Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy mam szanse na odszkodowanie ?


Krzychu1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj koło godziny 18 miałem nieprzyjemne zdarzenie. Pani w astrze wymusiła pierwszeństwo z bocznej uliczki i niestety zmusiła mnie do położenia motorku na ziemi,miałem krótki szlif, to było podczas mżawki (mokra ulica była). Niestety zanim się pozbierałem sprawczyni uciekła, zapamiętałem tylko że to bordowy opel astra 1 na gliwickich rejestracjach, kierowcą była pani w bodajże czerwonych włosach. Policja przyjechała spisała dane, porobili zdjęcia i powiedzieli że będą szukać. Wątpie jednak w to, że ją znajdą bo Gliwice to duże miasto a takich aut dużo jeszcze jeździ. I czy w takiej sytuacji mam jakieś szanse na odszkodowanie gdyby jej nie znaleźli ? Wielkie dzięki za pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wredne babsko nie zostanie odnalezione, to masz szanse na odszkodowanie jedynie z AC. Nie będzie można wypłacić odszkodowania z OC sprawcy, bo nie będzie sprawcy.

Piszesz, że to był Opel Astra 1- wydaje mi się, że tych aut już tak dużo nie ma z uwagi na wiek tego modelu, więc wszystko zależy od policji, a ustalenie nie jest niemożliwe- trzeba trochę pogrzebać w bazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie monitoring miał być pare lat temu.. Na rogu Boya Żelińskiego i Adama Mickiewicza w Mikulczycach. A ze względu że padało to nikogo w okolicy nie było :)

A AC nie mogłem wziąć ponieważ nie miałem dodatkowych zabezpieczeń, tylko blokada kierownicy. Właśnie zamierzałem kupić jakąś blokade na tarcze, podobno to by wystarczyło. Ale niestety już za późno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dochodzenia swoich praw gdy my, motocykliści oraz nasi pasażerowie uczestniczą w kolizji/wypadku to nie łatwa sprawa. Raz, ze często po kolizji my zostajemy na plecach szorując asfalt a w tym czasie sprawca daje dyla.

Osobiście nie wiedziałem, że poza dochodzeniem napraw uszkodzonych pojazdów, możemy starać się o odszkodowanie na samych siebie. Nie ukrywam, że pomógł mi zaprzyjaźniony prawnik, którego chciał bym polecić (mam nadzieje, że nie naprzykrzę się adminowi icon_wink.gif Sprawa jest o tyle fajna, że każdy z forumowiczów może skorzystać nic nie tracąc. Po pierwsze porada jest bezpłatna, po 2 dokładnie mnie poinstruowali do kogo iść się badać, na co się skarżyć. resztę załatwiają sami. Zeby nie robić reklamy w beszczelny sposób zainteresowanych, chcących uzyskać kontakt do tej kancelarii zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie robić reklamy w beszczelny sposób zainteresowanych, chcących uzyskać kontakt do tej kancelarii zapraszam na priv.

Zarejestrowałeś się wczoraj, napisałeś jednego jedynego posta na forum dotyczącego prawnika i mówisz, że nie chcesz być bezczelny... pogratulować wyczucia :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skontaktuj się z UFG.

Słuszny trop, z małym wyjaśnieniem:

1. za szkodę na osobie (obrażenia ciała) UFG odpowiada jeśli sprawcy nie ustalono (zbiegł) z miejsca zdarzenia

2. za szkodę w mieniu (motocykl) UFG odpowie jeśli w wypadku poniósł ktoś śmierć lub doszło do rozstroju zdrowia powyżej 14 dni.

Takie uregulowanie ma ograniczyć wyłudzanie odszkodowań.

Czy na chwilę obecną policja coś ustaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.