Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

To Jest Straszne!


marianos

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...zlym_roku_.html"Klientami firmy mogą być np. osoby, które mają już dość dowożenia dzieci do szkoły, ale obawiają się zakupu dla nich skutera[...]"szkoda że za moich czasów takich bajerów nie było, nie "musiałbym" dojeżdżać do szkoły autobusem (ogromne to poświęcenie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców po wsi jeździ taka starsza kobitka ową fura. Sieje taki postrach, pojęcia nie ma o jeździe a w świetle prawa porusza się legalnie. KRETYNIZM. Strach pomyśleć to by zrobiła w mieście.
o teraz gowniarze na skuterach bez znajomosci podstawowych zasada ruchu drogowego nie beda powodowac wypadkow i zabijac sie na skuterach tylko powodowac wypadki i zabijac siebie ( i innych) samochodami ktore waza sporo wiecej.. czysty KRETYNIZM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o teraz gowniarze na skuterach bez znajomosci podstawowych zasada ruchu drogowego nie beda powodowac wypadkow i zabijac sie na skuterach tylko powodowac wypadki i zabijac siebie ( i innych) samochodami ktore waza sporo wiecej.. czysty KRETYNIZM!!!
Niezupelnie !Ci ktorzy beda chcieli jezdzic takim pojazdem beda musieli zdac rowniez egzamin PJ na ta kategorie i ten pojazd.Nie widze w tym osobiscie nic zlego gdyz problem nie jest taki Aby zdac egzamin trzeba bedzie zrobic kurs. Tzreba bedzie zdac egzamin z teori- dokladnie taki sam jak na kat. B oraz zdac egzamin praktyczny najprawdopodobniej rowniez na takim pojezdzie. Moze, powtarzam, moze na zwyklym samochodzie kat. B. To je´dnak okaze sie dopiero po wprowadzeniu tego w zycie.Dla Waszego uspokojenia dodam, ze u nas jest taka mozliwosc conajmniej juz od trzech lat. Niestety w takiej wiosce jak Hamburg nie ma ani jednej szkoly nauki jazdy ktora ma taki pojazd Reszte wiec mozecie sobie sami dopowiedziec, he, he
za co te 43 tysie ????? kogoś chyba nieźle po_e_a_o
Dlaczego tak uwazasz ? W innych krajach EU te samochody sie spruedaja, to, ze akurat Ciebie na to nie stac nie zmienia postaci rzeczy, ze est mnostwo ludzi ktorzy to kupuja
I całe szczescie że to aż 43 tysie, może cena bedzie na tyle zaporowa że ludzie nie kupią tego czegoś.
Polscy sprytni importerzy wyszperaja takowe w roznych zakatkach zachodnio-poludniowej Europy i beda sciagac za pol ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moj post wyzej, mam nadzieje, ze rozwiele watpliwosci
niestety przeczytalem dosc uwaznie i niestety nie rozwiało to moich watpliwosci, tak samo jak w przypadkach:1. jezdzenia po %2. jezdzenia motocyklem bez prawka A " bo i tak zawsze mozna uciec"3. jezdzenia gowniarzy bez jakiejkolwiek znajomosci zasad ruchu na skuterów i prezentów komunijnych w postaci skutera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie ludziska dowiedzą o takim czymś to pewnie bedzie to samo co ze skuterkami czy innymi takimi... kupujesz większą pojemność ale blokujesz ja rejestrujesz jako motorower i niby już możesz nia śmigać potem taki delikwent ściąga blokade i śmiga normalnym autem.... normalnie porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczescie że to aż 43 tysie, może cena bedzie na tyle zaporowa że ludzie nie kupią tego czegoś.
Chyba jednak nie-szczęście. Na zachodzie używany Aixamy czy Ligiery można już za 1500€ kupić. Wiec ceny porównywalne z używanymi japońskimi skuterami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bardzo dawna można rejestrować takie samochodziki jako motorower..Aczkolwiej na drodze takiego wynalazku nie widziałem.Cena za takie autko jest śmieszna. Za tyle to będą woleli kupić coś mocniejszego i szaleć bez prawka..Z tym pomysłem na prawko kategorii AM to się zgadzam, ale z tymi samochodzikami to normalnie śmiech.Tu coś jeszcze http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,3...a_w_Polsce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uwazasz ? W innych krajach EU te samochody sie spruedaja, to, ze akurat Ciebie na to nie stac nie zmienia postaci rzeczy, ze est mnostwo ludzi ktorzy to kupuja
tu nie chodzi o kwestię czy mnie stać, czy nie, szanowny Kolego, troszkę chyba wybiegłeś za daleko. Nawet gdyby mnie było stać, to i tak nie kupiłbym za taką kasę takiego czegoś. Sądzę że taką kaskę można nieźle na coś innego (w sensie pojazdu) spożytkować. Ale to jest moja osobista opinia, która niekoniecznie musi się pokrywać z opiniami potencjalnych kupców ;). Realnie oceniam wartość tego samochodu i uważam że coś tak badziewnego, zaczynającego się od 43tyś zł to czysta fanaberia dla zepsutych multimilionerów erŁopeyskich lub żądnych kasy polskich czy jakichkolwiek innych importerów... no ale na pewno znajdzie się na takie cuś kupiec, którego dziecko będzie śmigało do budy takim czymś (a wcześniej na kursy PJ), i to znowu spowoduje kolejne konflikty i jeszcze głębsze podziały społeczne już na poziomie szkół ledwoponadpodstawowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o kwestię czy mnie stać, czy nie, szanowny Kolego, troszkę chyba wybiegłeś za daleko. Nawet gdyby mnie było stać, to i tak nie kupiłbym za taką kasę takiego czegoś. Sądzę że taką kaskę można nieźle na coś innego (w sensie pojazdu) spożytkować. Ale to jest moja osobista opinia, która niekoniecznie musi się pokrywać z opiniami potencjalnych kupców ;). Realnie oceniam wartość tego samochodu i uważam że coś tak badziewnego, zaczynającego się od 43tyś zł to czysta fanaberia dla zepsutych multimilionerów erŁopeyskich lub żądnych kasy polskich czy jakichkolwiek innych importerów... no ale na pewno znajdzie się na takie cuś kupiec, którego dziecko będzie śmigało do budy takim czymś (a wcześniej na kursy PJ), i to znowu spowoduje kolejne konflikty i jeszcze głębsze podziały społeczne już na poziomie szkół ledwoponadpodstawowych.
co ty piszesz? jezeli czujesz sie gorszy ze mieszkasz w polsce i zarabiasz po polsku (czyli malo) to twoja sprawa...niektorzy mieszkajacy na zachodzie i majacy kupic dziecku takie "badziewie" za 7-8 tys euro to tyle dadza, bo to jakies 2 msc pracy goscia w biurze w miare dobrej firmie.W polsce oczywiscie gdyby to kosztowalo 7 tys zl, to by bylo podobnie, no ale... zyjemy w polsce i dla nas wszystko jest drogie, chociaz smiem watpic ze niestety w polsce duzo ludzi skusi sie na zakup takiego czegos swojego dziecku, lub uzywanego (rok/dwa) z zachodu za 40% ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty piszesz? jezeli czujesz sie gorszy ze mieszkasz w polsce i zarabiasz po polsku (czyli malo) to twoja sprawa...niektorzy mieszkajacy na zachodzie i majacy kupic dziecku takie "badziewie" za 7-8 tys euro to tyle dadza, bo to jakies 2 msc pracy goscia w biurze w miare dobrej firmie.W polsce oczywiscie gdyby to kosztowalo 7 tys zl, to by bylo podobnie, no ale... zyjemy w polsce i dla nas wszystko jest drogie, chociaz smiem watpic ze niestety w polsce duzo ludzi skusi sie na zakup takiego czegos swojego dziecku, lub uzywanego (rok/dwa) z zachodu za 40% ceny
Kolego, mam gdzieś zachód. I cieszę się że mieszkam w Polsce, i w żadnym wypadku nie czuję się z jakiegokolwiek przypadku gorszy że tu mieszkam ciekaw jestem czy przeciętny Zachodnioeuropejczyk lekką ręką zakupiłby swojemu dziecku takie coś, bo o dzieciach tu mówię (i szczerze w to wątpię). Nie przeczę, że Emeryt pewnie by się skusił, bądź osoba z trudnościami może w poruszaniu się generalnie, bo tego typu pojazdy są modne w krajach rozwiniętych, a nie rozwijających się ... z perspektywy ceny, auto na polskim rynku pozycjonowane jest do ludzi zamożnych, więc pisanie o alternatywie do skuterów mija się z celem. Jak słusznie napisałeś, cena ok. 7 tyś zł na pewno spowodowałaby masowy zakup takiego czegoś, głównie w okresie przedkomunijnym I jeśli da to Tobie satysfakcję, to ok, NIE STAĆ mnie na TAKI samochód. Nie z tego powodu jednak wyrażam swoją opinię.Coś jeszcze chciałem napisać jak rozpoczynałem tę myśl, ale zapomniałem. Więc nie napiszę ;)Niemniej pozdrawiam, a potencjalnym kupcom życzę szerokości!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebezpieczne nie będzie to ze względu na brak umiejętności kierowcy tylko ze względu na prędkość/przyspieszenie takiego monstrum. To będzie tylko blokować ruch. Kierowcy z tyłu będą naciskać na dziecko a ono będzie się tylko stresowało i podwajało możliwość wystąpienia błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie debilizm. Wprowadzaja AM, czy jak sie bedzie nazywac prawo jazdy na skutery, zeby na pocztec tego siac postrach co by nie mowic samochodem. Z reszta teraz tez mozesz kupic np. malucha wywalic klka gratow i wazy 540 kg, czyt. nadaje sie na kategorie B1, ktore defakto dotyczy samochodow rowniez do 45 km/h. Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.