Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z Yamahą R6


Xnormas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Ostatnio kupiłem motocykl yamahę R6 '98 i po kilku dniach bardzo ciężko zapala na zimnym silniku, na ciepłym wogóle. Silnik bardzo ciężko pracuje. Poza tym lecą spaliny z rurki z boku motocykla, to się bodajże nazywa osnowa ( dochodzi do filtra powietrza. Bardzo prosiłbym o pomoc w zdiagnozowaniu usterki i ewentualnych kosztach naprawy. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorsza opcja: pęknięty tłok, przedmuchy do skrzyni korbowej, odmą do airboxa etc.Lepsza opcja, podparte zawory ssace i strzela spalinami w gaźnik (airbox)Cięzko cokolwiek zdiagnozowac nie mając motocykla przed oczami.Tak jak przedmówcy napisali nalezy zabrac sie za sprawdzenie airboxa, świec, później kompresja, gaźniki (jeżeli świece sa nieciekawe a kompresja była ok)Moge obejzeć motocykl. Z kąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece, wlany nowy olej motul 10W40,oraz filtr, nowe zawory iglicowe oraz zrobiona świeżo synchronizacja gaźników. Jestem z okolic Łodzi.Dmucha mi odmą, nie bierze oleju ani żadnych płynów. Prawie, ze nie dmucha z tłumika. Po zdjęciu klawiatury olej podchodzi pod zawory. Z tego co mi wiadomo motocykl stał prawdopodobnie 1-2 sezony bez używania. Kompresja 10,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogbert @ 26.08.2010 23:37Peknieta tuleja na ktorym cylindrze. Standardowa przypadlosc pierwszej R6. Zmierz kompresje, a pozniej mozesz szukac silnika.
W 100% popieram sprawdź to a będziesz wiedział miałem (mam) podobna r6 też ciężko odpalała i wkręcała się na obroty ,wymiana świec ,synchro czyszczenie nic nie dało.Po demontażu głowicy 2 cylindry pęknięte a z jednego odpadł kawałek gładzi wielkości paznokcia kciuka.Bardzo często tak mają r6 98-02r.Nawet r1,stąd też zero silników na allegro do r6 tego rocznika a jak już są to na części bez bloków cylindra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.Biorę się za zrzucanie głowicy i wtedy zobaczymy.Napiszę jak naprawię co było przyczyną.Jeszcze raz dzięki; :P----------WitamMieliście racja po zrzuceniu głowicy okazało się, że na jednym cylindrze ukruszyła się tuleja ( dziura jak 5 zł).Cały silnik został sprawdzony i jest dobry jedynym mankamentem jest ta pęknięta tuleja przez co mocno dmuchało odmą.Co radzicie w takiej sytuacji? Warto remontować? czy rozejrzeć się za następnym a tego przeznaczyć na dawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Xnormas @ 28.08.2010 10:50Mieliście racja po zrzuceniu głowicy okazało się, że na jednym cylindrze ukruszyła się tuleja ( dziura jak 5 zł).Co radzicie w takiej sytuacji? Warto remontować? czy rozejrzeć się za następnym a tego przeznaczyć na dawce?
Nowy piec kup z gwarancja ,samej góry nie znajdziesz a nawet jeśli i tak nie będzie to w 100% ok,chyba że na handel.A piec też z 3k musisz dać.Jak by ktoś chciał mam taki piec uszkodzony jak by ktoś chciał też dziura ale jak 2 zł ;dReszta w 100% ok Pozdro.. Post edytowany: 21.09.2010 14:47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.