Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

potrzebuję pomocy w kompletowaniu ubrania


ilmarinen

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak, jedyną formą motocyklowej jazdy dla mnie od zawsze była jazda po polach na polskich wysłużonych trupach. ot taka cecha lat młodzieńczych, nikt się wtedy nie przejmował ubraniem, jedynym przymusem był kask, nie zawsze atestowany.

dzisiaj mam trochę inny motocykl, inne oczekiwania i olej w głowie.

wiem że czekają mnie koszta, ale w przyszłości niedalekiej muszę skompletować ubranko.

a) kask , myślę że max do 400-450 zł. może być używka choć wolałbym nowy.

:) kurtka - może być używka

c) rękawice - może być używka

d) ochraniacze - może być używka

e) buty - musi być nówka

f) bawełniana kominiarka - nówka

a teraz pytania : jak kupie sobie kurtkę z ochraniaczami to czy jest sens kupować dodatkowo ochraniacze i kłaść je na te pierwsze? czy warto kupować spodnie skoro mam ochraniacze na kolana? (tzn wiem że warto ale czy , no ... jest to niezbędne). jakie firmy polecacie, jakie miejsca na śląsku? ja osobiście się wybieram na Motobazar za 2 tyg. gdzie bedę szukał okazji, słyszałem o jednym sklepie pod wieliczką który się wyprzedaje, to tez miejsce do ktorego warto zajrzeć.

póki co boję się wyjeżdżac w jeansach, nieatestowanym kasku i kurtce zimowej.

doradźcie , podzielcie się tym jak wy kompletowaliście swoją pierwsza zbroje, wyliczcie mniej więcej koszta.

z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jedynym sposobem na dobranie ciuchów jest metoda prób i błędów.nikt ci nie doradzi co masz kupic bo tylko ty wiesz w czym ci bedzie wygodnie.osobiście nie polecam używek zwłaszcza nie kasku.jeżeli chodzi o moto bazar tam nie zawsze jest taniej ale spróbowac możesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o mode tylko o wygode w tym sensie że musisz wybrac czy np.wolisz skóry czy goretexy a może dżinsy i ochraniacze kask otwarty czy może zamknięty to nie ma nic wspólnego z modą.jak mam pomóc skoro nie wiem co wolisz.

Ok małe nieporozumienie. Więc jeżdżę raczej turystycznie ale i sportowo się zdarza. Jeśli chodzi o kask na pewno z integrowany a ciuchy raczej tekstyl z uwagi na uniwersalnośc. Pomocy potrzebuję z uwagi na skromną zawartośc portfela. Każdy sprzedawca mówi inaczej wiadomo chwali swoje. Wybór i różnica cen jest olbrzymia. Np kombi Feliksa 750zł Modeki 1300zł oba mają certyfikat więc pytanie płacę za firmę czy jakośc? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji polecam ubranko goretexowe jest dużo wygodniejsze przez to że ma lepsze systemy wentylacji i nie jest takie ciężkie.co to firmy to tak jak ze wszystkim płacisz także za marke.jeżeli idzie o kaski integralne.ja jężdżę w integralu v-can i nie narzekam kosz takiego kasku to ok 500 zł jest dobrze dopasowany dobrze wyciszony wagowo w standardzie czyli 1450g.niestety nie ma antifoga no ale za 500 nie ma takich bajerów.jeżeli kupowałbyś ciuchy kask i reszte w jednym sklepie to z pewnością dostaniesz rabat .polecam sklep lantis w mikołowie.mają swoją strone możesz obejrzec niestety nie pamiętam adresu.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytania : jak kupie sobie kurtkę z ochraniaczami to czy jest sens kupować dodatkowo ochraniacze i kłaść je na te pierwsze?

czy warto kupować spodnie skoro mam ochraniacze na kolana? (tzn wiem że warto ale czy , no ... jest to niezbędne). jakie firmy polecacie, jakie miejsca na śląsku?

ja osobiście się wybieram na Motobazar za 2 tyg. gdzie bedę szukał okazji, słyszałem o jednym sklepie pod wieliczką który się wyprzedaje, to tez miejsce do ktorego warto zajrzeć.

póki co boję się wyjeżdżac w jeansach, nieatestowanym kasku i kurtce zimowej.

doradźcie , podzielcie się tym jak wy kompletowaliście swoją pierwsza zbroje, wyliczcie mniej więcej koszta.

z gory dziekuje za pomoc.

a) kask <-- tak za 500zł juz mozna cos fajnego mieć

:) kurtka - może być używka <--pierwsza kupiłam na zwykłym targu za 150zł, potem juz kombi 1400zł, potem zmieniłam kurtke ( myslę ze i za 800-1000 się coś znajdzie fajnego - mówimy o czyms na dłużej)

c) rękawice - może być używka <--pierwsze za 100zł, kolejne za 150zł (musisz liczyc podobnie)

d) ochraniacze - może być używka <-- z racji, ze kombinezon z seria protektorów, to juz nie miałabym gdzie tego ucisnąć

e) buty - musi być nówka <-- najpierw były glany czyli 150żł, potem Falco Syrius 600zł (za 300 już coś znajdziesz)

f) bawełniana kominiarka - nówka <--pierwsze to zwykłe 15zł i to starczy, choć nie ukrywam, że mam termoaktywna i jestem zadowolona

Jak pisałam, mając na sobie serie plastików w kombi nie bedzie raczej miejsca na uciskanie kolejnych ochraniaczy. Chyba, ze wybierasz sie w jeansach i bluzie.

Zawsze spodnie z kombinezonu beda lepsze niz jeansy i na to ochraniacze, jeansy szybciej się scierają. Nie ma tu mysle zadnego porównania. Kompletny kombinezon i basta. Miałam kombinezon Pribiker, potem RST-kurtka. RST obecnie do najtańszych nie należy, to ten Probiker taniej leci. No i jeszcze jedno :) skóra czy tekstyl? Mysle, ze fajną cene moze Ci zrobić Sylwia z Damir Team- Wodzisław, Ola z Pitstopu- Sosnowiec.

Swego czasu, pierwsze swoje zakupy robiłam właśnie na bazarze i byłam szczęsliwa jak debil, bo szło sie bardzo fajnie obkupić.

nie warto ryzykować, zwłaszcza, ze kask mówisz jakaś lipa. Zakupy najpierw, a potem szczęsliwych i komfortowych podróży :)

Na ochłode, nie pamiętam jak reszta, ale ja miałam sztruksy: --> Wypadki <--

Ps. ktos pytał o zintegrowany kask. Litości INTEGRALNY!!

Są różne kaski, integralne- przyjmijmy określenie zamknięty, szczękowe- otwierany.... endurasowate, skuterkowe...--> kaski <--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry link Manka, ten do tych wypadków, warto przed wyjechaniem w trasę taki tekst przeczytać. na czym jeździsz?

no i super link do ubrań. jak będę miał jeszcze jakieś pytania to może na priv cię zaczepię.

a tak w ogóle to wiecie kto ma na śląsku kurtki firmy kushitani? konkretnie chodzi mi o model sjl-4

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok więc jak do tej pory to na pewno kurtka ozone tech + spodnie , kupiłem też moto-detail torbę wielofunkcyjna na bak (32 L), jeśli chodzi o buty to myślę o tych : http://allegro.pl/buty-motocyklowe-metro-fazer-od-40-do-47-slask-i1464084511.html - ktoś zna? do tego jeszcze muszę rękawice, myślę o tych: http://allegro.pl/rekawice-shima-durafly-skora-z-kangura-promocja-i1467925940.html

na moto bajzlu byłem, w sumie średniawia, można targować, trochę uszczknąć, dużo badziewia ale też można było coś znaleźć. myślałem że będzie większe. dużo było ludu, o 9 rano to udało mi się ładnie zaparkować ale jak wyjeżdzałem o 11 z kawałkiem to była kolejka samochodów na dobry kilometr.

ktoś był jeszcze na bajzlu?

co myślicie o tym zestawieniu ubraniowym w/w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek od zawsze powtarzał : jak na moto to tylko skóra. Dlatego za dziadkiem powtarzam, że tylko skóra, weź starą jak nie masz, nawet taką do kolan, ale nie siadaj w klapkach i koszulce :).

I napisz może na jaki motocykl, bo nigdzie nie znalazłem co to ma być? Nie kupisz przecież kombika na starego Junaka ani płaszcza do kolan na endurasa, a jakby nie patrzeć to we wszystkim tym ludzie jeżdżą i jest dobrze.

Przed zimą kupiłem w Pitstopie w Sosnowcu kurtkę i spodnie za przyzwoite pieniądze, z rabatem (bo było "wymiatanie magazynu") i nawet właścicielka chodziła ze mną i doradzała w czym twarzowo wyglądam :D. Także mogę polecić ten sklep, wybór był nawet spory i ceny mało kosmiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to ma być Kawasaki Zr 7s, wiec taki naked. kupiłem buty CRX Adrenaline po dobrej cenie, rekawice Modeka Sahara traveller, ozone tech + spodnie chrome (mają dotrzeć pocztą), o kasku myślę jeszcze - wpierw był Airoh ale sprzączka dusiła więc ostatnio zamówiłem Scropion 750 EXO , ale to jeszcze zakup niedokonany. w tym sensie myślę ze będę miał już wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.