Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

prawko teraz - dobry pomysł?


she

Rekomendowane odpowiedzi

otóż jako że dziś odbyła się moja impreza urodzinowa, posiadam pewne fundusze i chciałabym zapisać się na prawko na kat.A. Miałam w planach zrobić je w przyszłym roku, na wiosnę, ale nie dość, że zmieniają się przepisy to jeszcze obawiam się, że znowu będzie taki ruch, że na jakiekolwiek jazdy trzeba będzie czekać tygodniami, o egzaminie nie wspominając. ale tak z Waszego punktu widzenia - lepiej teraz czy może jednak poczekać?

i jeszcze jedno - mam do wyboru 2 miasta, 2 różne szkoły jazdy. w jednej jeździ się Rometem 150 (tak napisali na stronie), który odpalany jest na "kopa" , i drugą, w której jeździ się dwustupięćdziesiątką (niestety nie wiem jeszcze jaką), ale z elektrycznym starterem. czy to też powinnam brać pod uwagę? z góry dziękuję za rady

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 268
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a takie głupie pytanie - czy do tego można się nie nadawać? często słyszę, że nigdy na niczym nie jeździłam i potem się okaże, że nie wychodzi to tak, jak powinno i w ogóle że być może nie będę się do tego nadawać... stąd te wątpliwości. ale wszystko jest na najlepszej drodze do tego, żeby jutro o godzinie 12 zapisać się do szkoły z 250ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu się o tym przekonać. Wsiądź na motocykl, zobacz jak Ci idzie czy Ci się podoba...

Mnie już od małego do jazdy ciągnęło na wszystkim co ma kółka (rowery, auta, motocykle, ciągniki itp)... :P

A co do Twojego pytania... to ja osobiście uważam, że można się do tego nie nadawać ale to zależy od osoby. (zaraz zostanę zwyzywany przez kobiety z forum ale... ) Siostra ma już prawko 4 lata a dalej jeździ jak OFERMA. Boję się z nią jeździć. Po prostu się do tego nie nadaje. :D

i to nie jest tylko moja opinia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę robić zdjęcia i jutro zacznę starania o stanie się jedną z was, motocyklistów. :)

A masz prawko kategorii B? Bo ja się zapisałem 2 tygodnie temu na prawko w Rudzie Śląskiej, i z powodu tego, że mam kat B to nie muszę chodzić na teorię musiałem tylko zdać wewnętrzny egzamin teoretyczny i można od razu iść godziny wyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się zapisałam

:) pytań jest dokładnie 466. dużo pomagają lekcje z pierwszej pomocy w szkole, dużo można "wziąć na logikę", ale są i tak bardzo bardzo podchwytliwe. nie mam czasu na wykłady, więc muszę siedzieć sama w domu i się uczyć z książeczki... a jazdy od przyszłego tygodnia, w ogóle ten facet (właściciel szkoły jazdy) ma syna, który ma skuter i powiedział, że da mi się nim przejechać po mieście, zanim dostanę cbrkę. trochę siara, ale zrobię to, jeśli mi to ma pomóc. na dodatek powiedział, że mnie podziwia i mam medal za odwagę B) teraz tylko oswoić się z tym wszystkim jakoś...

<zamiast jeździć skuterem po mieście wolałabym pojeździć więcej godzin na placu cbrką>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są i tak bardzo bardzo podchwytliwe.

lub takie, które wogóle nie dotyczą jazdy motocyklem/autem. :P

a jazdy od przyszłego tygodnia, w ogóle ten facet (właściciel szkoły jazdy) ma syna, który ma skuter i powiedział, że da mi się nim przejechać po mieście, zanim dostanę cbrkę. trochę siara, ale zrobię to, jeśli mi to ma pomóc. na dodatek powiedział, że mnie podziwia i mam medal za odwagę

B) teraz tylko oswoić się z tym wszystkim jakoś...

<zamiast jeździć skuterem po mieście wolałabym pojeździć więcej godzin na placu cbrką>

dość szybko jazdy. :)

plac jest do opanowania w 2-4h. ;)skuterem będą Ci lecieć godziny z tych 20 motocyklem czy gratis dostaniesz jazdy skuterem?

a o tych maksymalnie 3h to pierwsze słyszę, ja jeździłem nawet po 4h. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaah, i jest taki przepis, który reguluje, jak długo można jeździć. nie więcej niż 3 h na raz... to prawda?

Hej.

W sumie to prawda. Możesz jeździć przez 3h max., ale dopiero po odbyciu pierwszych 4h szkolenia, w których możesz jeździć max. 2h dziennie.

Chyba nie poprawiłem Ci humoru , ale to nie duża różnica :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci, bo ja znam tylko Dąbrowę, ale uważam, że powinnaś zdecydować się na konkretny WORD zanim zapiszesz się na kurs - będziesz musiała kilka razy przejechać trasę egzaminacyjną, więc lepiej przejechać ją raz więcej, niż ten czas tracić na dojazd, gdy powiedzmy ośrodek szkokenia kierowców, który sobie wybrałaś jest bardzo oddalony od wybranego WORDu. A jak już zdasz i kupisz sobie sprzęta to wtedy nadrobisz jazdę po "zwykłych", nieegzaminacyjnych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.