Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy chopper dla wysokiego


Aegle

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie!

Wkrótce zamierzam rozpocząć swoją przygodę z motocyklami. Jako, że nie jestem za bardzo w temacie chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze pierwszego choppera dostosowanego do moich wymagań.

Mam 191cm wzrostu i ok 80kg wagi.

Moje wymagania:

- wygodny dla wysokiego gościa, by nie wyglądał na nim jak na motorynce :)

- pojemność skokowa poniżej 1000 cm^3 - przy pierwszym moto chyba nie mam co myśleć o wyższej

- cena najlepiej do 8 000zł, ale max może być 9 500zł

Sam trochę poszperałem w necie i zastanawiam się nad następującymi chopperami:

- Honda VT 600 Shadow

- Yamaha Drag Star 650 (w tym przypadku może być ciężko zmieścić się w budżecie)

- HONDA MAGNA 750

Który byłby najlepszy pod moje wymagania? A może inny?

Z góry dziękuję za pomoc i rady. Bardzo zależy mi na tym by poznać opinie doświadczonych motocyklistów, gdyż sam jestem laikiem, a chciałbym dokonać odpowiedniego wyboru, którego nie będę później żałował.

Aegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego.

i ja wyjadaczem nie jestem ale podejscie masz rozsadne,jesli patrzysz na motocykle

o pojemnosci okolo 600.

jako pierwszy to nie musi byc drogi bo bedziesz sie jeszce uczyl wiec moze zdazyc sie jakas gleba.

a reszta juz zalezy od twego upodobania czy honda czy kawasaki itd.

pozdrawiam i szerokiej drogi zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od tego ze ty nie wiesz co to choper, bo nie jest nim zaden z wymienionych przez ciebie motocykli, sa to cruisery.Magma jest z nich najbardziej dynamiczna i to swietny motocykl tylko trudno do niej o czesci. Shadow i Drag Star lub Vstar ( bo to te same motocykle)sa spoko jesli nie chcesz niczego o wiekszej pojemnosci lecz drag star jest wiekszy i bedziesz na nim chyba sie lepiej czul i wygladal.Gdyby nie twoje gabaryty to polecilbym honde ale wygladalbys na niej chyba smiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję Wam za pomoc. Widzę jednak, że ze swoimi gabarytami to muszę pomyśleć o większej pojemności. Udało mi się przymierzyć do Hondy VT 600 Shadow i to nie jest to, a pozostałe motocykle, które tu były wymienione wiele się od niej nie różnią wymiarami.

Także zmieniam kryteria. Poszukuję motocykla o pojemności około 1100 cm^3 do ceny 15 000zł.

Jaki, waszym zdaniem, będzie najlepszy pod mój wzrost (191cm) i wagę (ok 80kg)?

Będę wdzięczny za pomoc i jakieś propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema,

Jak jeszcze nie kupiłeś to mam do sprzedania Kawasaki VN 800, jest on przerobiony, ja mam 1,87 wzrostu, maszynka jest OK, wydaje mi się, że dla Ciebie może też być odpowiednia.

podaję Ci linka do mojej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1615791526

oraz do filmu ze zlotu w Czeladzi:

http://www.youtube.com/watch?v=tpxVgSG9XbI, 2:45 - 2:48, pierwszy po prawej, jestem w goglach i orzeszku na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś ładny, ale dość mały motor nawet jak na 600tke przymierz się do jednego z tych DragStara 650, Vulcana 800, Shadow 750 C2 są to już motocykle nowszej generacji, większe. W moim mniemaniu 1100 to trochę za dużo jak na 1szy moto, są dość ciężkie, niby że mają niedużo większą moc w porównaniu do 600tek, ale tu moment obrotowy robi swoje. Ty kupujesz, Ty decydujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Walca i nie będziesz wyglądał jak na kocie :)

honda-f6c-valkyrie.jpg

To oczywiście żart - nie polecam tego na pierwszy zakup - ale ja bym chętnie się kiedyś na takiego motąga przesiadł ;)

Choćby na chwilkę :D

Ja wiele lat temu przymierzałem się do Suzuki Intrudera 800M - może Tobie by się spodobał.

vz800m-intruder-k8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zaczynasz przygode to moim zdaniem załap sie na jakies 125/250, pojeździj sezon, moze dwa zalezy ile ci potrzeba i dopiero potem bierz sie za poważne motocykle. Nie mówie tego złośliwie, ale jak nie masz wyczucia, doświadczenia i czego tam jeszcze potrzeba to przy 1100 cc i 250/300 kg wagi każdy zakręt, kiedy trzeba gwałtownie wyhamować, każdy korek który trzeba objechać, każdy wjazd do miasta, każdy przyjazd na zlot kiedy trzeba szybko i sensownie zaparkować będzie dla ciebie wyzwaniem, które szybko cie zniechęci do w ogóle jakiejkolwiek jazdy. Ja tez mam 190 wzrostu i 35 lat, a jak zaczynałem powrót do 2oo prawie 10 lat temu to po przejażdżce Intruderem 800 stwierdziłem, że zaczynać trzeba z mniejszym a potem się przesiadam na większe. Znam facetów, którzy zaczynali od 750/1000 i żyją ale sa w sporej mniejszości :) . Wiadomo,że to twoja sprawa, ale jak dopiero zaczynasz z motocyklami to może jednak lepiej schować chęć lansu na minimum 1 sezon i zadbać o własne zdrowie.

Ale może tylko marudzę?

Tak poza konkursem Suzuki Intruder VS 750/800 to chopper może dla ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dopiero zaczynasz przygode to moim zdaniem załap sie na jakies 125/250, pojeździj sezon, moze dwa zalezy ile ci potrzeba i dopiero potem bierz sie za poważne motocykle.

Becker ma prawie całkowitą rację i radzę go posłuchać :)

A prawie dlatego, że 125/250 to też są poważne motocykle.

Na początek możesz porozglądać się na przykład za jakąś ładną Kawą Estrella:

Kawasaki-Estrella-10th-1-0305QU6OFA-1024x768.jpg

Klawa 250tka.

Ewentualnie Suzuki Rebel:

24334_0_1_2_gz%20250_Image%20credits%20-%20Suzuki.jpg

Czy Honda CB 250.

To wszystko bardzo ładne, klasyczne motocykle.

I poważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, bo kiedyś był Suzuki Rebel: Kliknij mnie :)

Już mi się to miesza wszystko :D

Ale to zabawne, że wpisując Suzuki Rebel, wyszukiwarka znajduje obrazki z Marauderem :)

W każdym bądź razie i Suzuki Marauder (zdjęcie w poprzednim moim poście) i Honda Rebel (zdjęcie poniżej) dają radę!

hondarebel.jpg

Ale ładna Estrella i tak jest od nich piękniejsza :D

(ale dużo jest brzydkich Estrellek... trzeba ładną trafić ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Trochę ich przybyło :) Miałem okazję przejechać się Drag Starem 1100 i sądzę, że jest jednak za duży jak na pierwszy moto, dlatego ograniczam pojemność do 800 i myślę o takich moto jak:

- Kawasaki VN 800

- Suzuki VZ 800 Marauder

ewentualnie Shadow lub Intruder, również o pojemności 800

Myślę tu raczej o modelach z końca lat 90', budżet ogranicza...

Który z nich byłby najlepszy pod moje wymiary (mam 191cm i 80kg)?

Jestem już umówiony na przymiarkę do Shadowki, niestety pozostałych moto nie sprzedają nigdzie w mojej okolicy, a nie chcę przejeżdżać kilku województw dla samej przymiarki. Mógłbym dla jednego, którego byłbym raczej zdecydowany kupić.

Jeszcze raz proszę więc Was, motocyklowych wyjadaczy, o kilka pomocnych słów :lol: Mam już nadzieję, że za klika tygodni uda się dokonać zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze - każdy będzie dobry pod Twoje wymiary :P

To jest w tej chwili już naprawdę kwestia gustu :)

Choć wydaje mi się, że Intruderek z tamtych lat będzie wizualnie się wydawał mniejszy...

Musisz je obejrzeć i usiąść na nich, nie ma innej rady :lol::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę mieć kiedyś Walca, chociaż VTX 1800 z tą taką dużą oponą z tyłu... mniaaam...

A co do tematu, mam znajomego pod 200 który na Kawie 800 czuje sie i wygląda na nim całkiem nieźle. Większej pojemności też Ci bym nie radził, sam (pomijam wski, czy 50) na pierwsze poważne moto wybrałem 1100 i nie było lekko. Dalej jakoś za mocno nie kładę sprzęta w zakrętach, a już 3 rok na nim śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A starzy wyjadacze zrobią na takiej krowie?

Tak ;)

Raz ósemkę Walcem kręcił mój znajomy instruktor nauki jazdy, a drugi raz widziałem kilku gości z jakiegoś Walcowego MC jak na placu robili sobie ósemki.

Jeden z nich nie dał rady, ale reszta nie miała problemów.

A zanim zahaczysz kufrem to chyba dżwignia hamulca/zmiany biegów i podnożki Cię ostrzegą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowy i mam problem gdyż zapisałem sie na kurs na motor a że jestem początkujący to rozglądam sie pomału za motorem do kwoty 10 tys mam byc on przeznaczony do jazdy po mieście oraz wekendowe wypady za miasto z moją żoną. Moje warunki fizyczne to 191cm oraz 104kg. Przeglądałem ostatnio ofertę CHOPER JUNAK 350 M11 2011r nie wiem czy będzie mi pasował ze w względu na gabaryty moje...

Szukam coś w tym stylu jak mozecie pomóc to proszę o posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Darek :D

Ja jestem trochę dziwny i możliwe, że mało kto się tu ze mną zgodzi...

Ale ja za 10 tysi to bym wolał jakąś używkę niż nowego Junaka :lol:

Osobiście bym się raczej za takimi cosiami porozglądał:

Suzuki Intruder 800 1997r.

Yamaha Virago 750 1994r.

Kawasaki Vulcan 800 1997r.

Yamaha Virago 535 1997r.

a nawet Moto Guzzi Nevada 750 1999r. choć mniej chętnie, bo może być problem z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Darek :)

Ja jestem trochę dziwny i możliwe, że mało kto się tu ze mną zgodzi...

Ale ja za 10 tysi to bym wolał jakąś używkę niż nowego Junaka ;)

Osobiście bym się raczej za takimi cosiami porozglądał:

Suzuki Intruder 800 1997r.

Yamaha Virago 750 1994r.

Kawasaki Vulcan 800 1997r.

Yamaha Virago 535 1997r.

a nawet Moto Guzzi Nevada 750 1999r. choć mniej chętnie, bo może być problem z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.