Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jazda na zamek błyskawiczny...


Grzesznica

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam ciekawy filmik o tzn jeździe na zamek błyskawiczny. Tych, którzy znają tę metodę temat pewnie nie zainteresuje, ale pozostałych być może już tak.

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,108840,sortuj,,st,24H,pozycja,10,Jazda_na_zamek_błyskawiczny

Co prawda ta metoda bardziej się puszkom przyda (ale w końcu większość motocyklistów też nimi jeździ), ale przy wąskiej drodze, kto wie - może motocyklista też z niej skorzysta. A metoda ta jak widać nie jest w Polsce znana, bo często spotyka się na drodze sytuacje takie, jak ta pokazana na filmiku: jeden pas cały pusty, a na drugim ludzie cisną się w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka sytuacje na co dzien w bytomiu w okolicach salonu peugeota przy budowie wiaduktu,

pisalem juz do bytomskiej policji aby w podobny sposob (jjak na filmie)staneli na drodze i pouczali kierowcow o zasadzie zamka blyskawicznego ale bez rezultatu.

z moich obserwacji wyglada to tak ze 95 % kierowcow nigdy o czyms takim nie slyszalo ,a nasze media, czy srodki informacji nic w tym kierunku nie robia aby uswiadomic kierowcow.

przydalby sie w telewizji ten filmik wyswietlac n,p,:przed wiadomosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) bardzo przydatna umiejętność, uwierzcie mi że coraz więcej ludzi zaczyna kumać o co chodzi w tym. Do mniejszości zaliczają się niestety kierowcy z małopolski i tzw. tirów oczywiście nie wszyscy :-)

Rozumiem że jeździsz ciągle po całej Polsce, wszystkich województwach taką samą ilość czasu, i stąd takie wnioski ? Czy Twoje twierdzenie jest poparte jakimiś głębszymi badaniami? ;) A może po prostu najczęściej w Małopolsce bywasz i dlatego takie wnioski? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest świetne ale jak zawsze wykonanie tego na drodze już nie i wiele wody w rzece musi upłynąć zanim w Polsce będzie się jeździło w ten sposób. Cóż mogę napisać, u nas nawet jeśli są 3 pasy tak jak np w drodze z Katowic do Sosnowca i tak kierowcy jeżdżą po poboczu i z 3 robi się 4 pasy. Potem wszyscy wciskają się i z lewego i z pobocza a inni jadą przez stację benzynową. Jakim cudem ma się nie zakorkować nawet stosując zasadę zamka? Jazda z kulturą swoim pasem owszem i wjechanie z lewego na środkowy ale już drogowe cwaniactwo i buractwo nie jest tak fajne i nie dziwię się ludziom stojącym w korku, że blokują i nie wpuszczają cwaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jeździsz ciągle po całej Polsce, wszystkich województwach taką samą ilość czasu, i stąd takie wnioski ? Czy Twoje twierdzenie jest poparte jakimiś głębszymi badaniami? ;) A może po prostu najczęściej w Małopolsce bywasz i dlatego takie wnioski? ;)

tak dokładnie jeżdżę po całej Polsce i śmieszne bo w prawie każdym województwie kierowcy mają swoje fobie :-)

w polsce B :-p (wschód) nie mają Tego problemu bo nie mają dwupasmówek , na opolszczyżnie jest ruch lewostronny na dwupasmówkach :-p

oczywiście od każdej reguły są wyjątki i nie można generalizować

ale jak widzę w aucie kierowce z wąsami i w kapeluszu to O MATKO wszystkim radze spe...... :-) bo nie wiadomo co może się wydarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz na urlopie w dojczlandii i kumpel akurat miał szkolenie bo jeździ tam ciężarówkami. Właśnie ten temat był na tym szkoleniu poruszany i za nie wpuszczenie kogoś komu skończył się pas jest mandat 500 ojro... oczywiście mówię tutaj o zasadzie zamka a nie o tym by się zatrzymać i wpuszczać wszystkich. Co do naszych dróg można zauważyć pewną zależność - im droższe auto tym bliżej środka jezdni musi jechać "taki prestiż". To świetnie obrazuje przykład na drogach 3 pasmowych. Gdy zamknięty jest lewy pas, korek jest kilku kilometrowy, natomiast przy zamkniętym prawym pasie, ledwo zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do kierowców z małopolski to wszystkich nie znam, ale w samym Krakowie sporo czasu spędziłem i natłukłem kilometrów. Jest tam taki program jedź bezpiecznie, którego bardzo brakuje mi na śląsku, są w nim poruszane problematyczne skrzyżowania i naganne zachowania kierowców, kiedyś również nieraz była zasada zamka błyskawicznego. Co do zasady sam osobiście zawsze się stosuje i jakoś mi się nie zdarzyło, aby mnie ktoś nie wpuścił, ale jadę po Krakowsku, czyli kiedy pas się skończy to równomiernie z niego zjeżdżam upatrując sobie między które auta się wcisnę, i bardzo rzadko się zdarza, abym musiał w takiej sytuacji stawać. Musze powiedzieć że sama jazda po Krakowie dużo mnie nauczyła, i myślałem że tam wolno spod świateł ruszają, do momentu aż nie wróciłem na stałe do Katowic :D, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.