Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki BN125


goldi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was w poprzednim temacie pytałem was czy warto brać to kawasaki:

www.motocykle.slask.pl/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=new_post&f=436

Nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi, ale dzisiaj byłem je oglądnąć, no cóż zdjęcia to fikcja, ale opis jest prawdziwy, facet sprzedaje sam wygląda na uczciwego, w zasadzie opisał wszystko co robił i co się działo, nie było widać mataczenia. Motocykl faktycznie wymaga dużo pracy, co do nakładów finansowych to bede miał pytanie do was takie:

Co wyglada na pierwszy rzut do zrobienia, moto stało w szopie wiec trzeba odswierzyć wszystkie chromowane elementy, rdza się ponanosiła tu i uwdzie również na śrubach, tych mocujących silnik też, poza tym linki wszystkie do wymiany ( gazu, sprzegla ssania), pradopodobnie cięgno od hamulca tylnego też, albo wymiana, albo może uda sie wyczyścić. Opony nie są spękane bierznik ok. rocznika nie sprawdziłem może do końca sezonu dadzą radę. Oczywiście wymiana filtra oleju, powietrza?? nie wiem czy się wymienia czy czyści, łańcuch zardzewiały lekko z nalotem, ale nie odchodzi od tylnej zebatki, wyglada na niezuzyty, zebatka tylna wizualnie bez nalotow rdzy. Z takich rzeczy do roboty to hamulec przedni. Nie ma płynu hamulcowego, zacisk w fatalnym stanie, nie wiem czy tarcze też się wymienia, ale nie jest zardzewiałą. Prawdopodobnie do wymiany komplet zacisk przewod pompka ze zbiorniczkiem, lub regeneracja.

Pytanie do was spece ile moze mnie to wszystko kosztować, jeżeli będę to robił sam ( no możę poza regeneracja szczęk hamulcowych)? Czy bedzie mógł ktoś ze mną pojechać jeszcze raz obejrzeć ten moto przed zakupem? (moto stoi w szopienicach) Przebieg wyglada na atentyczny. Oraz ostatnie pytanie czy znajdzie się ktoś i pomoże mi go przywrócić do odpowiedniego stanu, bo sam chyba ze wszystkim nie dam rady. Zapomniałem o najważniejszym pytaniu czy warto się w niego pakować?

http://otomoto.pl/ka...5-M3093579.html

Nie pytajcie dlaczego ten a nie inny, mam budżet na wydanie 2300 zł maksymalnie, chce kupić moto dołożyć do niego ( jak najmniej finansowo) i zacząć jeździć, oraz mieć go blisko do zobaczenia w razie czego, a niczego innego sensownego w tych pieniadzach nie znalazłem. Poza tym jednocylindrówkę bez większych problemów dam radę serwisować sam przy małym przyuczeniu.

Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie jest tak do poniedziałku mam czas :), aby zebrać kase, ale mojego miałem dzisiaj mieć info czy bedzie sprzedany koleś się nie odezwał więc watpie. Jak będzie kasa to sprawdzam silnik instalacje i biore bo jest okazja. O pompie też myślałem z innego moto, ale może wystarczy napełnić to płynem i zacznie samo działać :P się zobaczy bo zacisk wyglada na zapieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.