Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stuki w śilniku R6 99


acidale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam yamahe R9 rocznik 99, niestety nie nacieszyłem się nią w tym sezonie, praktycznie cały czas stała u jak się okazało pseudo mechaników którzy nic nie zrobili a kase wzieli, najważniejszy problem to stuki w silniku. Sprawa jest o tyle dziwna, że stuki po osłuchaniu stetoskopem jednoznacznie wskazują na głowicę, jednak była ściągnięta i spradzona w firmie tym się zajmującej, stwierdzono że wszystko z głowicą jest ok.

Stuki pojawiają się dopiero gdy temperatura silnika przekroczy 80 stopni, poniżej tej wartości stuków nie ma, więc zanim moto osiągnie temp 80 stopni pracuje ok, i gdy podczas jazdy temperatura spadnie poniżej 80 stuki ustają i pojawiają się zaraz po przekroczeniu tej wartości.

Prosze o informację czy ktos spotkał się już z takimi objawami lub czy ktoś wie jak temu zaradzić, jestem w stanie podjechać motorem na sprawdzenie lub ewentualny serwis.

Jeżeli będzie taka potrzeba mogę nagrac film obrazujący awarię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuc miske olejowa , obejzyj korby etc.. niewiem jak tam z gostepem..

sam nie zabieram się za jakąkolwiek mechanikę... nie znam się na tym i raczej bym tylko pogorszył sprawę... proszę o info gdzie znajdę jakis sensowny warsztat lub kogos kto zdiagnozuje problem i podejmie się ewentualnej naprawy nie krojąc mnie przy tym jak za przysłowiowe "zborze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze najlepszym sposobem na sprawdzenie tego samemu to spuszczenie oleju dolna śrubą i dobre oko jeśli zobaczysz jakiekolwiek złote wiórki lub choćby smużkę zółci jest kiepsko (bo wtedy złapałeś w moto tak zwany zloty pyl ) Natomiast jeśli olej jest czysty od takowych zanieczyszczeń musisz szukać innego powodu jak mówiłem r6 nie znam ale rok produkcji wskazuje ze być może nawaliło również sprzęgło lub jego łożyskowanie(sprawdzić można tez słuchowo gdy nagrzejesz silnik wciśnij dźwignie sprzęgła jeśli stuki się zmniejsza będziesz miał odpowiedz) ,ale łba nie dam .co do serwisów z tym jest lipa gdyż każdy ma swoich wrogów i tych do których jeździ.ja do tej pory wszystkie naprawy przeprowadzałem u Mateusza w Szopienicach i nigdy nie narzekałem niestety teraz już go niema połączył się z olek motocykle .Tez czeka mnie regulacja sprzeta i to pełna ,a ceny serwisu powalają wiec tez szukam kogoś ze znajomych kto zna się na zaworach, gaźnikach i w garażu przy piwku w milej atmosferze to zrobi(póki co lipa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazyłem nic takiego, olej jest świeżo wymieniony a stary był "czysty", co do sprzęgła to zauważyłem że przy wciśniętym sprzęgle na maxa słychć syczenie, kolejny zły objaw ?? :/

co do mechaników to masz racje ostatnio oddałem moto do znajomego od kumpla, myślałem że szybko zrobi, przyłoży się i nie skasuje za dużo, niestety nie dość że trzymał moto 2 miesiące, nic nie zrobił to jeszcze mnie skasowął 200 zł... za moto w takim samym stanie jak je oddawałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.