Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

CBF 250 pojazd egzaminacyjny


Pix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wcześniejsze jazdy na kursie miałem na Suzuki GN250. Wszystko było ok, motocykl był w miarę dobry jak na moją posturę. Dzisiaj przesiadłem się na CBF 250, niby taka jak na egzaminach. Dla mnie tragedia, być może dlatego, że ten konkretny egzemplarz jest już wyeksplatowany. Przy normalnym dodaniu gazu natychmiast gaśnie silnik, tylko przy delikatnym dodawaniu gazu jest szansa, że nie zgaśnie ( na luzie :) ). Druga sprawa do skrzynia biegów. O ile w GNce normalnie można było wrzucić na luz, o tyle w tym egzemplarzu aby wrzucić dwójkę, trzeba użyć nie małej siły. Wrzucenie na luz jest praktycznie nie możliwe, poprzez opory jakie są stawiane pomiędzy biegami (1-2). Na zgaszonym silniku wszystko ładnie pięknie wchodzi na sucho. Kolejną sprawą jest taka, że gabaryty dźwigni do zmiany biegów są mikroskopijne i przy moim rozmiarze buta (48) przerzucanie biegów w górę jest bardzo utrudnione. Być może nie jestem przyzwyczajony do takich miniaturek lub też w tym konkretnym egzemplarzu nie jest oryginalna dźwignia, nie mam porównania do innych "okazów".

Osobiście ustawiłbym troszkę większe obroty na biegu jałowym, przy "manewrowaniu" na ósemce, czy też slalomie tak jak sobie życzą, na jedynce bez gazu zdarza się mu zgasnąć. Robię te elementy po swojemu, ale nie o szybkość w wykonywaniu tych zadań chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tez jezdze na CBF250 i myslałam że to tylko moja ,,nieumiejętność" ale widze sie myliłam :) No wrzucenie luzu jest cięzkie nawet moj instruktor ma z tym problemy :D podobno nie wchodzi jak się nie zredukuje moto do 1 przy stawaniu, ale nie sądze ze to dlatego... 1 czasem wybija a 2 w miare wchodzi. Poza tym mysle ze jak na naukę motor jest wporządku :) przynajmniej dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jezdze na CBF250 i myslałam że to tylko moja ,,nieumiejętność" ale widze sie myliłam :) No wrzucenie luzu jest cięzkie nawet moj instruktor ma z tym problemy :D podobno nie wchodzi jak się nie zredukuje moto do 1 przy stawaniu, ale nie sądze ze to dlatego... 1 czasem wybija a 2 w miare wchodzi. Poza tym mysle ze jak na naukę motor jest wporządku :) przynajmniej dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.