Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Duży problem z kaskiem


ilmarinen

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj po dobrej cenie kask Airoh Pit One, mam obwód głowy 55,5, kupiłem S. no i problem jest taki że o ile kask uciska tak jak powinien (rozbije sie po czasie), to klamra zamykająca u podbródka uciska mi krtań. tylko że sprawdzałem w innych kaskach i innych rozmiarach i też uciskają. regulacja paska na niewiele się zdaje. czy macie jakieś porady jak sobie z tym poradzić? oglądałem wiele kasków , od drogich , po półintegralne, po tanioche i wszystkie dają mi takie poczucie duszenia, trudno mi sie przełyka śline.

Proszę o pomoc bo do jutra mogę kask zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem tak : ostatnio też zakupiłem kask i miałem podobny problem tzn zapięcie czyli mówiąc prosto wszystko co jest tam "twarde" też uciskało mi krtań, kask mam dobrany dobrze, a cały "problem " sprowadził się do tego żeby przestawić zamek to zamknięcie, przesunąłem je maksymalnie w lewo po czym skróciłem pasek na zamku hmm nie łatwo to opisać ale proponuję spróbować właśnie tak, mnie pomogło :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, może głupie, czy ten pasek który jest pod kaskiem idzie pod brodę w okolicach szyi czy może isc jakby tak zahaczając o brodę, podtrzymując ją? nie da się założyć żadnego kasku w sposób jakby równoległy do szyi zapinając ten pasek żeby mnie nie podduszał. te paski są w takim miejscu we wszystkich kaskach że jak się je równolegle do szyi zakłada to one są za blisko tej szyi. macie podobne problemy? ej bez jaj każdy tu ma kask, mógłby swoje 3 grosze wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pewnie ma kask ale nie każdy ma taki problem. Pasek musi iść pod szyją bo w razie wywrotki może łatwiej zsunąć się z głowy a tego byśmy nie chcieli. Może czas pomyśleć jak pozbyć się drugiego podbródka ? :)

Chyba bym padł na plecy gdybyś chciał do mnie coś wtedy powiedzieć i cały kask by Ci się ruszał razem ze szczęką albo co gorsza nie mógłbyś nic powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz jakis ferelny hałer albo nietypową budowę głowo-szyji :)

Może rozmiar źle dobrałeś ( ja mam 56cm i chodzę w M-ce :) )albo przymierz inny model kasku.

Wojska austriackie w czasach zaboru miały hełmy z paskiem na brodzie więc Batman się nie znasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz jakis ferelny hałer albo nietypową budowę głowo-szyji :)

Może rozmiar źle dobrałeś ( ja mam 56cm i chodzę w M-ce :) )albo przymierz inny model kasku.

Wojska austriackie w czasach zaboru miały hełmy z paskiem na brodzie więc Batman się nie znasz :P

Faktycznie, poszperałem trochę w necie i znalazłem coś co nazywa się M1C

post-180965-0-61799200-1299269010_thumb.

wybacz Gezo - mam nadzieję, że pomogłem :)

post-180965-0-61799200-1299269010_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko że w tym kasku to przesuwać można tylko jakby tę część którą się wkłada do tej czerwonej zasuwy , nie ma zbyt dużego pola manewru jeśli chodzi o tę sprzączkę. będę musiał chyba wrócić do sklepu i pogadać, babka będzie sie rzucać bo kupiłem ten kask w środę, w sumie w czwartek byłem mówić ze jest problem ale troche dni minęło. obadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobny problem z kaskiem, ale po wielu przymiarkach stwierdziłam jedno, to nie jest kwestia kasku tylko nadwrażliwości szyi, krtani itp... po prostu wkur... mnie nieprzeciętnie,ale po jakimś czasie szyja się przyzwyczaiła, nosiłam na początku chustę tak związaną że łagodziła uczucie podduszania, a po jakimś czasie przestało mi ono przeszkadzać. Moze u Ciebie jest ten sam problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że dałeś mi do myślenia i specjalnie poszedłem do pobliskiego sklepu to obejrzeć i stwierdzam że większość kasków zapięcie ma jednak z boku.nie chce cie martwić ale chyba coś jest nie tak a poza tym wszystkie mają obydwie strony do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pewnie ma kask ale nie każdy ma taki problem. Pasek musi iść pod szyją bo w razie wywrotki może łatwiej zsunąć się z głowy a tego byśmy nie chcieli. ..

mam dwa stare (bardzo stare) kaski typu 'topek' :) gdzie pasek jest na brodzie, a sama broda w takiej specjalnej skórzanej dopasowanej 'kieszonce', bo nie wiem jak to inaczej nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.