Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cafe Racer


Adi80

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykle niezwykle niewygodne, przedstawiające jednakże ducha dawnych "ścigantów". W Niemczech widziałem piękną Inazuma'ę przerobioną na styl "ace cafe". Podobają mi się również motocykle nawiązujące do tego nurtu (triumph truxton), bądź odrobinę od niego odbiagające (triumph boneville oraz kawasaki w800). Oczyma wyobraźni wszystkie je widzę w swoim garażu. Na deser dołożyłbym tam jeszcze norton'a commando.

http://www.nortonmotorcycles.com/bikes/#.UBR3vaBZHSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego i jeżeli chodzi o mnie to mam kawasaki gt750,którego robie na Cafe Racera i wiem jak to jest jechać bez siedzenia. Seryjne Cafe jak widze też produkują czy produkowali ,ale to nie jest to samo gdy robisz go według siebie na unikalny charakter. Brytyjczycy jak wiadomo w latach 50-60-tych jezdzili na BSA,TRIUMPH-ach i innych brytyjskich cudach. Kombinowali,przerabiali by podnieśc osiągi najtańszym kosztem. W latach 70-tych zaczęli sprowadzać japońce,piękne klasyki z dobrymi osiągami i przerabiali je i upodabniali do Nortonów,BSA,itd. Do dzisiaj wyspiarze wola klasyki niz plastikowe nowości. Ja właśnie mam moto sprowadzone z UK a w polsce prawie tego nie ma oprócz gpz-ów. O niektóre części u nas jest ciężko. W każdym razie nie każdemu podchodzą Cafe Racery do gustu,ale wedłud mnie to jest wielkie wyróżnianie sie na drodze,i o to w tym chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ostatnio fajne filmy leca o tym wlasnie temacie, zdaje sie na Discovery Science jak sie nie myle. Pokazuja jak mozna po malych kosztach przerobic motor na taki wlasnie styl. Praktycznie to kazdy motor da sie stuningowac. :ph34r:

vagon z tymi małymi kosztami to bym sie wadził,chyba że rozumiesz to przez wywalenie wszystkich zbędnych plastików :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam plan cos swojego poskładac, bo choruje na to od długiego czasu, juz nawet zacząłem robic przymiarki :) Co by nie mowic to motocykle na krotkie wypady, niewygodne, ale jak dla mnie zadne inne nie mają w sobie wiecej duszy i klimatu. Moje zalozenia to osprzet typowy dla nowoczesnych motocykli, czyli dobry zawias, hamulce, ale wszystko na stary dobry old school'owy styl. Chyba sie starzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiscie usunalbym "yamaha" ze zbiornika i wybral inny niz niebieski kolor, mysle ze moglby wtedy wygladac jeszcze lepiej :)

 

Ja na baze planuje Ducati, bo u mnie musi byc V-ka, nie ma innej opcji. Jedne z najlepszych jakie widzialem zostaly zmontowane przez Radical z Hiszpanii. I to jest cos w co bede celował, bo mnie te sprzety rozłozyły na łopatki i długo nie mogłem sie pozbierac :) Sa chwile kiedy sprzedalbym jak najszybciej wszystko co mam i zaczal kompletowac czesci :D

 

098.JPG

 

115.JPG

 

133.JPG

 

 

 

str7.jpg

 

 

str8.jpg

 

rad02montjuichtt.jpg

 

 

IMG_6885.jpg

 

IMG_7036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.