Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

czarnogóra


mariusz66

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Obiecana relacja z wyjazdu -

Jako , że polecano mi drogę przez Valjevo i Użice do Ulcinj ( 400 km zakrętów ) to postanowiłem to zobaczyć. Ruszyliśmy o godzinie 4,30 przez Węgry do Serbii oczywiście omijając autostrady bo moja Yamaszka 140 to wyciąga maksymalnie ,a nie chciałem jej meczyc . Plan był taki , że prześpimy się w okolicach Novego Sadu , ale tak dobrze się jechało , że wpadłem na głupi pomysł( a żona się zgodziła ) i pojechaliśmy bez noclegu . Winkle nocą bezcenne . Niestety rano już w Czarnogórze okazało się , że jestem tak zmęczony ,że dawałem radę przejechać 30 km i postój na Red bulla i kawę :) W ten sposób droga 1300 km do Sutomore gdzie mieliśmy zarezerwowany pokój zajęła nam 30 godzin , ale mieliśmy ok 30 euro w kieszeni więcej i byliśmy na miejscu o 11 a nie o 18 .Krótki sen i spacer na plażę i po okolicy .

Poniedziałek pomysł na wyskok do Albanii. Pojechaliśmy serpentynami do Podgoricy (cudowne widoki) i kierunek na Albanię okazało się , że droga oznaczona jako E-75 to 2 metrowej szerokości asfalt fatalnej jakości . Dojeżdżamy do granicy z Albanią , a tam jeszcze lepiej - asfaltu niet robią drogę i jest szuter do samego Szkoder fajnie ale dla BMW DS a nie Drag Stara. Po dojechaniu do miasta szok nie ma przepisów klakson , piesi wszędzie postanowiłem spadać . Droga na Ulcinj już OK fajne widoczki . Po objechaniu jeziora wskakujemy jeszcze zobaczyć Stary Bar( warto) i najstarsze drzewo świata ( drzewo jak drzewo przy naszym Bartku to krzaczek )

Wtorek wybraliśmy droge z Cetinje do Njegusi i przez przełęcz Krstac do Kotoru ( 25 serpentyn na 15 km) W dolinie kupujemy szyneczkę i rakiję domowego wyrobu super . Wspaniałe widoki na Zatokę Kotorska wynagradzają trudy z nawiązką . Zwiedzmy Stary Kotor i twierdzę i zmęczeni wracamy do kwatery . Dzień przerwy i wyjazd do Chrwacji drogą dookoła zatoki Kotorskiej .

Warto tam jechać na dłużej nie udało się zwiedzić Budvy , ani dojechać do Monastyru Ostrog .

Ceny - papierosy 0,85-2 euro ; rakija 6-10 za litr ;benzyna 1,34 reszta znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo super no ale ekstra.Jak kwatery miałes rezerw a morze ok co ja jade przez chorwacje chyba droga lepsza myle

Rezerwację miałem tylko na Czarnogórę przez Booking.com , Ale bez też nie ma problemu kwater mnóstwo .Morze super wszędzie . Drogi takie same wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.