Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomarańczowa kontrolka - silnik


Fischer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Yamahe R6 z 2004roku od niedawna...ostatnio stałem na światłach i zaświeciła mi się pomarańczowa z silnika... Początkowo myślałem że może to byc spowodowane tym iż silnik był zagrzany do 102st C wiec zjechałem na pobocze i poczekałem aż ochodnie to 85 st C..ale kontrolka dalej swieciła. Jadąc do domu kontrolka po przejechaniu 50m zgasła... i tak sie dzieje, gdy stoje na skrzyzowaniu to sie oswieca a jak jade to gasnie, co moze byc tego przyczyna? Czy jest to może wina akumulatora, że jest słaby i czasem przy odpalaniu jak juz nie odpali to jest takie tykanie w tylniej części?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem przy odpalaniu jak juz nie odpali to jest takie tykanie w tylniej części?

Pozdrawiam

przekaźnik..normalna rzecz. Tak jest w każdym moto.

A co do Check Engine (ta pomarańczowa kontrolka z silnikiem) to najlepiej wyczytać błędy i będzie wiadomo o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... Wymieniłem akumulator na nowy, i wymieniłem regulator napięcia... Efekt jest taki:

Zrobiłem 200km w sumie i aż tu nagle miałem jechać do pracy wyjechałem z domu po przejechaniu 2km zaświecila się kontrolka Check Engine (ta pomarańczowa z silnika) i błąd 46, więc się wróciłem do domu, i jakies 200m przed domem cały wyświetlacz mi zgasł i wszystkie kontrolki ( ta Check Engine i N- z luzu) tylko działał kierunkowskaz i obrotomierz nie pokazywał w ogole obrotów tyko był na 0.... Zgaziłem moto pod domem odpalam go i znowu słysze przekaźnik ( tak jak to opisywałem na samej górze tego tematu z tym, że Check Engine nawet nie gasła podczas jazdy )... poradźcie coś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.