Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

problem z gn 250


mammuth2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z gn 250. Mianowicie, gdy schodzi z obrotów słychać metaliczny dźwięk w oklicach silnika. Cos tak jakby wpadalo w rezonans. najpierw myslalem ze to lancuch, bo byl luzny jak kupilem moto i mógł się tłuc o obudowe. Naciągnałem więc według manuali. Ale dalej dzwoni, drugą rzeczą jaką sprawdziłem to wszsytkie śruby w nadzieii że może któraś się poluzowała i dzwoni. I tutaj też nic bo wszystko podokręcane na amen. Wczora nasmarowałem jeszcze raz łancuch i coś jakby ciszej ale to raczej subiektywne odczucie.

Nie jestem dobry z mechaniki o ile coś przy samochodzie i motorze pogrzebie to konstrukcja silnika jest mi obca.

Przebieg niby to 9000 km a moto z 97r. Co do stanu silnika to wszyscy wiem jak to wygląda w Polsce.

Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zagrzej silnik, moto na centralke, bieg i spróbuj to wysłuchać bo z tego co napisałeś można wróżyć i wróżyć.. W pierwszej kolejności spróbuj wysłuchać czy to silnik czy "elementy nadwozia", weź kogoś niech operuje gazem a ty słuchaj

po zagrzaniu na centralnej stopce na 2 metaliczny dzwiek powyzej 4 tysiecy obrotów. przy spojnym rozpedzaniu nie slychac tego tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dźwięk dochodzi z silnika tak? Teraz czas określić z jakiej jego części, weź śrubokręt do pobijania, ręką trzymającą zrób jaskinie dla ucha i wtykaj końcówke gdzie tylko sie da, niepokojące dźwięki opiszesz nam tu, na początek sprawdź skrzynie biegów i głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dźwięk dochodzi z silnika tak? Teraz czas określić z jakiej jego części, weź śrubokręt do pobijania, ręką trzymającą zrób jaskinie dla ucha i wtykaj końcówke gdzie tylko sie da, niepokojące dźwięki opiszesz nam tu, na początek sprawdź skrzynie biegów i głowice

ok dzisiaj wieczorem sie tym zajme :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.