Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ceny paliw


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko drożeje, a wypłaty nie przybywa...

Ostatnio oglądałem zdjęcia i znalazłem tam foto zrobione na stacji i przez przypadek znalazł się tam cennik paliwa.

Wtedy 95 kosztowała 3,90zł... :unsure:

Te czasy już chyba nie wrócą...

Wydaje mi się, że jak tak dalej pójdzie to auta się nie będą sprzedawały, a allegro wypełni się nimi gdyż nie będzie ludzi stać na podróżowanie samochodem - tylko Ci z grubym portfelem będą mogli pozwolić sobie na taką przyjemność jak motocykl, samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może zamiast zajmować się krzyżem w sejmie czy tym co dzisiaj powiedział Kaczyński [nie rządzi 5 lat] trzeba zwracać uwagę na kogo się głosuje .Chodzi mi o to że nie koniecznie na polityków dla których jedynym celem jest zostanie komisarzem UE i podpisują wszystko o co ich Barroso poprosi.Dodam tylko że Santander Bank i Biedronka to portugalskie firmy .Barroso też...Biedronka zarobiła 220mln euro w całej UE z tego 180 mln w Polsce.A Santander kupi PKO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że serwis diesla jest sporo droższy niż benzyniaka.Jeśli ktoś mało jezdzi to obecnie rzeczywiście chyba zakup diesla mija się z sensem.Przy dużych przebiegach rekompensuje koszty trochę niższe spalanie u diesla

PS podoba mi się likwidowanie konta w dużych bankach i przenoszenie ich do banków spółdzielczych lub SKOK-ów tak dzieje się w USA.Zwłaszcza że nie mamy Polskich banków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko drożeje, a wypłaty nie przybywa...

Ostatnio oglądałem zdjęcia i znalazłem tam foto zrobione na stacji i przez przypadek znalazł się tam cennik paliwa.

Wtedy 95 kosztowała 3,90zł... :unsure:

Te czasy już chyba nie wrócą...

Wydaje mi się, że jak tak dalej pójdzie to auta się nie będą sprzedawały, a allegro wypełni się nimi gdyż nie będzie ludzi stać na podróżowanie samochodem - tylko Ci z grubym portfelem będą mogli pozwolić sobie na taką przyjemność jak motocykl, samochód.

No już nie wróż apokalipsy bo paliwo zdrożało o 20%. Owszem, jak ktoś zarabia 2 tys i musi za to utrzymać mieszkanie i rodzine to niestety raczej na samochód go nie stać, więc albo rozejrzeć się za lepiej płatną posadą lub założyć swoją działalność. Nie ma co narzekać, zakasać rękawy i działać, z biadolenia jeszcze nikomu portfel nie przytył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie wróż apokalipsy bo paliwo zdrożało o 20%. Owszem, jak ktoś zarabia 2 tys i musi za to utrzymać mieszkanie i rodzine to niestety raczej na samochód go nie stać, więc albo rozejrzeć się za lepiej płatną posadą lub założyć swoją działalność. Nie ma co narzekać, zakasać rękawy i działać, z biadolenia jeszcze nikomu portfel nie przytył.

W koca koli165 osób do zwolnienia .To jak się kola nie sprzedaje to chyba już jesteśmy w ciemnej d... a ty mu radzisz szukać lepiej płatnej pracy lub zakładać działalność.To drugie w tych czasach to chyba już tylko dla samobójców.Chyba że masz temat z którego da się utrzymać rodzinę i nie zatrudniać pracowników.Masz coś na myśli za ok 3tyś zimą ?Chętnie posłucham.

Czy ma ktoś świadomość o ile zdrożał prąd dla odbiorców prowadzących własną działalność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koca koli165 osób do zwolnienia .To jak się kola nie sprzedaje to chyba już jesteśmy w ciemnej d... a ty mu radzisz szukać lepiej płatnej pracy lub zakładać działalność.To drugie w tych czasach to chyba już tylko dla samobójców.Chyba że masz temat z którego da się utrzymać rodzinę i nie zatrudniać pracowników.Masz coś na myśli za ok 3tyś zimą ?Chętnie posłucham.

Czy ma ktoś świadomość o ile zdrożał prąd dla odbiorców prowadzących własną działalność ?

Zgadzam się, że w chwili obecnej faktycznie trzeba mieć pomysł na biznes zakładając własną działalność. Nalatać się trzeb w i fakt, że każdy pracownik chciałby zarabiać dużo bo i życie coraz droższe i kółko się zamyka. Po co się zarzynać prowadząc własną działaność jak się okazuje potem, że pracownicy zarabiają więcej od pracodawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koca koli165 osób do zwolnienia .To jak się kola nie sprzedaje to chyba już jesteśmy w ciemnej d... a ty mu radzisz szukać lepiej płatnej pracy lub zakładać działalność.To drugie w tych czasach to chyba już tylko dla samobójców.Chyba że masz temat z którego da się utrzymać rodzinę i nie zatrudniać pracowników.Masz coś na myśli za ok 3tyś zimą ?Chętnie posłucham.

Czy ma ktoś świadomość o ile zdrożał prąd dla odbiorców prowadzących własną działalność ?

Widzisz, to co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą. Jeśli komuś brak pomysłów i odwagi to jego sprawa. 3 koła da się zarobić w mniej niż tydzień, trzeba mieć tylko dobry pomysł i trochę szczęścia. Ja zacząłem robić sam na siebie od zeszłego roku i wierz lub nie, da się, i jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mało zarabiaja? a pod blokami to nie ma miejsca na parkingu by auto postawic bo prawie kazda rodzina ma samochód, jak nie wiecej niz jeden :lol:

wszystkie ceny ida w góre, pensje żadko lub wcale, lecz od stycznia wzrasta płaca minimalna.

MiloszRR mam pytanie co do twojego biznesu: jaka branża i ile zainwestowałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mało zarabiaja? a pod blokami to nie ma miejsca na parkingu by auto postawic bo prawie kazda rodzina ma samochód, jak nie wiecej niz jeden :lol:

wszystkie ceny ida w góre, pensje żadko lub wcale, lecz od stycznia wzrasta płaca minimalna.

MiloszRR mam pytanie co do twojego biznesu: jaka branża i ile zainwestowałes?

Jasne, że teraz prawie każdy ma samochód, ale auto nie jest już wyznacznikiem statusu społecznego. Kiedyś było inaczej bo trzeba było na niego strasznie tyrać. Teraz za miesiączną pensję można już kupić coś co nadaje się do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą. Jeśli komuś brak pomysłów i odwagi to jego sprawa. 3 koła da się zarobić w mniej niż tydzień, trzeba mieć tylko dobry pomysł i trochę szczęścia. Ja zacząłem robić sam na siebie od zeszłego roku i wierz lub nie, da się, i jest dużo lepiej.

Cieszy mnie twój entuzjazm niestety ja na tym zęby zjadłem. Czeka cię jeszcze zderzenie z systemem jak widzę bo sądząc z entuzjazmu jeszcze wszystko przed Tobą.W następnym roku zaczniesz płacić pełny ZUS ale to tylko początek jeszcze smutniejszych zdarzeń.Jak przetrwasz trzy lat to będziesz mógł powiedzieć że ci się udało.Wtedy zaczniesz sprzedawać środki trwałe... Przyroda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mało zarabiaja? a pod blokami to nie ma miejsca na parkingu by auto postawic bo prawie kazda rodzina ma samochód, jak nie wiecej niz jeden :lol:

wszystkie ceny ida w góre, pensje żadko lub wcale, lecz od stycznia wzrasta płaca minimalna.

MiloszRR mam pytanie co do twojego biznesu: jaka branża i ile zainwestowałes?

Praca umysłowa w budownictwie, inwestycja praktycznie zerowa, laptop, telefon i samochód. Innych środków trwałych nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odeszliśmy od tematu... co to ceny paliw i tankowanie to prawie cały czas tankowałem na Statoil w Wodzisławiu Śl. miesięcznie zostawiam u nich +/- 400-600zł ale coraz częściej spoglądam w stronę stacji samoobsługowych, ceny tam są niższe nawet o 20gr a to na 60 litrowym baku daje już trochę grosza w kieszeni choćby na dodatkowe 2 litry, myjnię czy choć by płyn do spryskiwaczy mówię tu o samochodzie oczywiście.

Codziennie mijam taką stację na Pszowskiej niedaleko Policji ... może na próbę zatankuję tam i zobaczę jak się na tym jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie twój entuzjazm niestety ja na tym zęby zjadłem. Czeka cię jeszcze zderzenie z systemem jak widzę bo sądząc z entuzjazmu jeszcze wszystko przed Tobą.W następnym roku zaczniesz płacić pełny ZUS ale to tylko początek jeszcze smutniejszych zdarzeń.Jak przetrwasz trzy lat to będziesz mógł powiedzieć że ci się udało.Wtedy zaczniesz sprzedawać środki trwałe... Przyroda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.