarnę. Fakt, r6 ostrzejsza niż Hondy, ale dam radę. CBR też mi w głowie siedzi. Narazie przeglądam ogłoszenia, będę myśleć jak się coś fajnego trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a też wtrącę swoje 3 grosze mianowicie moja 9-setka ma o jakieś 30 koników mniej niż 6 setka na dodatek jest cięższa średnio o 80 kg i mam co trzymać jak odkręcę manetkę - może to moment obrotowy, albo słabe ręce - nie wiem.

Najgorsze jest to że po jakimś tam czasie kusi i trudno jechać w miarę normalnie. Każdy robi jak chce i mam nadzieję, że będziesz kierować się rozumem a nie...adrenaliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, przy wyborze pierwszego moto trzeba zachować trochę rozsądku.. nie ma co się pchać w litra na pierwszy strzał, lepiej kupić sportową 600, w której moc cię na 100% nie zaskoczy, bo przecież 600ccm to niewielka pojemność tym bardziej, że głównie to świadczy o mocy motocykla.

xD

... :huh:

w R6 na pierwsze moto nie zaskoczy cie moc... o ironio... :wacko:

może jakiś street ladny, zamiast tych plastików?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.