Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kat.A w O.S.K. SILESIA Katowice


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem/ robie.. Zostaniesz "przekierowany" na ulice Owocowa, jest to droga za spodkiem do Jacka Ciszewskiego, nie boj sie nic.. dokonales dobrego wyboru.. Ale i też błąd jak ja a mianowicie trzeba było od razu isc do Jacka oferuje duzo wiecej "gratisow" jezeli przyjdziesz do niego sam, a nie za posrednictwem- wyjazd w teran na krossie;P

wejdz sobie na www.motorkurs.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z forum zdawał w tej szkole kurs na motocykl. Chciałem zapytać się o parę rzeczy. Ja zapisałem się tam i zaczynam 9 marca kurs. Może jest ktoś jeszcze, kto zapisał się tam na A, na ten sam termin ;D ?

Tak jak kolega pisze przekierują cię na owocową termin nieważny wszystko będziesz ustalał z Jackiem i on poprowadzi cały kurs, dobry wybór. Parę groszy taniej jak u Jacka ale trochę mniej się nauczysz przy czym i tak będziesz w 200% przygotowany do samodzielnego wyjazdu na miasto a nie tylko do egzaminu.

Ja tam robiłem zdałem za pierwszym i to co wiedziałem po skończeniu kursu o motocyklu i jeździe nim przekraczało wiedzę tych co lata jeżdżą, gościu nie odpuszcza techniki jazdy.

Podstawa to slalom ósemka przejazd po zakrętach ruszanie w skręcie przejazd po desce, skoki nawroty awaryjne hamowanie, awaryjne omijanie przeszkody, i to wszystko na stojąco siedząco na krosie, turystyku, ścigaczu, pojeździsz sprzętem od 125cm do 600cm. Jak pójdziesz na egzamin to się będziesz śmiał bo to co tam wykonujesz będziesz umiał zrobić na ciężkim sprzęcie i do tego poprawnie technicznie.

I jeszcze jedna ważna rzecz wszystko to będziesz robił w ciuchach do tego przeznaczonych a nie w krótkich spodenkach, posiadają ubrania i kaski naprawdę z górnej półki nieraz to co będziesz miał na sobie przekroczy wartość motocykla.

PS

Nie wiem jak teraz ale trzy lata temu musiałeś mieć prywatne rękawice i kominiarkę bez tego nie wsiądziesz na moto.

Dawał jeszcze jedną opcję zamiast rękawic zestaw narzędzi chirurgicznych do wyciągania kamyków z dłoni, bo będziesz leżał nieraz (uczą też przewracania się tak żeby przeżyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, zapowiada się ciekawie. Dzięki za odpowiedzi. Kask swój już mam akurat, więc tu nie ma problemu, tak samo z rękawicami ;)

A mam pytanie. Czy teoria na temat motocykli odbywa się w tej szkole łączności na mickiewicza, czy na owocowej?

na owocowej tam w silesi masz tylko pierwszą pomoc.

A kask to masz jakiś porządny bo jak nie to w ich kasku.Dla nich porządne to tak od 1500zł w górę i to nie wszystkie.

Bywało tak że gościu daje kask i mówi postaraj się go nie rozwalić bo jest warty 3000zł a ja go tyle co kupiłem, do tego dostajesz kurtkę wartą ok2000zł i tak jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieno, to raczej w takich luksusach się nie pławię. Mam kask z HJC za 700zł. Więc niewiem czy przejdzie. Ogólnie nie stać mnie na tak super profesjonalne ciuchy więc nie wiem jak tam będę śmiał się pokazać. Teraz w sobotę 25.02 w Boosterze jest jakiś wykład, czy spotkanie na którym omawiają budowę motocykla itp. Aż boję się tam przyjechać na skuterze w kurtce zimowej... mam jedynie to obecnie.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie daj się zwariować. Co innego wyjazd na miasto, a co innego rozpoczęcie kursu i wykład.

To są normalni ludzie i zdają sobie sprawę w jakich realiach żyjemy.

To fakt po za tym co tam zobaczysz i całą otoczką tego co stworzyli są to zwykli ludzie całkiem poważnie i profesjonalnie podchodzący do tematu motocykli i szkolenia.

Śmiało możesz tam śmigać kask HJC sami mi polecali jako jeden z tańszych ale niczym nie ustępujący innym marką sam taki posiadam HJC FS-11.A na skuter to uważaj żeby Jacek go nie dorwał bo chwycisz się za głowę co można zrobić z skuterem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za uspokojenie :P Nie sądzę by na moim skuterze dało się zrobić coś szalonego, gdyż to bardziej wersja turystyczna niż sportowa, a jakość wykonania plastików daje wiele do życzenia, więc nie sądzę że wogóle zechciałby na to siąść :P A jedzie ktoś z forum tam jutro? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam do Ciebie pytanie Luka_Kawa. Jak długo mieliście teorię i w jakie dni zazwyczaj? Praktyki zaczynało się na małych pojemnościach, czy można było sobie wybrać? Jest tam tak że możesz się przejechać kiedyś na 600ccm, czy to tylko dla uzdolnionych i ludzi mających spore gabaryty. Chodzi mi tutaj o umięśnienie, siłę, wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ustali później, teraz najważniejsze jest to że mam BEZTERMINOWE prawko !! :D

Gratulacje!!!

ale nie ciesz się tak prawo jazdy jest i będzie bezterminowe nikt nie każe zdawać egzaminu drugi raz ale nowe będą wydawane tylko na 15lat i tak wszyscy będą musieli przechodzić badania.

Art. 124.

1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany, na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 1.

2. Prawo jazdy zgodne z nowym wzorem wydaje się od dnia 19 stycznia 2013 r.

3. Wymiana jest dokonywana na wniosek osoby zainteresowanej, po uiszczeniu opłaty za wymianę prawa jazdy i opłaty ewidencyjnej, o których mowa w art. 10 ust. 1.

4. Prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. podlegają wymianie w okresie od dnia 19 stycznia 2028 r. do dnia 18 stycznia 2033 r. w terminach określonych przez ministra właściwego do spraw transportu lub w terminie wcześniejszym na wniosek posiadacza prawa jazdy.

cytat z http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2011,nr,30/poz,151.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jest ;P Znaczy wiecie, lepiej mieć bezterminowe niż terminowe, bo będziesz kiedyś gdzieś na wyjeździe albo co, patrzysz a tu prawko przeterminowane :P

EDIT:26/02/2012. - Już po pierwszych zajęciach z Jackiem, naprawdę cieszę się z wyboru tej szkoły. Zajęcia na bardzo wysokim poziomie, bez spięcia, naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna wejdz na strone www.motorkurs.pl moim zdaniem najlepszy w katowicach kurs nauki jazdy na motocyklu! opisywałem już wielokrotnie swoje doświadczenia i będę z uporem maniaka polecał to właśnie miejsce.

dziuple mają na owocowej - niedaleko słonecznej pętli w kato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki napewno skorzystam. A jaka cena kursu jest orientujesz sie moze?

Byłem wczoraj w dziupli pogadać z Jackiem (też robiłem tam kurs i zdecydowanie polecam). Kurs to 1200zł ale z tego co się dowiedziałem to mają teraz dodatkowe opcje dla dziewczyn. Nie mylić z dyskryminacją ale czasmi poprostu potrzebne sa dodatkowe godziny czy też idywidualnie dobrany kurs. Najlepiej podjechać i pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.