Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jakie Opony Michelin Pilot Power 2CT czy Dunlop Sportsmart ?????


will23232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam zamiar teraz kupic oponki nowe przod i tyl do thundercat YZF 600R 120/60 ZR17 / 160/60 ZR17 ktore Waszym zdaniem sa lepsze Michelin Pilot Power 2CT czy Dunlop Sportsmart ??? Bylem od samego poczatku za Michelin ale poczytalem troche na necie info i zastanawiam sie nad sportsmart ( lepsze opinie...) Co wy sadzicie>???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pasowało by się przywitać.

Co do opon to z tego co się orientuje i wyczytałem to dunlop rzeczywiście są lepszymi oponami ale na tor, mają troszkę lepszą przyczepność, większy zakres w zakręcie i minimalnie szybciej się zużywają.

PP 2CT w zasadzie na ulicy niczym nie odbiegają od tych dunlopów a lepiej sprawują się na mokrym, sam oceń co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. - minimalnie lepsza przyczepność co na torze pewnie jest odczuwalne czy większa pewność w prowadzeniu maszynki w ewentualnym deszczu ;)

Sam w listopadzie zakupiłem PP2CT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pasowało by się przywitać.

Co do opon to z tego co się orientuje i wyczytałem to dunlop rzeczywiście są lepszymi oponami ale na tor, mają troszkę lepszą przyczepność, większy zakres w zakręcie i minimalnie szybciej się zużywają.

PP 2CT w zasadzie na ulicy niczym nie odbiegają od tych dunlopów a lepiej sprawują się na mokrym, sam oceń co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. - minimalnie lepsza przyczepność co na torze pewnie jest odczuwalne czy większa pewność w prowadzeniu maszynki w ewentualnym deszczu ;)

Sam w listopadzie zakupiłem PP2CT.

No tak a co do przywitania to sorki ze tak z grubej rury wyskoczylem :) WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH FORUMOWICZOW MANIAKOW!!!!! Jezdze Yamaszka thundercat YZF 600R mieszkam nieopodal pieknej miejscowosci Miedzybrodzie ( nie urazajac nikogo bo kazda miejscowosc moze byc piekna) Tak wiec witam i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nowoczesna opona turystyczno sportowa wystarczy do tego moto.Można założyć i sportową ale jej przebieg będzie krótszy większe opory toczenia minimalnie ,budowa opony sprzyja i ułatwia mocne pochylenia motocykla,zakres temperatur pracy jest inny mniej obszerny.Teraz pytanie czego potrzebujesz przyczepności,przebiegu? itd Ja i tak bym stawiał na pirelli bo wiem która jest do czego a angel jest tzw środkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najwazniejsza jest przyczepnosc oraz jak zachowuje sie opona na mokrej nawierzchni. Jesli chodzi o przebieg opony wiadomo ze duzo zalezy tez od motocyklisty, od warunkow w jakich sie jezdzi ,od km itp.. Chcialbym wybrac najlepsza o b.dobrej przyczepnosci i ktora wystarczylaby mi na przynajmniej 2 - 3 ...sezony.... Czytalem ze dunlop najlepiej wyszedl w testach (ale to chodzilo o tor, byla to 120 i 190) i to mi dalo do myslenia . Mam nadzieje ze moge link wstawic:

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/test-opony-sportowe-120-70-zr-17-i-190-55-zr-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste odczucia są takie. Najpierw miałem Bt 002 czyli oponę typową na tor, wszystko super ale nowa skończyła się po 3500km. Potem Pilot Power 2ct i muszę powiedzieć że strasznie fajnie mi się jeździło. Szybko się nagrzewała i trzymała jak głupia. Teraz mam Pirelli Diablo Corsa i jak się skończy to biorę ponownie PP 2ct bo najpewniej się na nich czułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pure kolega w jeden sezon zakończył ok 15 tys przebiegu.Motocykl testowy s1000rr czyli bez obrazy w twoim każda da radę.

Opony z wyższej półki tu:http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/szosowe/pirelli/pirelli+diablo+supercorsa+front+120+70zr17+58w+sc2+m+c+tl,,,,,W_-_do_270_km%20h,84,,,,,,,,,,,,,,,,,120%2070_17,1032,0,5-0,115538195,szi.html

Za bardzo się przejmujesz jedna opona i druga jest ok.Zawsze jest tak że jednemu ta podchodzi a drugiemu nie.Sport smart wypadł najlepiej a znajomy w deszczu na nim glebę przywalił.I o czym to świadczy?o niczym jedynie o tym że miał pecha tego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot sport - dobra guma, sportowa jak nazwa mówi, mam taki komplet na fazerze - dobrze trzyma asfalt ale ja na kolanie nie latam, gum nie walę, i nie przypaliłam jeszcze tyłu, więc moja opinia mało wiarygodna ;)

tył mi wystarczy (bo jeszcze ciutke zostało bieżnika) na jakieś 2tyś -3tyś km jeszcze (w sumie przejechane będzie na nim ok 12-13tyś km po polskich i czeskich asfaltach, 60%trasa, 40%miasto, przy normalnej turystycznej jeździe), przód wiadomo na dłużej wystarczy, ogólnie jestem zadowolona z ich użytkowania, ale ciężko już dostać coś w miarę dobrze leżakowanego bo produkcja skończyła się z końcem 2009r. Teraz na założenie czeka komplet PR3 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto przepłacać w oponach Michelin Pilot Power za dodatek 2CT do jazdy jak domniemam szosowej...

Chcialbym wybrac najlepsza o b.dobrej przyczepnosci i ktora wystarczylaby mi na przynajmniej 2 - 3 ...sezony...

Ciekawe...b. dobra przyczepność ?? no i przebieg przynajmniej 2-3 sezonów coś mi się tu gryzie... lecz zawsze się mogę mylić :)

Chyba ze motong ładnie w garażu stoi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto przepłacać w oponach Michelin Pilot Power za dodatek 2CT do jazdy jak domniemam szosowej...

Ciekawe...b. dobra przyczepność ?? no i przebieg przynajmniej 2-3 sezonów coś mi się tu gryzie... lecz zawsze się mogę mylić :)

Chyba ze motong ładnie w garażu stoi... ;)

Juz zamowione PP 2 . na sezon sie okaze jak sie sprawuja i dam znac na forum jak jest. A wczesniej mialem dunlopy sportmaxy i powiem szczerze tyl nawet spoko ale przod klapa totalna wg.mnie wogole asfaltu sie nie trzymala.... ( moze ja na jakas h. wersje trafilem...) Dlatego teraz wybralem michelinka sie okaze jak jest i na jak dlugo styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.