Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

filtr powietrza zalany benzyną


kukusa3

Rekomendowane odpowiedzi

bandit 97r 1200 , dziś ściągłem bak żeby zobaczć jak wygląda filtr powietrza i co sie okazało , brudny i zalany paliwem .W skrzynce od filtra było około 100 ml benzyny !!! Co to może być? za bogata mieszanka bo jest sportowy wydech? Proszę o pomoc :P Czasem mi przerywał na wolniejszych obrotach!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawory kiedy były regulowane? Możliwe że któryś ssący się nie domyka i mieszanka wraca, pali na wszystkie cylindry? Na początek sprawdź kolor świec

dzięki za pomoc , ponoć zawory były regulowane! w czerwcu go kupowałem to mechanik powiedział , ze je robił . No ale ......Dam znać co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się tym, tylko zajrzyj do instrukcji - jaki interwał pomiędzy spuszczaniem tego syfu. To normalne w gaźnikowcach, a dzieje się w wyniku tętnienia ciśnienia w dolocie i cofania się mieszanki. Zresztą w instrukcji znajdziesz też o wężyku z zaślepką, którędy powinieneś zlewać gnój. Poza tym rzuć okiem, czy Ci któryś z gaźników nie kapie, bo to już byłaby historia z pływakiem i zbyt wysokim poziomem paliwa. Zależy w jakim tempie będzie przybywać w obudowie filtra, ale to możesz sprawdzić wyciągając korek z wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągłem zaślepkę z węzyka od filtr powietrza i szok taki syf ;) że sie za głowę chyciłem .Czyli rozumiem że co jakiś czas muszę do tego wężyka zaglądać!CZy wystarczy jak narazie wymienię filtr powietrza?Z góry dzięki. Wrzuciłem fote tefo syfu!! około 20-30 ml tego było !

post-197255-0-42988900-1309784127_thumb.

post-197255-0-42988900-1309784127_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr masz z gąbki? Jak tak to nie musisz od razu wymieniać (pod warunkiem że nie jest uszkodzony i da się wyczyścić) Zaglądaj tam co 2-3 tys. km. Powinieneś stamtąd spuszczać sam olej, jeżeli spuszczasz benzyno podobną substancje to moim zdaniem nie jest to normalne. Mieszanka psika do puchy z filtrem ale nie na tyle żeby się tam skraplała. Tyle mogę napisać z mojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.