Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gdzie? Prawo jazdy kat.A (Jastrzębie - Żory) ?


DodgeCharger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szykuję się na prawko kat. A , jestem z Żor i mam do was kilka pytań.

1. Jak to w końcu jest z tym prawkiem od 24lat ? kiedy dokładnie ustawa wchodzi w życie.

2. Jak to wszystko wygląda, w pierwszej kolejności zapisuję się do ośrodka szkolenia kierowców , płacę ok 800zł, oni uczą mnie placu, teori i wyjazd na miasto (ile godzin?)

A następnie kierują mnie do właściwego ośrodka gdzie zdaję egzamin z teorii i praktyki (plac + miasto) ? dobrze mówię?

3. Z tego co udalo mi się dowiedzieć to w żorach na kurs szkolenia mogę się zapisać, ale mimo tego egzaminów w żorach nie ma, i będę zdawał np w jastrzębiu ?

Więc chyba od razu lepiej zapisać się do jastrzębia i uczyć się tamtego miasta bo praktycznie żadko kiedy tam bywam.

4. Są jakieś ograniczenia? typu sezon na prawo jazdy kat A. ? że od wiosny , jakiegoś terminu zaczynają się zapisy , czy jak to wygląda?

5. No i chyba najważniejsze, jaki ośrodek polecicie ? czytałem coś na forum że "Zebra" i szkoli tam jakiś Jacek, jednak post z 2010r więc nie wiem czy to dalej aktualne, chciał bym trafić na spokojnego instruktora, który pokazał by mi moje błędy, poświęcił mi troszkę czasu bo na prawdę chcę się czegoś nauczyć. Myślę że z praktyką dużych problemów mieć nie powinienem bo na codzień śmigam na moto i robię min 5tyś w sezonie i nie miałem nigdy żadnego incydentu, ani zbytnio stresujących sytuacji, jednak z czyjejś perspektywy moja jazda może wyglądać inaczej. Za to obawiam się o teorię.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kurs w Czerwionce- Leszczyny i jestem bardzo zadowolony. Zadzwoń i popytaj 517356521. Mam nadzieje ze numer jest aktualny bo ja zdawałem 2 lata temu w Rybniku bo krócej się czeka niż w Jastrzębiu. Jak ja zdawałem w Rybniku to jest tylko jedna trasa którą wszyscy jadą. Egzaminator zapytał na s czy znamy trasę a jak nie to żeby wsiąść w auto i jechać za nim żeby się zapoznać. Egzaminy robią tak długo jak jest pogoda albo do końca października. Ja miałem ostatni termin:) Najlepiej zadzwoń do ośrodka i ich zapytaj o wszystko bo oni powinni być na bieżąco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szykuję się na prawko kat. A , jestem z Żor i mam do was kilka pytań.

1. Jak to w końcu jest z tym prawkiem od 24lat ? kiedy dokładnie ustawa wchodzi w życie.

Ad 1: O to najlepiej zapytaj w ośrodku szkoleniowym

2. Jak to wszystko wygląda, w pierwszej kolejności zapisuję się do ośrodka szkolenia kierowców , płacę ok 800zł, oni uczą mnie placu, teori i wyjazd na miasto (ile godzin?)

A następnie kierują mnie do właściwego ośrodka gdzie zdaję egzamin z teorii i praktyki (plac + miasto) ? dobrze mówię?

Ad 2:Zapisujesz się , robisz badania ( zapytaj o to w ośrodku do którego pójdziesz na kurs ponieważ czasami oni zapraszają lekarza który na miejscu wykonuje badania) chodzisz na wykłady , uczysz sie placyku oraz miasta (PAMIETAJ ŻE INSTRUKTOR MUSI CI POKAZAC TRASE EGZAMINACYJNĄ I PRZYNAJMNIEJ KILKA RAZY Z TOBĄ NIA POJEŹDZIĆ)

3. Z tego co udalo mi się dowiedzieć to w żorach na kurs szkolenia mogę się zapisać, ale mimo tego egzaminów w żorach nie ma, i będę zdawał np w jastrzębiu ?

Więc chyba od razu lepiej zapisać się do jastrzębia i uczyć się tamtego miasta bo praktycznie żadko kiedy tam bywam.

Ad 3: Jeżeli Ośrodek Szkolenia jest OK powinien Cię nauczyć jeździć po Jastrzębiu jezeli tam masz egzamin ( patrz moja odp. wyżej)

4. Są jakieś ograniczenia? typu sezon na prawo jazdy kat A. ? że od wiosny , jakiegoś terminu zaczynają się zapisy , czy jak to wygląda?

Ad 4:Zalezy od ośrodka , a terminy egzaminów od wiosny i dokładnie wyznacza je WORD.

5. No i chyba najważniejsze, jaki ośrodek polecicie ? czytałem coś na forum że "Zebra" i szkoli tam jakiś Jacek, jednak post z 2010r więc nie wiem czy to dalej aktualne, chciał bym trafić na spokojnego instruktora, który pokazał by mi moje błędy, poświęcił mi troszkę czasu bo na prawdę chcę się czegoś nauczyć. Myślę że z praktyką dużych problemów mieć nie powinienem bo na codzień śmigam na moto i robię min 5tyś w sezonie i nie miałem nigdy żadnego incydentu, ani zbytnio stresujących sytuacji, jednak z czyjejś perspektywy moja jazda może wyglądać inaczej. Za to obawiam się o teorię.

Ad 5.: Ja polecam ze swojej strony "Stop" w Wodzisławiu

http://www.oskstop.cba.pl/instruktorzy.html

a w Jastrzebiu polecam: http://www.jasnet.pl/wizytowka/index.php?id=4008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.