Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wskaźnik poziomu paliwa nie działa


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Teraz gdy nadeszły dni chłodne i motocykle jak i skutery poszły do garażu, ja postanowiłem naprawić to, co w sezonie nie dawało mi spokoju. Na pierwszy ogień poszedł wskaźnik poziomu paliwa, zawsze gdy nalało się pod korek- wskazówka dostawała szału. Najpierw zaczynała drgać, potem poruszać się w połowie swojego zakresu i po chwili była już przekręcona, po drugiej stronie tarczy. Dziś na spokojnie otworzyłem licznik, bo można i da się i lekko palcem, z wyczuciem, przekręciłem ją na jej pierwotny stan. Gdy włączyłem później stacyjkę, wskazówka była już martwa. Mam więc pytanie, czy coś spieprzyłem, i czy da się to jakoś naprawić, zanim oddam to na gwarancję. Bo można. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może problem nie leżał we wskazówce tylko w automacie od pływaka,trzeba było wyjąć pływak z baku i poruszać nim na sucho,obadać jak reaguje wskazówka.Może być tak,że ścieżka z tego automatu jest zaśniedziała lub skorodowana i nie łapie jak trzeba,a tak przegwałciłeś wskazówkę i mogło się coś zdupczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić silnik, czy cały licznik. Zobacz, czy jakiś serwis tego Ci nie naprawi. Może jakieś serwisy elektroniczne lub coś dały by rade. Nie sądzę by to było coś poważnego. Mógł się przepalić jakiś bezpiecznik, regulator lub jakiś rezystor, może coś się rozlutowało lub zwarcie jest. Sprawdź, bo silnik elektryczny nie jest taki łatwy do zepsucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej kupić rozbity licznik ze sprawnym silniczkiem. całego licznika nie ma na allegro.

pewnie da się to jakoś naprawić, ale trzeba by rozwinać uzwojenie silniczka i sprawdzić mocowanie osi wskazówki. niestety nie ma przy tym silniczku żadnych biernych elementów elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.