Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

KASK LS2 SCAPE - Co sądzicie o tym?


Rekomendowane odpowiedzi

Podać Ci numer konta? Przelej mi 1000zł i pogadamy, a jak nie to nie udzielaj się w temacie, którego nie potrafisz się trzymać, lub przeczytaj go ponownie, tym razem ze zrozumieniem.

PS: Kup sobie hełm za 2koła i wsadz z nim łeb pod prase hydrauliczną, co jest porównywalne z wypadkiem przy większych predkościach. Zobaczymy czy Ci pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze kaski też głowę chronią co potwierdziły testy sharp'a. Płacąc dużo za kachol nie płacimy tylko i wyłącznie za bezpieczeństwo ale też komfort użytkowania. Sam mam starego Grex'a i nie uważam, że jestem debilem jeżdżąc w jakimś "wynalazku", a tak by na pewno spora grupa osób powiedziała. W tym sezonie go na pewno zmienię, ale tylko z uwagi na hałas, aerodynamikę, zepsutą wentylację i parującą szybkę.

Kasku z linku nigdy na głowie nie miałem, ale na pewno to dużo lepszy wybór niż plastikowy kiblem z napisem "tiger"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie oglądałem i mierzyłem kaski: LS2 Scape (350zł) i LS2 Rocket 2 (130zł)

LS2 Scape, był dla mnie trochę wątpliwej jakości (blenda latała, jak by miała zamiar zaraz wypaść), zaś rozmiarówka najbardziej mnie zaskoczyła, bo jakikolwiek rozmiar załozyłem to tak mnie cisło głowe i twarz całą, jak bym przmierzał rozmiarówki dla dzieci! Zewnetrzna jakość wykonania i dbałośc o detale to wręcz cudnie - Chciałem go kupić przed przymiarką, ale po stwierdziłem, że prawdopodobnie ukształtuje je się te max 2mm, ale to i tak będzie mało, kask i tak będzie mnie cisnał w łeb i nie wytrzymam w nim dłuższej jazdy i w ten sposób stracę kilka stówek, a kask bede musiał zaś inny kupić.

LS2 Rocket 2 to kask, do którego od początku przymierzałem się do zakupu. Przyciągnął mnie świetnie wyglądającymi zdjęciami, opiniami na internecie, lekkością (mój dokładnie 980gr), ogromnym wizjerem, wypinaną wyściółką no i ceną. Gdy go przeymierzyłem i zobaczyłem, to wręcz rewelacja. Wszystko się zgadzało, a dodatkowo wygodnie i sztywno leżał. Wykonanie rewelacyjne w tej cenie. Uważam, ze za ta kwote nic lepszego sie nie dostanie i wszystkim niezdecydowanym, badz wątpliwe podchodzacym do tej firmy polecam ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reactor nie denerwuj sie ale chodzi mi o to ze na kask trzeba wydac min te 500-600 zl zeby mozna bylo mowic o wzglednym bezpieczenstwie. pamietaj ze glowe ma sie jedna i tu nie ma co oszczedzac. ja wiem ze sa kaski za 2000 i 3000 ale to juz glownie placi sie za logo i inne bajery a testy sharpa dla mnie i wielu innych nie sa wiarygodne wiec w nie bym nie wierzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego testy sharpa nie są wiarygodne ?

Ogólnie raz miałem kask od LS2 i drugi raz bym nie kupił kasku tej firmy, ponieważ moim zdaniem są kiepskiej jakości i nie chodzi mi o ochronę bo tutaj spisał się bardzo dobrze ale o to, że po połowie sezonu rozszedł się tak, że był luźny, przy 100km/h oczy łzawiły od wiatru(szybka ofc zamknięta), a kask chciał spaść z głowy, do tego raz jedyny chciałem wypiąć wnętrze i.. okazało się, że rzepy trzymają bardziej niż klej którym wszystko jest złapane do styropianu.. Może droższe modele są lepszej jakości ale tak się zraziłem do tej marki, że na pewno nie kupię ich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłeś na falerny model. Ja rozebrałem go na częsci pierwsze i z rzepą wszystko ok jak na nowy. Dalej nie będe się wypowiadał. poczekam pół roku i zobaczymy czy coś będzie się działo ;)

PS: Zapomniałem dodać do powyższego postu, że LS2 Rocket 2, na pewno będzie "śpiewał" przy większych predkościach. Wizjer w ogóle nie ma kontaktu z uszczelką. 1-2 przerwy, Przerwa jest na tyle duża, że przy padającym deszczu, będziemy mieli wręcz wodospad miedzy wizjerem, a oczami :). Kask został zakupiony z myślą o ciepłych dniach, także zabardzo na to nie patrze, chociaż dziwie sie, że pozwolili sobie na taki feler... Mimo wszystko, w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie NOWEGO.

PS2: Ja tam nie patrze, na żadne testy. Prawda jest taka dla mnie, że jadąc 100km/h mozna skręcić kark, i żadne kaski, za zadne pieniądze nie pomogą, więc co mi po całej głowie? Nawet jesli nie skrecisz karku jest wiele innych mozliwości przy wypadku na uszkodzenia mózgu w stopniu tak dużym, że nie do odratowania. Może się myle, ale coś mi się wydaje, że nie... Siły są tak duże, że raczej nie ma się szans lecac z motoru przy takiej predkości i uderzajac kaskiem o beton, lubbokiem turlając się, nie wspominając, już o jakiejś czołówce, gdzie predkość jest kumulowana z obu pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to po co w ogole odziez ochronna , kask, żółwie ? zeby fajnie wygladac ? skoro uwazasz ze nic ci nie pomoze przy wywrotce to wystarcza ci sandaly( z koziej paly :D), krotkie spodenki i t-shirt :)

bacik jakis test kiedys mieli ze kask za 300 czy 400 zl mial wiecej gwiazdek niz kask za 2000 :) ogolnie kaski z wyzszej polki sa czasami gorzej oceniane od tej taniochy wiec ogolnie test jest kontrowersyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla komfortu dłuższych podróży. Odzież ochronna to nie tylko "pseudo" ochrona w czasie wypadku, ale także ochrona przed pędem wiatru, muchami w zębach :) Wiadomo że tam rożne cuda są stosowane udogadniające jazdę jak np przewiewności, blendy w kaskach, ochrona przed deszczem, zimnem. To odzież, moim zdaniem, dla maszyn, które pojadą ponad 100km/h w Tedy zakup tego wszystkiego ma sens. Ja sam uosobicie pytam tylko o kask i więcej mi nic nie potrzeba na piździka do pracy, który jedzie 50km/h. Tak jak sam powiedziałeś... krótkie spodenki t-shirt i kask :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacik jakis test kiedys mieli ze kask za 300 czy 400 zl mial wiecej gwiazdek niz kask za 2000 :) ogolnie kaski z wyzszej polki sa czasami gorzej oceniane od tej taniochy wiec ogolnie test jest kontrowersyjny

Może dlatego, że kaski są oceniane pod względem bezpieczeństwa a nie jakości wykonania czy komfortu użytkowania.

Stad też np taki LS2 za 200zł nie jest super aerodynamiczny, cichy, trwały i wygodny ale dobrze chroni, a jakiś.. powiedzmy airoch za 700zł jest wykonany z zarąbistych materiałów, ma blende itp, itd. ale słabiej wypada podczas gleby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to co pisze Pan Reactor i dochodzę do wniosku, ze on wszystko juz wie.. Co do samych testow- lazer z modelem lz6 świetnie wypadł w teście i pokonał droższych rywali. Osobiście uważam ze testy są tak samo wiarygodne jak testy zderzeniowe ADAC zachodzą wtedy odpowiednie warunki - oparte są na statystykach wypadków ( wg statystyk ja i mój pies mamy po 3 nogi). W życiu jednak kazda sytuacja jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.