Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

pomoc przy zakupie pierwszego moto


victori8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam już ponad rok prawo jazdy kat. A, już od dawna chciałem sobie coś kupić, ale nie było zbytnio funduszy. Teraz nareszcie są i takie moje pytanei do Was: co polecalibyście na pierwszy moto. Ostatnio zaciekawił mnie Suzuki SV650. Na innych forach czytałem że ludzie sobie go chwalą jako pierwszy motor. Kwota jaką chciałbym wydać to gdzies do 9000zł. Co polecacie, a może sami macie coś ciekawego na stanie i chcielibyście sprzedać. Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, żeby nie przesadzać.. Dlatego nierozglądam się za typowo sportowymi, które maja po 100KM.. Chciałbym coś normalnego, ale żeby mi się nie znudziło po sezonie. Więc pomyślałem, że taka 600tka z mniejszą mocą chyba byłaby ok. Co byście innego polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, żeby nie przesadzać.. Dlatego nierozglądam się za typowo sportowymi, które maja po 100KM.. Chciałbym coś normalnego, ale żeby mi się nie znudziło po sezonie. Więc pomyślałem, że taka 600tka z mniejszą mocą chyba byłaby ok. Co byście innego polecali?

W/g mnie prawda jest taka- jeśli masz w głowie sieczkę (nie twierdzę, że tak jest) to i na wrotkach się zaje... zabijesz.

Kup sobie, co tam tylko sobie winszujesz... może być Hajka i może być Zipp (taki skuter piszczący dla 13-sto latków)... tylko od Ciebie zależy, jak sobie z tym poradzisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, żeby nie przesadzać.. Dlatego nierozglądam się za typowo sportowymi, które maja po 100KM.. Chciałbym coś normalnego, ale żeby mi się nie znudziło po sezonie. Więc pomyślałem, że taka 600tka z mniejszą mocą chyba byłaby ok. Co byście innego polecali?

jak masz poukladane w glowie i dobrze Ci idzie jazda to moze vfra 750? motocykl moze troszke przyciezkawy, ale zaje****scie uniwersalny, 100KM, spalanie jak i eskploatacja tania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze mam poukladane w glowie. Motorek kupuje do jeżdzenia, ma być w szczególności środkiem transportu. Chodzi mi o motorek rzędu 500-750, nie za ciężki, małowadliwy, taki bezproblemowy, no i żeby ładnie wygłądał, choć tutaj każdy ma inne gusta. To ma być moj pierwszy moto, więc chce sie Nim cieszyć a nie go katować. a te SVki maja cos kolo 70, wiec wydaje mi sie ze byłoby ok, chyba że macie inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze mam poukladane w glowie. Motorek kupuje do jeżdzenia, ma być w szczególności środkiem transportu. Chodzi mi o motorek rzędu 500-750, nie za ciężki, małowadliwy, taki bezproblemowy, no i żeby ładnie wygłądał, choć tutaj każdy ma inne gusta. To ma być moj pierwszy moto, więc chce sie Nim cieszyć a nie go katować. a te SVki maja cos kolo 70, wiec wydaje mi sie ze byłoby ok, chyba że macie inne zdanie?

Moim zdaniem skromnym SV nie nadaje się na "środek transportu" ze względu np na pozycję za kierownicą. Jest ona typowo sportowa i nie jest bardzo grzecznym motocyklem pomimo swojej mniejszej na papierze mocy.

Nie rozumiem jednego, skoro ma to być główne środek transportu to dlaczego ma Ci się znudzić po sezonie ? Jeśli po kilku miesiącach jazdy zakładasz, że będziesz potrafił jeździć i będziesz mógł dosiąść mocniejszego motocykla to się mylisz. Jeśli chcesz się nim cieszyć to najpierw naucz się jeździć poznaj zasady jazdy pojeździj kilka lat a potem dopiero zastanawiaj się czy nie kupić czegoś mocniejszego. Pokora kolego przed mocnym motocyklem to jest to co musisz posiadać aby na nim jeździć bezpiecznie dla siebie i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie albo lzejsza Honde CB500 albo troche ciezsza CB750 SevenFifty , w przyblokowanej wersji ;) Zawsze potem mozesz rozblokowac. :)

Obydwa mmotocykle to typowe nakedy, bardzo fajnie sie prowadza. Najlepiej byloby Ci przymierzyc sie do jednego i drugiego i zdecydowac na jakim sie bedziesz lepiej czuł :D Wydaje mi sie ze na pierwsze moto nawet CB500 wystarczy, motocykl naprawde wygodny, przyjemny w prowadzeniu i niedrogi w eksploatacji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandyta 400

GS 500

CB 500

xj 600

Takie motorki można polecic, ale nikt nie powiedział ze nie ogarniesz czegos tucku wiekszego... tylko ze, początki sa jakie sa..nauczyc się podstaw i nie mówie tu o tym co jest na prawku...pośmigac..i możesz celować wyżej :)

Fazery, Hornety, CBRy....zakładając ze to Twój styl :D

Na armaturze sie nie znam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel nie miał nigdy styczności z motungami, aż dwa lata temu zapragnął posiadać własne cudo i jako pierwsze moto kupił sobie Fazerkę 600... faktem jest, że pierwszy sezon poznawał moto i uczył się jeździć- z głową, spokojnie i rozważnie.

Obecnie doskonale sobie radzi z maszynką, jeździ szczęśliwie i bezpiecznie... i oby tak dalej.

Drugi kolega, który również nie jeździł na niczym innym jak Simsonie, postanowił zakupić Horneta... mam nadzieję, że da sobie radę bez żadnych zgrzytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ponieważ, wpadasz w dziure, łapa Ci objezdza na manetce:

- takie GSy iCB 500 czy xj600 zanim zatrybią...

- takie 100 konne, szanse maleją

- takie 150-200 konne :D wybacz ale salta w tył jak nic :P

sorry manka,ale jakies dziwne opowiesci rozpowszechniasz.Reakcja na gaz zdecydowanie bardziej zalezna jest od przebiegu momentu obq,sposobu dawkowania paliwa (wtrysk,gaznik) niz od mocy maksymalnej.W 180 konnej R1 mozesz sie uwiesic na manetce,i dopoki nie przekroczysz 7 krpm to nie dzieje sie nic...za to w takim buellu czy innym v2 urywa leb przy 3 krpm. Wiec takie niebezpieczenstwo "omskniecia lapki" na wiekszosci sportow raczej nie istnieje.ale na s1000rr jeszcze nie jezdzilem,wiec nie wiem jak tam to wyglada;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Bandziu wystarczy, że tylko ruszę nadgarstkiem, a pęd powietrza próbuje mnie z niego zdmuchnąć... Aż się boję pomyśleć gdybym na przykład odkręcił manetkę aż do połowy O_o

I jakoś nie mogę uwierzyć, że sportowy motong miałby ruszać łagodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy... Dla Ciebie bandziu wyrywa tak ze ma Cie zdmuchnac, dla kogos innego moze sie rozpedzac jak mucha w smole :)

Ja jestem zdania ze wybór pierwszego moto powinien byc dostosowany do poziomu IQ, wagi i siły fizycznej, doswiadczenia z jednosladami, umiejetnosci koncentracji,

podzielnosci uwagi itp.

Nie mozna jednoznacznie powiedziec ktore moto bedzie dla kazdego dobre na poczatek.

Nooo i co najwazniejsze!!

Lepiej o 200 ccm i 30 KM za mało niz o 20 ccm i 3 KM za duzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.