Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl lekki o niewielkiej mocy


abra1711

Rekomendowane odpowiedzi

Poradcie co zakupić na pierwsze moto dla wysokiej osoby i niezbyt silnej.

Poszukuję tak jak w temacie lekki niezbyt mocny motocykl turystyk lub enduro bardziej miejskie niż cross, moto do użytku w mieście i czasami przeloty tak do 200km z prędkością do 140km/h.

Interesuje mnie tylko 4T.

Do wydania mam tak około 5tyś maks 6tyś jak coś specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś sobie poradzi tylko ją dobrze ubrspiecze :D z VFR 750 jakoś sobie radzi.

Varadero 125 ten pomysł już był nawet jedną byłem pooglądać.

Motocykl jak na 125 jest duży ale w porównaniu do mocniejszych to zabawka jedyna wygodna pozycja dle wysokiej osoby to wyprostowana.

Wrażenia po jeździe próbnej do 80km/h zbiera się całkiem dobrze można spróbować wyprzedzić malucha bo jak trafi się na CC700 i sprytnego kierowce co zredukuje bieg to nas odstawi.

Od 80 do 100km/h zbiera się wieczność aż chce się go popchać, maks to troszkę ponad 110km/h i silnik chciał wyskoczyć.

Żona jak się przejechała to stwierdziła że to zabawka bo żeby wyprzedzić skuter to musiała zredukować bieg(nie wiem co to za skuter).

Masa motocykla nie jast wcale taka mała na sucho 152kg plus oleje paliwo i płyn do chłodzenia daje ok 170kg porównując suzuki dr 125 - 101kg a KTM Duke II 640 - 145 kg

Motocykl całkiem fajny pod warunkiem że posiada się kategorię A1 a jak ma się A to lepiej sobie odpuścić.

Zainteresowały mnie KTM ale niezbyt wiele ich jest w sprzedaży zwłaszcza tych starszych.

Jak macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to piszcie nie szukam już żadnej 125 bo nawet Varadero to porażka chyba bym spazmów dostał jadąc za Varadero w trasie a czasami z żoną będziemy chcieli na dwa moto jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a KTM Duke 125 ? zawsze można jakiegoś Zippa albo innego chinola 250 ;) w dobrych pieniądzach no i nówkę :)

KTM jak już to z 640 jak znajde jakiś bo 125 mnie już nie intereują po przejrzeniu możliwości 125 i 250dałem sobie spokuj. Nad chinolem czy rometem zastanawiałem się ale odpuściłem po przeczytaniu kilku opini i testów.

Hornet fajny sprzęt tylko 20kg cięrzejszy od varadero,ale 98 kucy to rochę dużo. jak dla żony w pierwszy dzie jak odebała prawko wzieła moj sprzęt i wruciła z mandatem a njgorsze to, to że na 40 miała 162km/h dltego szukam coś słbego ale nie na tyle żebym musiał pchać mojego podczas przjaźdzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Cookie

Wlasnie nie wiem czemu tak z tymi zabytkami . Chyba przez to ze jest podana kwota jaka chce przeznaczyc na moto. A za ta cene de facto to najlepszy wybor, kupic Cebre, wsadzic na przyszly sezon drugie tyle i cieszyc sie z "nowego " moto ;)

Te sprzety sa nie do zajechania.... :P

Osiagow nie ma ?

gixer ponad 3.00 leci :)

Cebra rowniez swoje osiaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jeździ CB500.

Mam podobny problem z tym co kupić, czyli na jakie moto wymienić.

Od kilku miesięcy śledzę ogłoszenia, i chociaż nie jestem do końca przekonany, to wydaje mi się, że zdecyduję się po prostu na nowszą 500`tkę.

Jakoś ni cholery "złotego środka" znaleźć nie mogę://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem czemu tak z tymi zabytkami . Chyba przez to ze jest podana kwota jaka chce przeznaczyc na moto. A za ta cene de facto to najlepszy wybor, kupic Cebre, wsadzic na przyszly sezon drugie tyle i cieszyc sie z "nowego " moto ;)

Te sprzety sa nie do zajechania.... :P

Osiagow nie ma ?

gixer ponad 3.00 leci :)

Cebra rowniez swoje osiaga

skad ty bierzesz te dane? gixer z danych 270km/h ( i to juz wersja 155KM na chllodzeniu woda) a dual 240.

jedyny plus ze to olejak, ale wielki minus za skrzynie 5biegów.

napewno nie jest to dobry motocykl jako lekki i o niewielkiej mocy.

bandit 400 lub za wieksze pieniadze kawasaki er6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.