Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

hej cześć i czołem


zygmuncik

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na tym zacnym forum;)

Mam na imię Zygmunt mam 19 lat, 175cm wzrostu, 66 kilo wagi :] i jestem z Bielska -Białej.

obecnie posiadam prawko kat B, Forda Fiestę (moja cudowna fofisia), i zaraz po maturce zaczynam naparzać na kurs na A. Przedzwoniłem do dwóch ośrodków szkolenia, i ku mojej radości, nowe przepisy jeszcze nie weszły w życie, i nie muszę robić na 125 najpierw;) motorami interesowałem się zawsze, bratu pomagałem komarzyna reperować czytałem i tym podobne:)

a teraz przyszła kryska na matyska i postanowiłem że zrobię to prawko na motor, mimo iż wejście po raz kolejny do WORD'u przyprawia mnie o dreszcze. jako że za niedługo będę po egzaminie dojrzałości, planuję prace (mniejsza o to gdzie co i jak), ważne że da się zarobić. oczywiście rodzina nie dołoży ani grosza do tej "głupoty" i "niechybnej śmierci", wiec przyjdzie mi płacić w ratach za prawko, a i uzbieranie pieniędzy na wymarzony motor będzie nieco utrudnione. Mimo to jestem dobrej myśli, i planuje w wakacje zakup jakiegoś mini-chopperka.

myślę że dobrym strzałem będzie tutaj Yamaha Virago. Tylko zastanawia mnie to czy 250(pierwotny plan) czy 535.

może ktoś ma jakąś inną propozycje w jakimś niezbyt wysokim przedziale cenowym do 4000max. wiem że to nie dużo ale co ja poradzę na to że kasy nie ma;) a może ktoś poleci suzuki marudera? co jest mniej awaryjne, mniej pali, i w ogóle ma więcej plusów niż minusów?

pozdrawiam Zygmuncik

Ps. (do Adminów) wrzuciłem powitanie z pytaniem żeby nie robić za dużego syfu na forum, i jakoś tak się ułożyło ładnie z powitaniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema :(

myślę ze 535 to fajny wybór, tylko ze..nie wiem czy w tych pieniazkach.. ale ja sie na armaturze nie znam :( wiec moze znawcy niech się wypowiedza..pewne jest to, ze przy ogledzinach danego motocykla musi z Tobą ktoś zna dobrze dany model, lub osoba ogólnie znająca się na takich armaturkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W 4ooo pewnie znajdziesz niezaminowaną 250-tkę, zastanów się jednak czy nie poczekać i doskładać z 2tyś do 535.

O żywotności silnika 250 wiem niewiele, 535 ma pod tym względem dobrą opinię.

Sam jeżdżę żelazem składanym przez murzynów w kraju Indian, więc na rzeczoznawcę produktów napędzanych ryżem się nie nadaję :(

Silnik 535-tki jest prawie tak prosty, jak harleyowe Evo, zakładam więc, że o ile motór nie staranował niczego na drodze, to kupując nawet 15-sto latka - jeszcze sobie na nim pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam.stanowczo polecam 535 jak na tak mały motocykiel jest bardzo dynamiczna ekonomiczna moja brała ok 4,5l jedynym minusem był brak wskaźnika paliwa co powodowało przygody typu nie chciane postoje ale ogólnie polecam na 1 motocykl.kupisz taką już nawet za 2000 ale igiełka to to nie bedzie.moja była z 95 i poszła za 5000 z tym że było to jakieś 5 lat temu więc pewnie staniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje iglicy, mam dwie rączki, umiem czytać, umiem pytać i mam jeszcze odrobinę oleju w główce, więc myślę że z Waszą drobną pomocą w postaci porad, dam sobie radę. ja bym chciał kupić jak najlepszy motór, lecz wszystko co mnie trzyma to kasa. co zarobię będe mógł wydać, tylko trzeba ubezpieczyć zarejestrować i takie tam duperele. patrzyłem na allegro i te 535 to się zaczynają od 4tyś.. ile ubezpieczenie kosztuje? i jak się już zdecyduje i uzbieram kasę, to pewnie kupię od kogoś na forum, lepiej tak jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.