Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy to skrzynia pada?


pader28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wprawdzie troche to trwało ale wróciłem swoim sprzętem na drogę GSX 550 EF.

Remont trwał prawie dwa lata ale powiedzmy że sie udało jedno a zje... drugie:-(

Chodzi o to że przy przegazówce na postoju i wyłączonym biegu coś rzęźi w silniku. Tzn. przegazówka i jak schodzi z obrotów to coś w środku zarzęźi. Myslałem że to łańcuszek rozrządu ale dziś w garażu na centralnej podstawce szarpnęło tylnym kołem tak jak by sie koła zębate biegu na ułamek sekundy zetknęły. Co to może być? miałem jeszcze w tym sezonie pośmigać a tu jak na razie lipa.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepne się pod temat aby nie zaśmiecać i nie tworzyć nastepnego tematu, a mianowicie chodzi o suzuki gsxr 600 srad, że gdy wracałem z przejażdżki stanełem na stopie i przy ruszaniu zgasło mi moto. Ruszyłem ponownie chodź słowo ruszyłem troszke wyolbrzymia bo nie ruszyłem tylko znowu zgasł... Za 3 razem dałem troszke wiecej gazu i jakos poszlo. Wrzuciłem biegi chyba z 2 do gory i dalej nic... dokulałem się do garażu, a do garażu prowadzi dróżka na której wolno jade bo dziury. Zredukowałem do 1 biegu i lekko sie kulając poczułem jak silnik jakby sie dławił jakby mial za wysoki bieg i czułem takie dziwne jakby bicie sprzęgła jakby nie łączył silnika ze skrzybnia tylko sie odbijał (czyt. odłączał i dołączał). Akurat szedł kumpel co jezdzi na r1 i mowilem mu co sie stało dałem mu sie przejechac. Pierwsze co to powalczył aby mu luz wskoczył no i sprawnie to mu poszło. Wszystkie biegi mu wchodziły, ale jechał moze gora 20km/h po dróżce prowadzące do garażu... Powiedział ze jestem przewrażliwiony jemu tez sie czasem tak dzieje ze ciezko bieg wchodzi itp. Mi to nie dało spokoju i po 30 min wróciłem do garażu aby sie przejechać i jadąc powoli od 2 albo 3 biegu jadąc powolutku słychać było chuczenie ze skrzyni najprawdopodobniej... i ciezko sie redukowało biegi. Zawróciłem bo myslie ze nie bede katowal skrzyni jazdą i jadac z powrotem miałem wrażenie jakby sprzęgło było coś nie teges.. nie wiem co to moze byc nie znam sie... proszę o pomoc z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sie jeszcze komuś przejechać, może komuś kto grzebie przy motocyklach/samochodach, bo z jednej strony Ty - "przewrażliwiony", z drugiej strony Twój kumpel któremu nic nie podpadło, a z trzeciej strony ja który przez neta niestety nie zdiagnozuje tego

P.S. Masz paliwo w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam paliwo hehe chyba to nie jest moje przewrazliwienie bo słychać wyrażnie chuczenie. pare razy tzn z 2 razy przy zmianie biegow zgrzytneła skrzynia jakby sprzeglo nie wysprzeglilo biegu a ja juz wrzucałem/redukowałem bieg. dzis tez dziwnie mi chodzil moto chwile przed gasnieciem na stopie bo akurat sie rozpedzałem lekko i strasznie gruuubo zaczął mi pracowac silnik puściłem odrazu gaz i znowu dodalem zobaczyc czy znowu tak bedzie ale chyab nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.