Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cross 125cc


CerberusPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post :) a więc za niedługo skończę 13 lat i będę mógł zdawać na kartę motorowerową,mogę wydać max 2.000zł i mam mój na "oku" pewnego crossa mianowicie:http://moto.allegro....1801532553.html

Niestety jest to 125cc a mój tata uparł się że mówi być 50cc bo jak mnie policja zatrzyma będzie sajgon ale chciałbym go kupić i zamienić silniki oryginalny z tego motoroweru na 50cc ? lecz będzie to moja pierwsza styczność z taką mechaniką ale na pewno tata pomoże :) ale pojawia się drugi problem gdzie dostanę lub kupię silnik 50cc do takiego crossa ponieważ nie będę kupować następnego motoroweru żeby wziąść specjalnie silnik hehe :D ale mam też pytanie czy ten "motor" jest w ogóle dobry mój tata mówi że to chińszczyzna lecz bardzo mi się podoba a nie chce kupić motoru który zepsuję się przy pierwsze próbie jazdy.a może polecacie inne crossy które są podobne do tego lecz 50cc ?

Pozdrawiam CerberusPL

PS:przepraszam nie wiem dlaczego pojawiły się 2 takie same tematy proszę o usunięcie mojego tematu pode mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po pierwsze zadaj sobię pytanie, czy na pewno chcesz crossa. Po 2 jak na 100 % tak to musi być on z homologacją, czyli może być zarejestrowany i jeździć po drogach publicznych. Po 3, czy poradzisz sobie, praktycznie bez wcześniejszej praktyki ze skrzynią manualną, a nie jak w skuterach automatem. Jeśli chodzi o maszynki crossowe, to poszukaj coś z KINGWAY'a jak już. 50ccm na początek jest poprostu najwyższą pojemnością, nie kombinuj z 125ccm, bo jest to mocny jak na początek motocykl, a mając nie skończone 16 lat NIE MOŻESZ LEGALNIE poruszać się pojazdami powyżej 50ccm silnika w żaden sposób. Ja na początek radził bym skuter z automatem, no ale jak ktoś chce manuala, to jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zostaje ci jakiś chińczyk z silnikiem 50 ccm do wyboru, a wybór jest duży, aczkolwiek warto brać te droższe wersje, wyglądają fajnie, a w nich też możesz po jakimś czasie jak zapanujesz nad 50 ccm wymienić silnik na 72/110/125/140/150 ccm w zależności od twojego upodobania i zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam tego crossa.

Za bajtla miałem podobna zabawke tyle, że 200cc. Silnik miażdży system, ale inny podzespoły typu koła, rama to porażka.

Poza tym mając takiego crossa to możesz się nim tylko pobawić, bo niestety po drogach publicznych takim potworem jeździć nie możesz. ;)

Z klasy 50cc to bardzo dobre motorki robi Yamaha TZR 50 jednak robi to za porządne pieniądze ( w 2k na pewno się nie zmieścisz.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.