Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

nauka gumowania ;)


maniek7v7

Rekomendowane odpowiedzi

ja trochę z innej beczki :P

mam tylną oponę do wymiany i chciałbym dokończyć żywot starej paląc ją na asfalcie. :D

jak to zrobić?

Czytałem jak to mniej więcej wygląda

Staje się motocyklem tak aby nogami zaprzeć się o podnóżki, wrzuca się jedynkę, wysokie obroty i szybko puszcza sprzęgło. :P

Mam pewne obawy czy nie wyrwie mi motocykla a mnie nie wywróci. xD

jakieś rady jak to dobrze zrobić? :D

Motocykl to Kawasaki GPZ 500S

ja mam 182cm wzrostu i ważę około 90kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią bym podjechał ale niestety na razie mogę tylko teoretycznie bo motocykl mam 400km od domu a nie mam jeszcze prawka żeby go sprowadzić. :P Także gumę muszę spalić tam, wymienić na nową i wrócić do domu bo na łysej nie będę jechał.

właśnie tych różnych sytuacji się obawiam. Żeby mi moto w polu nie wylądował albo 100m dalej a ja poobijany. xD

Czytałem, że na początek można gdzieś przy ścianie próbować...

Na piachy/trawie na początek można spróbować czy to niewiele pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staje się motocyklem tak aby nogami zaprzeć się o podnóżki, wrzuca się jedynkę, wysokie obroty i szybko puszcza sprzęgło. :P

Mam pewne obawy czy nie wyrwie mi motocykla a mnie nie wywróci. xD

jakieś rady jak to dobrze zrobić? :D

Po co pelny gaz i strzal ze sprzegla? Szkoda sprzeta.

Stajesz tak jak napisales, przedni hamulec i opierasz ciezar ciala na kierownicy dociazajac przednie kolo.

Jakies polowe gazu, albo mniej i delikatnie z wyczuciem puszczasz sprzeglo az kolo zerwie przyczepnosc. Jak juz jarasz laczka to pobaw sie gazem a nie trzymaj do odcinki jak ostatni debil.

A jak nabierzesz wprawy to mozesz sobie biegi pozmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pelny gaz i strzal ze sprzegla? Szkoda sprzeta.

nie pełny tylko wysokie obroty. Tak wyczytałem na necie. :P

ale zrobię tak jak Ty radzisz. :)

Dzięki za wszystkie porady.

nagram filmik z pierwszego palenia i się pochwale... :P:P

a jazda na jednej gumie 500 jest możliwa? xD

Baartt, szkoda że nie mam motocykla u siebie bo byśmy razem potrenowali... Jeden drugiego by z asfaltu zbierał. :P xD

Yyyy też bym spróbowała :D to kto na ochotnika oddaje sprzęt żebym wypróbowała :D?

lubię ryzyko ale nie aż takie... :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreczman :D hehe no szkoda szkoda ;( a nie umiesz czego wykombinowac? :D wiesz z tym zbieraniem z asfaltu to lepiej wlasnie w dwojke :D a pytasz czy na 500ccm jazda na gumie jest mozliwa? jesli o to pytasz to jasne ;P nawet 125ccm stawiaja na gume ;)

wiesz, 400km bez prawka to trochę ryzyko... :P a znając moje szczęście to by mnie z 5 razy zatrzymali. :D

może uda się coś pod koniec września wykombinować o ile prawko zdam.

wiem, że lepiej we dwójkę ale trzeba poczekać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważyłbyś się 400km bez prawka przejechać? :P przejeżdżając przez takie miasta jak Płock, Zgierz, Łódź, Częstochowa, Katowice... :P

Na odcinku między Łodzią a Cz-wą często można spotkać 4 radiowozy nieoznakowane na raz oraz patrole oznakowane. Są dni, że na całej trasie stoi 4-7 suszarek + nieoznakowane. W puszcze używam CB więc jest bezpiecznie...

Nie stać mnie, żeby wyrzucać pieniądze w błoto. Sądzę, że pierwsza lepsza kontrola skończyła by się mandatem, lawetą i parkingiem policyjnym... xD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.