Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Siatka W Bytomiu


Daro ZX

Rekomendowane odpowiedzi

Specyficzna gra? ... wtf? nie chce podwarzac czyjegos zdania. Ale gra w 2 lini jesli chodzi o teorie jest banalnie prosta. Jesli nie gra sie z libero to wiekszosc druzyn z wyzszych i nizszych sfer graja skrzydlami. Czyli skrzydla na drugiej lini zageszczaja srodek, a srodkowy cofa sie na 9 metr lapac blok-out w razie czego nie widze tu zadnej specyfiki. reszta to juz indywidualne umiejetnosci zawodnika. Dla rozjasnienia przyklad: jest atak z lewej strony. Lewe skrzydlo i srodkowy idzie na blok. Prawe skrzydlo ustawia sie po skosie w okolicach 3 metra na "ciasny skos". Drugalinia: lewe skrzydlo ustawia sie przy lini na 4 metrze (tak zeby jego lewa stopa znajdowala sie przy lini), prawe skrzydlo podchodzi mniej wiecej na srodek na 4 metr do asekuracji, a srodkowy z 2 lini cofa sie na 8-9 metr jesli pilka pojdzie po bloku lub jakas kiwka pod linie koncowa. Zeby nie wyszlo, ze jestem jakis przemadrzaly czy cos. Tylko wydaje mi sie, ze nie ma tu konkretnej specyfiki. Po prostu jest sama teoria, a za reszte odpowiada zgranie druzyny + indywidualne umiejetnosci. Tak samo w ataku szuka sie najmocniejszego punktu, nie wazne czy jest w 1 czy 2 lini. I jesli ktos mowi rozgrywajcemu, ze gra na sile do jednego zawodnika to zwyczajnie jest zazdrosny cala druzyna pracuje na sukces, a zazwyczaj na szczeblu amatorskim jest tak, ze w druzynie znajduje sie +- 2 egzekutorow A co do asekuracji w ataku to nie bede sie tu rozpisywal do takiej dyskusji zapraszam na PW Sory za off top i bledy ort.A co do tematu to zerkalem na mapke w "guglach". Mam okolo 50 minut jazdy busem na dworzec. I jesli konczycie o 21 to 21 22 mam autobus powrotny nastepny dopiero po 22. Wiec fajnie by bylo jakby sie znalazl ktos kto moglby podwiezc moj tylek z hali na dworzec. Byc moze z dworca na hale jakos sie dokulam jezdzi tam pare autobusow w okolice Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest sens i to duzy, po prostu pewne pozycje wymagają specyficznej gry, mowie o asekuracji ataku i bloku, warto jednak uczyc sie dobrej gry,
święte słowa!!!
Specyficzna gra? ... wtf? nie chce podwarzac czyjegos zdania. Ale gra w 2 lini jesli chodzi o teorie jest banalnie prosta.
no właśnie stary... w teorii. W praktyce to wygląda tak, że leci piłka w środek drugiej lini a wszyscy sie na siebie patrzą i qpa!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego tez powiedzialem, ze jesli zna sie teorie to wszystko zalezy od zgrania i indywidualnych umiejetnosci
Oczywiscie masz racje co do asekuracji skrzydłami, i bronienia wybloku na 10-12 metrze, nie na 9 , zauwaz ze nigdzie nie napisalem o asekuracji na polu nr 6. Chodzi mi o to ze grajac w piątke nie masz żadnej szansy nauczyć sie ani asekuracji na 6 ani asekuracji na 1 czy na 5, bo nie ma kompletu zawodnikowEdit: znalezione w słowniku języka polskiego: specyfika «szczególny i niepowtarzalny charakter czegoś» i chyba rozumiesz ze gra na pozycji pierwszej różni się od gry na pozycji 6, której po prostu nie ma gdy gra sie w pięciu , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję tylko kawałek, żeby nie przedłużać posta.

I jesli ktos mowi rozgrywajcemu, ze gra na sile do jednego zawodnika to zwyczajnie jest zazdrosny cala druzyna pracuje na sukces, a zazwyczaj na szczeblu amatorskim jest tak, ze w druzynie znajduje sie +- 2 egzekutorow
Z całym szacunkiem, ale Twoje rozumowanie jest bez sensu. My gramy dla przyjemności, nie dla wyniku. Jestem pewien, że ekipa z Bytomia również. Chełpić się wygranymi może drużyna o stałych składach. A my za każdym razem dobieramy się mniej lub bardziej losowo, w zależności kto przyjdzie. Gramy tak, żeby każdy sobie "pograł" i był zadowolony. Dlatego nie ma sensu wystawiać cały czas na najmocniejszego w drużynie - reszta się wtedy nudzi.Chcesz optymalizować sposób gry by odnosić same sukcesy - zapisz się do jakiegoś UKS'u i jeździj na zawody. Tam liczy się tylko wynik.Nie obraź się, nie miałem zamiaru Cię krytykować - po prostu zapędziłeś się w tych teoriach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazilem tylko swoje zdanie nie obrazam sie o byle co mysle, ze po prostu myslimy w troche innych kategoriach. Tzn. jesli chodzi o granie typowo rekreacyjne ( a w takich "imprezach" cyklicznie biore udzial ) to owszem macie racje. Ale skoro nie mowimy o wynikach to w takim razie po co grac w 6 kiedy salka jest mala i wygodniej grac w 5? Po co uczyc sie grania w 6 strefie ( tu trafiliscie w sedno bo akurat jestem srodkowym i w 1 i 2 lini gram tylko na srodku ) skoro mamy poprostu sobie popykac dla humoru i rekreacji mysle, ze trzeba ten temat obgadac przy jakims piwku ...przepraszam, przez moj komentarz do wypowiedzi kolegi smog73 zrobil sie straszny off top proponuje zakonczyc go juz.No i nade wszystko juz nikt z Bytomia mnie nie bedzie chcial na salce bo se pomysla, ze jakis sztywny madrala jestem Pozdrawiam ;)P.S. Buba, taki juz jestem, ze nawet jesli gram rekreacyjnie to lubie wygrywac ;) co nie zmienia faktu, ze masz racje, troche sie zapedzilem z tymi teoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tylko chwile i już burdel w temacie Moje zdanie - skoro graliśmy w 12 i dajemy rade to po co kombinować ?? 12 ma być i to jest siatkówka ...W ten poniedziałek mnie nie będzie - Maćka też nie - trzeba coś podziobać do kolosa :Dna kolejne poniedziałki oczywiści się pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak godz. 191. Daro2. Ar2rM3. Gryzli4. Ela od Gryzli5. Pietia6. Sony7. Burst (Jeśli można)8. Sławko9. Krystian10. Edisiewicz11. smoq7312. jeżeli Madjack się nie zgłosi to przyjedź re5pectno to skład jestaha, kasy fiskalnej przy sobie nie noszę więc prosiłbym o w miarę zgodne pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle, ze dam rade juz sprawdzam busa i dam znac smogowi74 Dobra troche kijowo mi sie to uklada z autobusami ale trudno 16 35 mam autobus. 17 30 jestem juz na dworcu wiec dogadam sie z smogiem ;] ja sie pisze wiec:1. Daro2. Ar2rM3. Gryzli4. Ela od Gryzli5. Pietia6. Sony7. Burst (Jeśli można)8. Sławko9. Krystian10. Edisiewicz11. smoq7312. MadJack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle, ze dam rade juz sprawdzam busa i dam znac smogowi74 Dobra troche kijowo mi sie to uklada z autobusami ale trudno 16 35 mam autobus. 17 30 jestem juz na dworcu wiec dogadam sie z smogiem ;] ja sie pisze wiec:
o 17 30 na dworcu w Bytomiu ? rozumiem, że masz jakieś plany do godz. 19 1. Daro2. Ar2rM3. Gryzli4. Ela od Gryzli5. Pietia6. Sony7. Burst (Jeśli można)8. MadJack9. Krystian10. Edisiewicz11. smoq73re5pect gra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro no niestety tak autobusy kursuja na hali powinienem byc kolo 18 wiec poczekam na Was rozgrzeje sie, usztywnie palca... wszystko zrobie dokladnie i skrupulatnie i akurat godzina zejdzie wezme se ksiazke na wszelki wypadek albo kupie Swiat Motocykli dla zabicia czasu do zobaczenia ;)No to do zobeczenia ja sie juz zbieram bo jeszcze pol Gliwic musze przejechac, a korki jak cholera jak cos to 785 251 224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje i rowniez zycze zdrowych i wesolych. A dla druzyny przeciwnej zycze aby nie mieli oporow przy kosztowaniu ze swiatecznego stolu. Jak juz bedziecie baardzo najedzeni to nie bedzie komu skakac do bloku jeszcze raz zdrowych i wesolych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.