Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motorower na scieżce dla rowerów/pieszych


Chriss

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Mam do Was pytanie. Wcześniej jednak zaznaczę że nie chodzi mi o jazdę po tych ścieżkach z właączonym silnikiem, ani o jaką kolwiek jazdę. Wczoraj miałem dość niemiłą przygodę z pewnym "miłym rowerzystą". Wracałem sobię z jeziora (kajakowe w Katowicach, na paderewie). Jako że niemożna się z tamtąd wydostać, jadąc na skuterze, ponieważ można wyjechać tylko autobanem, to udałem się ze skuterem po drodze dla pieszych/ rowerzystów. Oczywiście skuter, był wyłaczony, nawet stacyjka była bez kluczyka w środku. Jako że było z górki, a nikogo akurat nie było siadłem sobię na skuter i poprostu stoczyłem na dół, nie przeszkadzając nikomu, oprócz Pana w czerwonym, na rowerze. Otóż Pan ten zaczął się bulwersować, że jest to droga dla rowerów, dlaczego ja tu jadę, że to jest motocykl itp. Niedało się tłumokowi wytłumaczyć, że skuter jest wyłaczony i jest on wtedy traktowny jak rower. Pan groził mi strażą miejską, policją, więzieniem... brakowało tylko kary śmierci. Potem gdy droga nie była już spadzista, prowadziłem skuter. Nikt się nie czepiał, a straży nie widziałem, i nie siedzę w więzieniu.

Chciałem się Was zapytać, kto miał rację? Ja czy owy Pan w czerwonym? Na wielu stronach poświęconych skuterom, motocyklom pisze że jest to legalne. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.